Zahradnictví – 4.díl – Dezertér

3.5/5 - (1 {hlasů})

Zahradnictví

Výpravná sága o třech rodinách uprostřed bouřlivého 20. století. Sny a plány majitele luxusního kadeřnictví v centru Prahy Otto Böcka (J. Macháček) ztroskotaly. Nejdřív ho o podnik připravili prostřednictvím českého udavače nacisté, nyní zhrzený komunistický spratek. Z vyhlášeného podniku se stal komunál, v němž mohl Otto už jen mlčet a pracovat. Kvůli klukovině Ottova syna Karlíka se švýcarským lepidlem místo šamponu ovšem přišel i o tento poslední kontakt se svým snem. Stala se z něj doslova chodící troska.

Komunistické čistky probíhají i na letišti, vedoucí zabezpečovací služby letového provozu Jindřich Rohn (M. Finger) na rozdíl od jiných ale převlékat kabát nehodlá a dál si stojí za svými celoživotními hodnotami. Problémy má ve východočeské Jaroměři i Miloš Pecka (D. Novotný), kterého strana a vláda připravily o zahradnictví, dům mu ale nechali bez ohledu na to, že obojí vytápí stejná kotelna. Šestidílný seriál scenáristy Petra Jarchovského a režiséra Jana Hřebejka dějově volně předchází populárním Pelíškům…(Česká televize)

 

 

Díly seriálu Zahradnictví


 

Zahradnictví - Osoby a herecké obsazení

Režie: Jan Hřebejk
Scénář: Petr Jarchovský
Kamera: Bartek Cierlica
Hudba: Petr Ostrouchov
Hrají: Anna Geislerová, Ondřej Sokol, Martin Finger, Klára Melíšková, Gabriela Míčová, Josefína Marková, Samuel Budiman, Lenka Krobotová, David Novotný, Sabina Remundová, Karel Dobrý, Jiří Macháček, Johana Suchá, Dalibor Vinklát, Richard Stanke, Jakub Zindulka, Barbora Milotová, Josefína Krycnerová, Rozálie Krycnerová, Šimon Baloun, Igor Barboi, Vjačeslav Ubušajev, Jakub Laurych, Alexander Litvinov

 

Loading

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments