Život a doba soudce A. K. 2 – 13.díl – Konec hry

1.5/5 - (7 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Poslední kauza soudce Adama Klose se neodehraje v soudní síni, ale přímo uvnitř jeho vlastního života. Jeho přítel, kriminalista Igor, nedohraje svou hru s mafií. Je předvolán k výslechu na policii. Vypovídá pravdu, nic víc než pravdu, ale jeho situace se stále zhoršuje. Už ví, že musí opustit řady policie, ale to nestačí, může být hůř, mnohem hůř. Jde o to, jak si vyložit jeho činy. Adam Klos náhle stojí před neodkladnou otázkou, jak mu pomoci, jak ho zachránit. Věc se začne týkat i Adama samého, i on a jeho matka se v té kauze zamotají a vyslýchající policisté tlačí stále víc. Adam, v duši čestný a přímý člověk, náhle stojí před osudovým rozhodnutím. Zachová se tak, jak mu profese a svědomí velí, nebo půjde dál a zachrání přítele?

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 12.díl – Pirát

3.5/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Bohatý podnikatel, majitel velké firmy. Člověk zkušený, rozhodný, a také dost arogantní, přesvědčený o tom, že ví, jak se jeho svět pohybuje a jak ho lze řídit. Ale také je to člověk s velkou odpovědností, přetížený a ve stresu. V jedné chvíli podlehne emocím a vytlačí ze silnice dodávku plnou stavebních dělníků. Naštvali ho svou jízdou, tak je prostě a jednoduše odklidil ze silnice. Nehoda, těžká zranění, on sám ujel. Ví, že je to malér, ale má na skvělého právníka, věří, že jeho nemohou dostat, on přece ví, jak na to. Dostává se před soud, kterému předsedá soudce Adam Klos. Bohatý, mocný, bezohledný muž proti skupince pobitých stavebních dělníků. Obhajoba je skvělá, účinně využívá každou štěrbinu v důkazech. Dělá možné i nemožné, aby svého mandanta obhájila, a on sám stále věří, že ho nemohou dostat, jeho přece ne!

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 11.díl – Postavení mimo hru

3/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Slavný hokejista má malér. Čtyřmi výstřely přes dveře koupelny zabil svou přítelkyni. V jeho verzi střílel na tušeného zloděje. Ve verzi obžaloby však šlo o úmyslnou vraždu. Soudce Adam Klos má před sebou složitý případ, sledovaný veřejností. Případ o to složitější, že ho vyšetřuje jeho přítel policista Igor a Adam se musí vypořádat s případným problémem podjatosti. Dokazování není jednoduché, obhajoba je velmi schopná a účinně využívá každé mezery, každé nejasnosti, každé chyby ve vyšetřování. Adam má starosti i ve vlastní rodině, svou matku musí odvést do léčebného zařízení a dát jí tak šanci vrátit se k sobě samé.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 10.díl – Patláci

3/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

„Kozák a Dohnal. Půlku života prožili v lapáku. Tu druhou dělali všechno pro to, aby se do něj znovu dostali. Určitě se budou vymlouvat na úraz hlavy a ztrátu paměti.“ To ví soudce Adam Klos na samém počátku procesu se dvěma dlouholetými, nicméně smůlou pronásledovanými kriminálníky. A tak se proces také odehrává. Obžalovaní jsou stíháni pro závažný zločin loupeže, vydírání, zbavení osobní svobody, omezování osobní svobody, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví, krádeže a poškození cizí věci. Mají toho na zádech dost, ale soudce na ně nemůže hledět jako na skutečně nebezpečné zločince, jsou to totiž „patláci“. Zpatlají, co mohou.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 9.díl – Policejní svět

4.5/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Ke starostem soudce Adama Klose se zhroucenou matkou i s přítelem Igorem, který bojuje o své přežití s mafií, se přidává i soudní líčení, tentokrát bez přítomnosti veřejnosti. Obžalován je policista. Státní zástupkyně ho viní ze zvlášť závažného zločinu vydírání a zneužití pravomoci úřední osoby. Se zbraní v ruce, výhružkami i nátlakem měl získat milionové částky. Obžalovaný tvrdí, že jde o policejní komplot, spiknutí, o snahu, která má za cíl zdiskreditovat ho jako policistu elitního útvaru. Desetkrát ho vyslýchali, pokaždé vypovídal naprosto stejně. Nevinný člověk, nebo mimořádně chytrý gauner? Soudní líčení je složité, důkazy nejsou jednoznačné, státní zástupkyně nicméně žádá přísné potrestání, o to víc, že jde o příslušníka policie.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 8.díl – Pánská jízda

3.5/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Dva muži a jedna dívka sami v bytě. Ona je mladá a krásná, oni inteligentní a při penězích. Dojde ke znásilnění – tak to alespoň tvrdí poškozená dívka. Soudce Adam Klos má na stole složitou, lidsky nepříjemnou kauzu, po které vždy zbyde spousta studu a bolesti. Znásilnění není ani tak o sexu, ale především o moci. Sex je jen zbraní v tomto zápase. A navíc – kolem žádného jiného obvinění se nevznáší stále přítomná otázka míry vlastní viny oběti. Ženy tohle znají, a soudci trestních soudů také. Případ, ve své podstatě jednoduchý, se začíná v soudní síni zamotávat. Svědectví dvou mužů, docela důvěryhodných, movitých, vzdělaných a rozhodně inteligentních, se začínají střetávat s detailními výpověďmi znásilněné dívky.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 7.díl – Palebná síla

3/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Přepadení transportního vozu bezpečnostní služby, který převáží 46 milionů. Brutální, naprosto bezohledné, rychlé, se spoustou střelby. 128 výstřelů ze samopalů překoná pancéřování transportního vozu. Pachatelé jsou dopadeni, i když ne všichni. Dva z nich jsou postaveni před soud, kterému předsedá soudce Adam Klos. Není v nejlepší kondici, je unavený, přepracovaný, podezírá sám sebe, že je paranoidní. Dějí se kolem něj věci, které v něm vzbuzují nejasné obavy. I jeho přítel Igor má problémy, a velmi vážné. Jeho nebezpečné známosti se mění ve skutečnou past, do níž padá.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 6.díl – Nelidskost

3/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Jeden z nejobtížnějších případů soudce Adama Klose. Surová vražda patnáctileté dívky. Ne, že by nebyli odhaleni viníci a postaveni před soud. Jsou to tři mladí muži, bezúhonní, dosud netrestaní, zdánlivě úplně normální. Přesto udělali něco, nad čím zůstává rozum stát. A nejen rozum, i obyčejný lidský cit. Soudce Adam Klos musí řešit něco, co se zdá neřešitelné. Nelze to uchopit. Tvrzení vrahů jsou neurčitá, jdou proti sobě a vzájemně se zaplétají. Výpovědi rodičů také nic neobjasňují, je z nich jen cítit bolest.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 5.díl – Guru

3.5/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Guru – neboli charismatický, vzdělaný muž, vlastním jménem Lipský, vládne ženám, nebo alespoň určitému druhu žen. Zbavuje je toho, co v nich údajně zbylo po nenáviděných mužích – samozřejmě s vlastním sexuálním ziskem. Důvěra žen je nekonečná, ovšem – jak už je u žen obvyklé, ne všech. Několik jeho klientek ho žaluje. Pro zneužití, pro podvod, pro znásilnění. Především jeho vyhozená, skrytě zamilovaná asistentka. Soudce Adam Klos tuší, že půjde o složitý, záludný případ, v němž se budou střetávat otázky právní a společenské s otázkami víry, která je přirozeným právem každého svobodného člověka. A nemýlí se. Znalci zápasí mezi sebou.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 4.díl – Sestřička

4/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Zdravotní sestra Sochorová je nešťastná, zklamaná, vyhořelá žena. Pracuje na oddělení, kde leží staří, nemocní lidé, bez perspektivy uzdravení. Práce ji nenaplňuje, spíš unavuje, vždyť to všechno stejně vede ke smrti. Spolupracovnice ji nemají rády, lékaři jí nedůvěřují. Manžel ji surově usurpuje, dcera se jí vzdaluje. A mezitím, bezmocní pacienti v nemocnici umírají až příliš často… Objevuje se podezření, že jim sestra Sochorová pomáhá. Žalobce má brzy jasno, Sochorová je zabíjí, aby s nimi měla méně práce. Ale není to tak jasné. Medicínsky vzato jde o otravu kaliem, podaným přímo do krevního oběhu. Sochorovou však při tom nikdo neviděl, jsou tu jen nepřímé důkazy. Počet zavražděných na oddělení může stoupat.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 3.díl – Bílý svině

3.5/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Případy rasově motivovaných trestních činů patří v soudní praxi k nejtěžším a společensky nejnebezpečnějším. V tom dnešním kdosi objede mincí auto, které vlastní jeden z místních skinů. A ti nepochybují o tom, že viníky najdou mezi Romy. Chystají se proto na ně vyrazit, ale netuší, že je to cesta do pasti. Přepadení Romů se změní na přepadení „bílých“. Romů je víc a následky jsou dosti vážné. Čeká je soud, kterému předsedá Adam Klos. Svým způsobem je odvážné postavit tyto věci naopak, většinou trpí Romové, „bílí“ jsou ti silnější. Proces nicméně probíhá podle očekávání, skini vypadají jako slušní, úctyhodní občané, Romové působí jako násilníci, kdykoli ochotní vyrazit do boje o svou čest.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 2.díl – Plán

3/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Bohatý muž, upoutaný na invalidní vozík, má mladou, nevěrnou ženu a přítele, bývalého vojáka, který se o něj stará. Z toho plyne jediné: trest, který nesmí být odhalen. Není snadné vymazat ze života mladou ženu tak, aby nic nenasvědčovalo násilnému činu, který má za následek smrt. Invalidní muž zdánlivě váhá, ale v skrytu duše už je rozhodnut. Voják pak nalezne naprosto originální, nečekaný způsob provedení, které jim má zajistit bezpečí. Před soudcem Adamem Klosem stojí zvláštní trestní případ. Zatčený a souzený voják, který byl u smrti nevěrné ženy, odmítá jakoukoliv vinu. Byla to nehoda, tvrdí přesvědčivě, nikoli úkladná vražda. Brání se sice nevěrohodnými, nicméně možnými a představitelnými argumenty, které žaloba nedokáže zcela rozbít.

Loading

Život a doba soudce A. K. 2 – 1.díl – Láska

4/5 - (1 {hlasů})

Život a doba soudce A. K. 2

Soudce Adam Klos soudí trestní případy. Vraždy, násilnosti, podvody a loupeže. Žije sám, Laura se kamsi ztratila a nechala mu na starost malou dceru Báru. Otec zemřel, matka stárne a trošku pije. Práce je to, co dává Adamovu životu řád a trochu smyslu. Jeho první případ se podobá příběhu o Bonnie a Clydovi. Žena osvobodí svého milence z vězení a snaží se s ním dostat do bezpečí. Jejich útěk končí tragicky, muž se zastřelí, žena je postřelena do zad, zatčena a dočasně upoutána na invalidní vozík.

Loading