Všechny velké a malé bytosti – 7.díl – Předvánoční noc

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

Vánoce klepou na dveře, James ovšem nevidí mnoho důvodů ke slavení. Pravda, Siegfried ho nedávno povýšil na staršího veterináře, mladý muž se ale stále vzpamatovává z ohlášené svatby Helen Aldersonové s Hughem Hultonem. Romantické trable řeší i samotný Siegfried, který v zoufalství dokonce požádá o radu svého lehkomyslného bratra Tristana. Vánoce jsou ovšem magický čas splněných přání a nikdo předem netuší, jaká překvapení mu život přichystá…(Česká televize)

Loading

Všechny velké a malé bytosti – 5.díl – Veletrh

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

Život na venkově skrývá jistá úskalí, o jejichž existenci vědí jen skuteční znalci místních poměrů. James mezi ně stále nepatří, a tak se nechává uvrtat do funkce veterinárního dozoru při výročním trhu v Dorrowby, zatímco Siegfried s Tristanem a paní Hallovou uzavírají škodolibé sázky, v kolik hodin s nevděčnou úlohou praští. Kromě nepoctivých soutěžících se James musí vypořádat také s dilematem při prodeji plemenného býka Aldersonových. Nakonec se ovšem ukáže, že ne nadarmo se říká, že s poctivostí nejdál dojdeš a všechno zlé je pro něco dobré…(Česká televize)

Loading

Všechny velké a malé bytosti – 4.díl – Případ Tricki

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

Doma bývá málokdo prorokem, o čemž se James přesvědčil na vlastní kůži, když nechal utratit Hughova závodního koně se zauzlenými střevy. Jeho rozhodnutí bylo správné a ušetřil tak nebohé zvíře dalšího zbytečného utrpení, ještě dlouho se ale musel vyrovnávat s nedůvěrou místních a jejich poznámkami o zabijákovi koní. Život jde ale dál a nyní je James povolán k rozmazlenému pekinézovi paní Pumphreyové Trickimu. Psík trpí nebezpečnou nadváhou, jejíž snížení se ukáže být náležitě tvrdým oříškem. Siegfried mezitím dospěje k důležitému rozhodnutí stran Tristanova dalšího vzdělání…(Česká televize)

Loading

Všechny velké a malé bytosti – 3.díl – Andante

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

James se po příjezdu Siegfriedova mladšího bratra Tristana cítil ohrožený, pak ovšem s věčným studentem raději uzavřeli tiché spojenectví na základě jednoduchého předpokladu, že pokud mají oba přežít, musejí držet spolu. To ovšem James ještě netuší, že ho čeká zkouška z nejtěžších, když je povolán k Andantemu, nemocnému závodnímu koni bohatého statkáře Hugha Hultona, který je zároveň Jamesovým sokem v boji o přízeň Helen Aldersonové. Celá záležitost navíc ohrožuje Siegfriedovu snahu získat místo veterináře na místním dostihovém závodišti…(Česká televize)

Loading

Všechny velké a malé bytosti – 2.díl – Další Farnon?

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

Mladý James Herriot se po sérii nedorozumění a drobných zaškobrtnutí přeci jen stal asistentem Siegfrieda Farnona, majitele zavedené veterinární praxe v yorkshirském Darrowby. A kraj je to skutečné malebný, plný rázovitých lidí. James se už také stihl seznámit s krásnou Helen Aldersonovou, dcerou jednoho z farmářů. Jeho postavení je však po nečekaném příjezdu Siegfriedova mladšího bratra Tristana opět v ohrožení. O to více by se měl soustředit na léčbu svých pacientů: polehávající krávu nerudného pana Rudda či nezdravě obézního psíka Trickiho bohaté paní Pumphreyové…(Česká televize)

Loading

Všechny velké a malé bytosti – 1.díl – Musíš snít

Přidej hodnocení

Všechny velké a malé bytosti

Píše se rok 1937. Čerstvě kvalifikovaný veterinář James Herriot vyráží z rodného Glasgow na pohovor až do vzdáleného Yorkshiru. Příležitostí ale mnoho není a v docích James pracovat nechce. Po drobném nedorozumění s autobusem doráží do městečka Darrowby, kde se seznamuje se svým potencionálním zaměstnavatelem, místním veterinářem Siegfriedem Farnonem. Excentrický muž by ho nebýt přímluvy hospodyně Hallové poslal obratem zpátky, nyní ale Jamese čeká zkušební období, které rozhodne o jeho dalším osudu…(Česká televize)

Loading