Zahradnictví – 2.díl – Rodinný přítel

3/5 - (1 {hlasů})

Zahradnictví

Výpravná sága o třech rodinách uprostřed bouřlivého 20. století. Letecký radiotelegrafista Jindřich Rohn (M. Finger) během války nezahynul, jak tvrdila oficiální úřední zpráva od nacistů. Zbědovaný, hubený, s přestálým infarktem, jinak ale zdravý a živý, stojí ve dveřích a těší se ze svého návratu. U jeho manželky Vilmy (A. Geislerová) a dcery Danušky (J. Marková) to ale příliš velkou radost nevyvolává. Během válečných let si až příliš zvykly na blízkost a nezištnost rodinného přítele a Jindřichova velkého kamaráda, lékaře Jiřího Erbena (O. Sokol), a obě spojovaly svoji budoucnost právě s ním.

Navíc je tu ještě Vilmina neprovdaná sestra Bedřiška (K. Melíšková), která si na Jiřího také myslí a která v nové situaci tuší svoji příležitost. První poválečné měsíce jsou ale složité pro všechny. Ela (G. Míčová) stále nemá žádné zprávy o osudu svého muže, majitele luxusního kadeřnictví Otto Böcka (J. Macháček). Ve východočeské Jaroměři se v zahradnictví Miloše (D. Novotný) a Emilky (L. Krobotová) Peckových naopak radují z návratu Jindřichova a Emilčina bratra Karla (K. Dobrý) z koncentračního tábora. Šestidílný seriál scenáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka dějově volně předchází populárním Pelíškům…(Česká televize)

 

 

Díly seriálu Zahradnictví


 

Zahradnictví - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Kamera: Bartek Cierlica
Hudba: Petr Ostrouchov
Hrají: Anna Geislerová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Josefína Marková, Samuel Budiman, Lenka Krobotová, David Novotný, Sabina Remundová, Karel Dobrý, Jiří Macháček, Johana Suchá, Dalibor Vinklát, Richard Stanke, Jakub Zindulka, Barbora Milotová, Josefína Krycnerová, Rozálie Krycnerová, Šimon Baloun, Igor Barboi, Vjačeslav Ubušajev, Jakub Laurych, Alexander Litvinov

 

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments