Vůně zločinu – 4.díl – Padělek

Německo chystá velké gesto kancléřky a ministerstva kultury- do Ruska navrátí obraz jednoho z nejvýznamnějších ruských umělců- Ilji Repina. Obraz je v Německu zapečetěn a chystá se převoz. Plukovník Viktor zatím oslavuje povýšení, generál ho zároveň žádá, ať přesvědčí „Čichače“, aby pro ně oficiálně pracoval. V Rusku už se chystá slavnostní odhalení, ale Čichač, který je přítomen, má nemilou zprávu- obraz je padělek! On a Viktor mají případ na starost, skandál musí být co nejrychleji vyřešen. Čichač se jako „expert SBR“ stává celebritou, to ale není tak důležité, teď je potřeba zjistit, kde mohlo dojít k záměně.

Čichač rozpozná, že padělek se vezl už v bedně, veřejnosti ale stále nebylo potvrzeno, jestli se skutečně jedná o padělek nebo originál. Dokonce kunsthistorik tvrdí, že jde o originál, a tak je to slovo proti slovu. Zástupci Německa se schází s Čichačem a žádají ho o pomoc, nabízí dokonce úplatek, aby případně tvrdil, že se mýlil a jde o originál. To však nepřijímá, přesto případ znovu vyšetří, oficiálně jako zástupce německé strany. Viktor spoléhá na chemiky, nezávislý odborník Viktorovi říká, jaká technika byla při malbě použita- vypadá totiž, jako by byl obraz skutečně 100 let starý! Když přichází Čichač, muži dochází, o čem se tu baví. Informace o barvě hledá v archivu, sám je vynálezcem této rychle stárnoucí olejové barvy. Zpráva je však prázdná, zřejmě ji ukradl pachatel…(TV Prima)

 

 

Díly seriálu Vůně zločinu

 

Vůně zločinu - Osoby a herecké obsazení

Režie: Arťom Litviněnko
Scénář: Andrej Babik, Arťom Litviněnko
Kamera: Andrej Liseckij, Graham Frake, Anton Fursa
Hrají: Kirill Käro, Ivan Oganěsjan, Marija Anikanova, Denis Martynov, Nina Gogajeva, Nikolaj Činďajkin, Anastasija Makejeva, Grigorij Bokovenko, Alexandr Fisenko, Jevgenij Jefremov, Dmitrij Kuličkov, Boris Kamorzin, Zorjana Marčenko, Jurij Grebelnik, Sergej Siplivyj, Oleg Ivanica, Jurij Rosstalnyj, Oksana Koljaděnko, Nina Antonova, Jevgenij Pašin, Andrej Žurba, Alexandr Ťutin, Timofej Karatajev, Oleg Vasilkov, Irma Vitovska, Ljudmila Zagorskaja, Jelena Turbal, Vladimir Jamněnko, Šuchrat Irgašev, Viktor Sarajkin, Igor Pazyč, Igor Botvin, Andrij Isajenko, Michail Žonin, Viktor Děmertaš, Vladimir Běljajev, Dmitrij Usov, Sergej Frolov, Anna Salivančuk, Ilja Semjonov, Zoja Baranovska, Taťjana Zinovenko, Leonid Titov

 

Jeden komentář k “Vůně zločinu – 4.díl – Padělek”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*