Wallander 2 – 3.díl – Pátá žena

Přidej hodnocení

Wallander

Inspektora Wallandera a jeho tým čeká vyšetřování hned několika vražd, jejichž oběťmi jsou muži. Všichni měli společné jedno – byli to násilníci, kteří své ženy týrali a zneužívali. Brzy začíná být jasné, že motivem je pomsta a že pachatelem musí být žena. Ovšem nic nenasvědčuje tomu, že by vraždily partnerky obětí…(TV Prima)

Loading

Wallander 2 – 2.díl – Muž, který se usmíval

Přidej hodnocení

Wallander

Inspektor Kurt Wallander se poté, co v sebeobraně zastřelil pachatele vraždy, psychicky zhroutil. Uzavřel se v penzionu na venkově a s okolním světem nekomunikuje, dokonce je rozhodnutý od policie odejít. To se má však změnit ve chvíli, kdy se na něj s prosbou o pomoc obrátí jeho přítel, právník Sten Torstensson. Stenův otec Gustaf, se kterým vede právnickou praxi, nedávno zemřel při autonehodě. Stenovi se nezdá, že by šlo o nešťastnou náhodu, a chce, aby to Wallander prošetřil. Ten nejprve odmítá, ale nakonec se rozhodne přeci jen pomoci a vrací se zpět do města a na policejní stanici. Zde však zjišťuje, že Sten je také po smrti. Vše ukazuje na sebevraždu, ovšem jen do chvíle, než oba mrtvé podrobí pitvě. U obou se prokáže, že utrpěli, pravděpodobně po silném úderu do krku, vícečetnou zlomeninu jazylky.

Loading

Wallander 2 – 1.díl – Anonymní zabijáci

Přidej hodnocení

Wallander

Starší manželský pár je na své farmě přepaden a brutálně zavražděn. Ještě než žena zemře, stihne inspektoru Wallanderovi cosi pošeptat. Zdá se, že vyslovila slovo „cizinci“, ale inspektor si tím není úplně jistý. Nerad by způsobil ve městě, v jehož blízkosti se nachází přistěhovalecký tábor, rasové nepokoje, proto se rozhodně uvalit na tuto informaci přísnou mlčenlivost. Nějakým způsobem se však zpráva dostane do tisku a hon na cizince začíná. Mezitím se tým policistů společně s Wallanderem snaží přijít na to, kdo a proč mohl stařičké manžele zavraždit. Na první pohled to nevypadá, že by šlo o loupež, vždyť byli chudí. Nakonec se však ukáže, že zesnulý farmář měl na svém bankovním účtu deset milionů a že si před nedávnem vybral v hotovosti sto tisíc. Kdo o penězích mohl vědět, když o nich neměla ponětí ani jeho vlastní žena? Mezitím se útoky na uprchlíky stupňují, až je jeden z nich chladnokrevně zastřelen.

Loading