Život na zámku – 24.díl – Host do domu

Přidej hodnocení

Život na zámku

Mára přijal Královou zpět na gymnázium, dokonce ji občas sveze autem a toho si mnozí všimnou. Simona na procházce s kočárkem potká svého instruktora z autoškoly Milana a prozradí mu, že je otcem. Podobně nevydařené setkání se odehraje i na zámku ve chvíli, kdy si tam Král poprvé přivede Renatu. A ještě jedna návštěva se objeví na zámku. Přijde paní Moudrá, majitelka vily, kde měl Král kdysi ordinaci. Ráda by věděla, jak to doktor dělá, že je tak úspěšný! Na závěr všechny překvapí pan Vaněk. Nabídne svůj byt Simoně a její matce, aby se mohly spolu starat o dítě…(Česká televize)

Život na zámku – 23.díl – Přemysl Otakar II.

Přidej hodnocení

Život na zámku

Téměř vše se bude odehrávat kolem očekávaného narození potomka. Simoně (K. Hrachovcová) se podařilo uzavřít první semestr na vysoké škole a kvůli těhotenství přerušila studium. Nadále je ale proti tomu, aby si otec zval Renatu (K. Brožová) na zámek. V opačném případě by na zámku nemohla bydlet. Matka Králová (K. Macháčková) přemýšlí, jak by mohla dceři pomoci. Chce, aby bydlely spolu. Nastoupit zpět na gymnázium se jí však bohužel nepodařilo. Nakonec se Simoně narodí zdravá holčička, která dostane jméno po babičce Králové – Marie. Při všem tom vzrušení skoro zapadne oznámení advokáta, že všechny administrativní problémy s dědictvím po hraběti Esperkovi se vyjasnily a zámek snad už definitivně bude patřit Královi (T. Töpfer) a babičce (J. Jirásková)…(Česká televize)

Život na zámku – 22.díl – Neposkvrněné početí

Přidej hodnocení

Život na zámku

Král (T. Töpfer) se rozvedl kvůli Renatě. Ta se ale ztratila a on ji marně hledá. Pešák (B. Poloczek) dostane od žárlivého Magdina manžela výprask. Netuší, že pomstu zorganizovala jeho vlastní žena. Ani Královi není moc do zpěvu – na zámku zůstal s babičkou (J. Jirásková) docela sám, Otakar je na vojně, manželka (K. Macháčková) se odstěhovala a Simona (K. Hrachovcová) je o prázdninách s ní. Simona zatím před matkou skrývá své tajemství. To je prozrazeno ve chvíli, kdy ji na gynekologii potká matčina kolegyně. Simona se nakonec matce přizná, ale za žádnou cenu nechce prozradit, kdo je otcem dítěte…(Česká televize)

Život na zámku – 21.díl – Ukazatel směru

Přidej hodnocení

Život na zámku

Simona (K. Hrachovcová) končí autoškolu, nepodaří se jí ale udělat závěrečnou zkoušku. Mnohem horší je však zjištění, že její instruktor (M. Dlouhý), s nímž navázala milostný vztah a jenž jí namluvil, že se právě rozvedl, je ve skutečnosti ženatý a má malé dítě. Své klientce se očividně vyhýbá. Za těchto okolností mu Simona nemůže svěřit své sladké tajemství. Ani doma o svých problémech nemůže mluvit. Královi se rozvedli a Králová (K. Macháčková) se odstěhovala ke svým rodičům na vesnici…(Česká televize)

Život na zámku – 20.díl – Svedený a opuštěný

Přidej hodnocení

Život na zámku

K pronájmu zámku nedošlo. Navíc se prozradila Králova nevěra. Králová (K. Macháčková) manželovi oznámí, že se po skončení školního roku odstěhuje. Král (T. Töpfer) hledá Renatu, ale ta se ztratila a nikdo neví, kde je. Ani s Otakarem (P. Rajchert), který se chystá na vojensku službu, není řeč. Na zámek přichází starostka obce (M. Peňázová) i s notářem (L. Suchařípa) a oznámí, že podle rozhodnutí soudu patří zámek do státní správy. Králová dostala do péče nejproblematičtější třídu po matematikovi Poláčkovi (J. Hartl). Jen Simona (K. Hrachovcová) pokračuje v autoškole úspěšně noční jízdou. Jaké to ale bude mít následky?…(Česká televize)

Život na zámku – 19.díl – Výpověď

Přidej hodnocení

Život na zámku

Minule na zámku zavládla pohřební nálada, když večer přijel notář a ředitel galerie, aby oznámili Králové (K. Macháčková) a babičce (J. Jirásková) hrozivou zprávu. Vznikl administrativní problém a zdá se, že přece jen nejsou vlastníky zámku. Když se Král (T. Töpfer) vrátil a začal vyprávět, jak večeřel s ředitelem galerie, všichni věděli, že lže. Ve sborovně se objevil doktor Bohata (J. Čenský) a hledal profesorku Královou. Zmatená Renata (K. Brožová) se po jeho odchodu začala Králové omlouvat a slibovat, že s jejím Přemkem přestane chodit. Sama se tak nechtěně prozradila. Vyvodila z toho ihned důsledky a dala okamžitou výpověď. Neméně dramatická scéna se pak odehrála na zámku. Králová se cítila manželovou nevěrou a jeho lhaním podvedena a poprvé padlo slovo rozvod…(Česká televize)

Život na zámku – 18.díl – Havárie

Přidej hodnocení

Život na zámku

Těsně před vánočními svátky se Král (T. Töpfer) dočkal radostného překvapení, když mu ředitel galerie (K. Urbánek) oznámil, že dostali peníze a zámek si od ledna pronajmou. Jenže pak bylo zase všechno jinak. Přijel notář (L. Suchařípa) a ředitel galerie, aby oznámili Králové (K. Macháčková) a babičce (J. Jirásková) nepříjemnou zprávu – galerie si nemůže pronajmout zámek, protože ten rodině, vinou nepořádku v dokumentech, nepatří. Královi si nemohou být jisti nejen majetkem, ale bohužel ani věrností hlavy rodiny – doktora Krále. Ten v tu dobu nebyl doma, ale na utajeném výletě s půvabnou Renatou (K. Brožová). Tam je ale nečekaně překvapí doktor Bohata (J. Čenský), bývalý Renatin přítel…(Česká televize)

Život na zámku – 17.díl – Ředitelka

Přidej hodnocení

Život na zámku

Král (T. Töpfer) si poté, co ho doktor Bohata (J. Čenský) nepřijal na své oddělení, zařizoval už potřetí vlastní ordinaci. Pacienti se však do ní nijak nehrnuli. Stejně tak se nehrnuli zájemci o pronájem zámku. Mánesova galerie, s níž Král jednal, odřekla pro nedostatek peněz. Simona (K. Hrachovcová) měla štěstí, byla přijata do redakce Regionálních listů. Záhy jí ale zasáhla do života pomluva. Na jejího bratra Otakara (P. Rajchert) praskne, že už nestuduje medicínu. Na gymnázium nastoupila nová ředitelka Kocourková (J. Synková). A nakonec Královi přece jen dostali zajímavou nabídku k pronájmu…(Česká televize)

Život na zámku – 16.díl – U konce s dechem

Přidej hodnocení

Život na zámku

Král (T. Töpfer) společně s novým přítelem Pešákem (B. Poloczek) v jeho sklípku oslavili předpokládané přijetí na stomatologii místní nemocnice. Přitom si popovídali i o dvou ženách, které jim stále více zasahují do života: o Renatě (K. Brožová), sekretářce ředitele školy, a o paní Magdě (L. Krbová), které Pešák koupil koně, aby ji získal. Jenže pak se ze stáže předčasně vrátil primář stomatologického oddělení doktor Bohata (J. Čenský), a z přijetí do nemocnice nebylo nic. Doktor Král si bude muset novou ordinaci vybudovat ve vlastním zámku. A nakonec se babičce Králové (J. Jirásková) udělalo špatně a musela ji odvézt sanitka(Česká televize)

Život na zámku – 15.díl – Trestní oznámení

Přidej hodnocení

Život na zámku

V předchozím dílu starostka vesnice (M. Peňázová) požádala Krále (T. Töpfer), aby obci pronajal část budovy zámku pro mateřskou školku, kterou vesnice potřebuje. Jenže Král zase potřeboval lukrativnějšího nájemníka, a tak žádost odmítl. Tím se rozjel kolotoč problémů i nesnadné seznamování se s vesnicí, která nové „zámecké pány“ nepřijala přívětivě. A navíc někdo poškodil Královi automobil. Celá vesnice si myslí, že Král podal trestní oznámení na pachatele. Ještě že se Král spřátelil u moravského vína s Pešákem (B. Poloczek)…(Česká televize)

Život na zámku – 14.díl – Školka

Přidej hodnocení

Život na zámku

Společenská akce se v horké červencové noci vydařila – režiséra Krcha (J. Lábus) se podařilo zachránit před utonutím v rybníku, kam pak s radostí naskákali Královi (T. Töpfer a K. Macháčková) i v šatech. Nastaly ale všední dny a s nimi nové starosti. První potíže přišly, když Král odmítl pronajmout část zámku pro místní školku. Peníze z pronájmu totiž bude rodina velmi potřebovat. Nesnadné bylo i seznamování se s vesnicí, která nové „zámecké pány“ nepřijala zrovna přívětivě…(Česká televize)

Život na zámku – 13.díl – Čtyřicet plus jedna

Přidej hodnocení

Život na zámku

Rodina Králových se dozvěděla ohromující zprávu. Na základě závěti hraběte Esperka zdědili Král (T. Töpfer) a babička (J. Jirásková) parcelu i s nemovitostí, zámkem Temniště, nedaleko jejich města. Babička tedy nebyla pouze kuchařkou u hraběte Esperka, jak vždycky říkala, ale Král byl jeho nemanželským synem. A tak se rodina Králových jela seznámit se zámkem, který zdědila. Byl udržovaný, působil majestátně, obklopený velkým parkem. Hlouček rodiny vypadal jako venkované na zájezdu, kteří obhlížejí památky. Jenže nastal akutní problém, co se zámkem. Užívat jej? Pronajmout? Prodat?…(Česká televize)

Život na zámku – 12.díl – Závěť

Přidej hodnocení

Život na zámku

Králová (K. Macháčková) podala demisi z funkce zástupkyně vzhledem k nařčení z anonymních dopisů, které dostával ředitel školy i školská správa. Rozběhly se však mnohem dramatičtější události. Adam (A. Rašilov) byl operován a Simona (K. Hrachovcová) viděla, že jeho pooperační stav není dobrý. Neutěšená situace v rodině se stala ještě naléhavější, když se z Ostravy na trvalo přistěhoval syn majitelky vily Robert Moudrý (S. Skopal) a chtěl vyhodit Krále z ordinace. Protože Král (T. Töpfer) neměl písemnou smlouvu, s jeho ordinací i s ním to začalo vypadat bledě. Už podruhé…(Česká televize)

Život na zámku – 11.díl – Operace

Přidej hodnocení

Život na zámku

V minulém dílu začala paní Hrušková (J. Hanušová) projevovat péči o svého zamilovaného syna Adama (A. Rašilov) a prosadila si seznámení se Simoninou rodinou. Setkání s Královou (K. Macháčková) však mělo nečekaný průběh: obě ženy si padly do náručí, neboť zjistily, že před dvaceti lety byly spolužačky. Hrušková Marii neomaleně nabídla úplatek, aby dostala svou dceru na gymnázium, což způsobilo Králové ve škole velké komplikace. Ty bude muset brzo řešit i Král (T. Töpfer). Syn paní Moudré (S. Skopal), neúspěšný zubař v Ostravě, se vrátil domů a bude chtít převzít Královu prosperující ordinaci. Adam podstoupil vyšetření v nemocnici, rentgen ukázal povážlivé věci…(Česká televize)

Život na zámku – 10.díl – Návrat ztraceného syna

Přidej hodnocení

Život na zámku

V minulém dílu se Otakar (P. Rajchert) popral v restauraci, kde vypomáhal jako číšník, se svým šéfem. Pan šéf chodil nakupovat do knihkupectví k Radce (V. Křížová) a to žárlivý Otakar nesnesl. Po rvačce zmizel rodičům i Radce. Otcovo zjištění, že Otakar přerušil studium vysoké školy, ho zdolalo natolik, že se pořádně opil. Jistou facku dostala i paní Moudrá (B. Bohdanová), a to hodně bolestivou, od vlastního syna (S. Skopal), který od ní vyžadoval peníze. Měla je získat zvýšením nájmu Královy ordinace. Protože to však stará paní Moudrá neudělala, neboť nechtěla Královi (T. Töpfer) způsobit starosti, způsobila je sobě. Její syn Robert, rovněž zubař, se ocitl bezmála na mizině, a snad proto se k matce choval tak sobecky a bezohledně…(Česká televize)

Život na zámku – 9.díl – Facka

2.5/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Simona (K. Hrachovcová) se šťastně zamilovala. Začalo to nevinně, když připravovala interview s hráčem stolního tenisu Adamem Hruškou (A. Rašilov), synem úspěšného místního výrobce limonád a majitele nové přepychové vily. Také Simoninu matku (K. Macháčková), která pro trvalé neshody se zástupcem ředitele gymnázia hodlala přestoupit na jinou školu, potkalo štěstí. Uzdravený ředitel (J. Vinklář) nadále povede školu a nechá ji na gymnáziu učit. Navíc Královou povýšil na zástupkyni, a tak uražený Mára (P. Soukup) odešel ze školy s hrozbou, že se ještě s Královou určitě potkají. Další události už tak příjemné nejsou. Otec Král (T. Töpfer) zjistil, že jeho syn (P. Rajchert) se na úkor studia příliš věnuje své lásce. A sám ošetřil pacienta Pešáka (B. Poloczek), který byl po jeho zákroku v nebezpečném stavu hospitalizován…(Česká televize)

Život na zámku – 8.díl – Klíční kost

2.5/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Firma podnikatelů zkrachovala a nemohla za babiččinu zahrádku zaplatit. Ta tak zůstala ke spokojenosti rodiny v jejím vlastnictví. Ale vroubek Královi (T. Töpfer) za ten „podraz“ zůstal. V konkursu na ředitele gymnázia Králová (K. Macháčková) obsadila druhé místo. Překvapivě zvítězil dosavadní zástupce Mára (P. Soukup), se kterým měla trvalé spory. Současný ředitel gymnázia (J. Vinklář) požádal lékaře, aby nemusel odejít do invalidního důchodu a mohl zůstat ve funkci alespoň další rok. Králová bude prožívat úspěšné dny. I dcera Simona (K. Hrachovcová) prožije štěstí zamilovaných…(Česká televize)

Život na zámku – 7.díl – Konkurs

2/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Zvítězí dravost a urputnost nad lidskou ušlechtilostí? Takovou otázku si můžeme položit při sledování sedmého dílu oblíbeného seriálu. V boji o prodej babiččiny zahrádky, v němž Král (T. Töpfer) podlehl nátlaku podnikatelů a zklamal rodinu, nastane v kanceláři notáře překvapivý zvrat. Dohru bude mít i předchozí konflikt profesorky Králové (K. Macháčková) se zástupcem nemocného ředitele Márou (P. Soukup), který ji již dříve nutil, aby proti svému přesvědčení nenechala propadnout nezdárného studenta. V konkursu na místo ředitele gymnázia, který bude vyhlášen, se tito dva znovu střetnou… Kdo vyhraje konkurs a kdo se stane ředitelem?…(Česká televize)

Život na zámku – 6.díl – Podraz

2/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Babiččina (J. Jirásková) zahrádka, kde – jak se ukazuje – vedle zeleniny rostou i velké peníze, způsobila již v minulém dílu Královi (T. Töpfer) nemalé starosti. Dva místní podnikatelé (P. Nový a M. Šteindler) chtěli zahrádku koupit, aby na ní mohli stavět. Když Král odmítl, protože babička má zahrádku ráda, vyhrožovali mu kompromitujícími fotkami, na nichž byl zachycen s jistou půvabnou dámou (L. Krbová). Podlehne tedy Král tlaku výhrůžek dvou podnikatelů a svolí prodat babiččinu zahrádku, ačkoliv slíbil, že ji nikdy neprodá? Ale „podraz“ zkomplikuje život i dceři Simoně (K. Hrachovcová), která pomýšlí na studium žurnalistiky a udělá pro regionální listy interview…(Česká televize)

Život na zámku – 5.díl – Sto padesát metrů čtverečních

2.5/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Profesorka Králová (K. Macháčková) má starosti se synem Otakarem (P. Rajchert), který dal přednost své lásce Radce (V. Křížová) před možností studovat v zahraničí a odešel z domova s pocitem, že byl vyhnán. Trápení Králové ale nastane i ve škole, neboť zástupce ředitele Mára (P. Soukup) na ni začne naléhat, aby přivřela oči a nenechala propadnout nezdárného studenta. Králová s tím ostře nesouhlasí. Také sto padesát metrů čtverečních, což je rozměr babiččiny zahrádky, způsobí problém, který Král (T. Töpfer) bude jen nesnadno řešit…(Česká televize)

Život na zámku – 4.díl – Vyhazov

1.5/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Babička (J. Jirásková) se po nezdařilém či spíše paní Vaňkovou (L. Švormová) překaženém pokusu o sblížení s panem Vaňkem (V. Brodský) vrací domů. Rodina už ale žije jinou událostí. Syn Otakar (P. Rajchert) má možnost studovat medicínu v zahraničí, jenže tuhle úžasnou nabídku Otakar nechce přijmout. Je totiž velmi zamilovaný do Radky (V. Křížová). Jenže jeho milovaná už má dvě děti, a tak mu všemi prostředky tu pošetilost všichni členové rodiny vymlouvají. Otakar se pohádá s rodiči, padnou nerozvážná slova a syn odejde z domova s pocitem, že dostal vyhazov…(Česká televize)

Život na zámku – 3.díl – Stěhování

2/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Babička (J. Jirásková) se k panu Vaňkovi (V. Brodský) přestěhovala. Popravdě to nebylo těžké – vzala velkou tašku a vyjela výtahem ze třetího do šestého patra. Přestěhování do velkého bytu se nabídne i Královým (T. Töpfer a K. Macháčková), ovšem jen za podmínky, že se jim podaří sehnat půl milionu, který nemají. Nastane hon na příbuzné i známé, dokonce se naskytne šance vyhrát v televizní soutěži. A Otakar (P. Rajchert) se zamiluje…(Česká televize)

Život na zámku – 2.díl – Rodiče a děti

2/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Rodina Králových se rozhodla vybudovat novou ordinaci ve vile paní Moudré (B. Bohdanová). Doktor Král (T. Töpfer) se hned začne pilně zařizovat, a tak brzy proběhne úspěšná kolaudace. Jen první pacient se poněkud nevyvedl. Je jím nepříjemná sousedka Vaňková (L. Švormová), která opustila svého manžela (V. Brodský), jenž prožívá právě s babičkou Královou jakousi pozdní romanci. Babička (J. Jirásková) dokonce uvažuje, že se k tomuto plachému důchodci odstěhuje. Není zcela jasné, jestli proto, aby uvolnila své místo v bytě, nebo jestli je pravým důvodem soucit…(Česká televize)

Život na zámku – 1.díl – Královské bydlení

1.5/5 - (1 {hlasů})

Život na zámku

Na obrazovky České televize se znovu vrací jeden z nejoblíbenějších seriálů ze současnosti Život na zámku. Opět se potkáme s početnou rodinou Králových, s babičkou (v neodolatelném podání J. Jiráskové), doktorem Králem (T. Töpfer), jeho ženou, profesorkou gymnázia (K. Macháčková), dcerou Simonou (K. Hrachovcová) a synem Otakarem (P. Rajchert). Hlavní osu seriálu tvoří osudy rodiny žijící v menším českém městě. Budeme sledovat jejich snahu o výměnu bytu, radost nad nečekaným dědictvím i smutek nad ztrátou zámku, získání nové ordinace, problémy se zamilovaným synem, nezdárným studentem, i dcerou, která by se ráda stala novinářkou…(Česká televize)