Zločin – 20.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Sarah Lundová je hledaná policií, ale pokračuje nadále v pátrání po vrahovi Nanny Birkové Larsenové. Stopy definitivně vedou zpět ke stěhovací firmě Nanniných rodičů a dokonce k jejich novému domu, který otec koupil jako překvapení pro rodinu těsně před smrtí dcery. Kandidát na primátora Troels Hartmann zjistil, že fakta okolo určitých skutečností spojených s vraždou a osudným stranickým bytem nesedí. Někdo z jeho nejbližších spolupracovníků jimi vskutku manipuloval a Hartmann bude postaven před nelehké rozhodnutí. Cenami ověnčené detektivní drama spěje k vypjatému finále…(Česká televize)

Zločin – 19.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Podezřelého taxikáře a příležitostného pomocníka ve stěhovací firmě Birkových Larsenových Leona našli oběšeného na lodi, kterou plánoval utéct ze země. Jenže jednotlivá fakta v případu navzdory přání vedení policie stále do sebe nezapadají. Sarah Lundová stojí před vyšetřovací komisí kvůli incidentu, kdy byl vážně postřelen Jan Meyer, a je odvolána od vyšetřování. Když už se zdá, že by rodina Birkových Larsenových mohla nechat tragické události za sebou a nastěhovat se do nového domu, synek Anton nachází v tamním sklepě zkrvavený Nannin pas…(Česká televize)

Zločin – 18.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Rodiče zavražděné Nanny, Theis a Pernille Larsenovi, se musí usmířit s rodinným přítelem Vaugnem, kterého policie mylně podezírala z vraždy jejich dcery. Vyšetřovatelé jsou v patách Leonovi, taxikáři, který vezl v osudnou noc Nannu, a příležitostnému pomocníkovi ve stěhovací firmě Birkových Larsenových. Během vyšetřování jedné vedlejší stopy se Sarah Lundová a Jan Meyer dostávají do ohrožení života. Kandidát na primátora Troels Hartmann zjišťuje, že jeho prvotní zásady a ideály dostávají v nelítostném předvolebním boji tvrdě zabrat. Někdo z jeho štábu, s největší pravděpodobností jeho poradkyně a nedávná milenka Rie, v jeho zájmu manipuloval s fakty a mařil vyšetřování policie…(Česká televize)

Zločin – 17.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Vychází najevo, že Nanna Birková Larsenová před smrtí tajně chodila s Amirem, mladíkem z arabské rodiny, který byl její velká láska už od dětství. Společně chtěli utéct a zabránit tak svatbě s jinou dívkou, kterou Amirovi vybral otec. V souvislosti s tím se také potvrdila domněnka Sarah Lundové, že politik Jens Holck sice v afektu zabil úředníka Olava Kristensena, protože Kristensen na něj tlačil, když mu dával k dispozici stranický byt, ale s vraždou Nanny neměl nic společného. Naopak nová stopa z Amirovy výpovědi vede přímo do stěhovací firmy Nannina otce. Kandidát na primátora Troels Hartmann, zocelený či přímo okoralý předchozími obviněními a pletichami, začíná házet za hlavu své staré ideály a dělá věci, které ho distancují i od jeho věrných spolupracovníků…(Česká televize)

Zločin – 16.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Ačkoli všechny nedávné okolnosti nasvědčují tomu, že vrahem devatenáctileté Nanny byl politik Jens Holck, s nímž dívka dříve měla poměr, nemůže se Sarah Lundová zbavit podezření, že pachatelem byl někdo jiný. Nachází spojitost s 15 let starým případem neobjasněného zmizení jedné dívky podobné Nanně. Jenže pro nadřízeného Lundové je případ uzavřený. Když se Lundová odmítá vzdát, je za to odvolána, ale stejně jako dříve ji to nezastaví a pokračuje ve vyšetřování na vlastní pěst. Její domněnky se potvrdí, když se náhle před jejími dveřmi objeví doposud chybějící zásadní důkaz. Kandidát na primátora Troels Hartmann je nyní, po odvolání všech obvinění, znovu na koni. Navíc zjistil, že primátor Poul Bremer celou dobu věděl o finančních únicích z Hartmannova odboru, kterými si Jens Holck platil přístup ke stranickému bytu, kde se scházel s Nannou. Jediným stínem na Hartmanově nadšení je rozchod s poradkyní Rie, jenž přišel, když se dozvěděla, že se chtěl zabít…(Česká televize)

Zločin – 15.díl

3.5/5 - (2 {hlasů})

Vyšetřování nabralo dramatický obrat, když Sarah Lundová náhodou v domě předsedy demokratů Jense Holcka objevila nabourané bílé auto, po němž bylo vyhlášeno pátrání od chvíle, kdy porazilo úředníka Olava Kristensena. Vyšetřovatelka se dokonce sama ocitá v ohrožení života. Zoufalá Pernilla, matka zavražděné Nanny, hledá útěk před tíhou posledních dní v náruči náhodného milence, zatímco otec Theis se v charitativním domě vzpamatovává z opilosti a po přepadení. Kandidát na primátora Troels Hartmann se konečně přiznal, kde byl v osudný večer a víkend. Musí se totiž dostat co nejrychleji z vazby, aby mohl zabránit hlasování na radnici o jeho nezpůsobilosti a vyloučení z volební kampaně i z úřadu…(Česká televize)

Zločin – 14.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Nový hlavní podezřelý v případu vraždy devatenáctileté Nanny, úředník Olav Kristensen, zemřel při dopravní nehodě. Ovšem okolnosti jeho smrti nasvědčují úmyslnému zabití. Kristensen si pouze myslel, že jedná z pověření primátora Poula Bremera, ale ve skutečnosti se za primátorem pouze kryl pravý manipulátor. Vyšetřování nicméně nadále setrvává na půdě radnice, protože zabitý úředník z tamní účtárny dostával pravidelně vysokou částku na účet za blíže nespecifikované služby. Troels Hartmann je definitivně vzat do vazby, protože peníze Kristensenovi totiž přicházely přes jeho kancelář. Podezření Sarah Lundové a Jana Meyera nicméně směřuje vůči Phillipu Dessauovi, mediálnímu poradci Poula Bremera. Situace v Nannině rodině se ještě více vyhrocuje. Otec ve vypjaté chvíli, když už nedokázal unést úzkostné stavy své ženy, sklidil všechny věci z Nannina pokoje, což ovšem jeho ženu Pernillu rozlítilo natolik, že ho vykázala z domu…(Česká televize)

Zločin – 13.díl

5/5 - (2 {hlasů})

Navzdory obvinění Troelse Hartmanna ve spojitosti s vraždou Nanny Birkové Larsenové vše nasvědčuje tomu, že někdo zneužil jeho přihlášení na seznamku a tak si domlouval schůzky s Nannou. Bývalá Hartmannova milenka z doby, kdy sám profil na seznamce používal, vypověděla, že osudný večer v bytě, kde byla Nanna přepadena a možná i zabita, viděla někoho jiného. Současně ovšem policie zjistila, že Hartmann na dobu vraždy nemá alibi. Jeho kolegyně a současná partnerka Rie Skovgaardová ho pouze kryla a ve skutečnosti v klíčové dny nebyl s ní. Zoufalá matka zabité Nanny přistoupí na nabídku reportéra a do televize ohlásí nabídku na odměnu 50 tisíc pro toho, kdo pomůže případ konečně vyřešit…(Česká televize)

Zločin – 12.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Buchard, vedoucí oddělení, pod něž spadá vyšetřování vraždy Nanny Birkové Larsenové, byl odvolán, ale stále není jasné, koho kryl a proč. Kandidát na primátora Troels Hartmann je zadržen a vyslýchán. Opravdu si před nějakou dobou na internetové seznamce zřídil profil, s nímž si Nanna dopisovala. Nadále však trvá na tom, že dívku nikdy neviděl. Rodina Birkových Larsenových se ocitá v krizi. Matka stále nedokáže přestat myslet na smrt své dcery, do toho přicházejí finanční potíže a soudní slyšení s jejím mužem za napadení Nannina třídního učitele Rahmana Al Kemala, který dříve v případu figuroval jako hlavní podezřelý. Vyšetřovatelka Sarah Lundová obětuje na úkor případu svůj osobní život. Definitivně se odkládá její stěhování do Švédska a navíc se do města vrací její bývalý muž a otec jejího syna…(Česká televize)

Zločin – 11.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Sarah Lundová je odvolána z vyšetřování, protože moc šťourala do spojitosti mezi radnicí a vraždou Nanny Birkové Larsenové. To ji ovšem nezastaví v pátrání na vlastní pěst, které přinese zásadní zvrat v případu. Nové stopy nasvědčují, že by s vraždou mohl něco mít Jens Holck, vůdce demokratů a spolupracovník primátora Poula Bremera, nebo dokonce i sám Troels Hartmann. V rodině Birkových Larsenových dochází k rozkolu, když se matka Pernille dozvídá, že Nanna pracovala v klubu s její sestrou a o všem věděl její muž, ale nikdy jí to neřekl. Nanna se navíc během práce s někým seznámila a měla s ním několik měsíců poměr…(Česká televize)

Zločin – 10.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Kandidát na primátora Troels Hartmann, posílený předchozím vývojem situace okolo chybného podezření učitele Rahmana Al Kemala v případu vraždy devatenáctileté Nanny, si zjednává pořádek a vyrovnává účty ve straně i koalici. Jeho ambice podpořené výsledky veřejného mínění nyní směřují ke spojenectví s největšími politickými stranami, které chce odvrátit od stávajícího primátora Poula Bremera. Vyšetřování vraždy nabírá nový směr, když se Sarah Lundová zaměří na automobil, v němž byla zavražděná dívka nalezena. Stopy vedou přímo na radnici. Zde ovšem Lundová s kolegou Janem Meyerem narážejí na odpor svého nadřízeného, který evidentně kryje někoho vysoce postaveného…(Česká televize)

Zločin – 9.díl

3.5/5 - (2 {hlasů})

Policie konečně našla Mustafu Akkada, jehož výpověď definitivně ukázala, že učitel Rahman Al Kemal byl v případu vraždy Nanny Birkové Larsenové slepou stopou. Odmítal vypovídat pouze proto, že chránil dívku, jež utekla z domova před svatbou. Bohužel Nannin otec Theis Birk Larsen se pod tíhou okolností rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a se svým kolegou Vagnem Kemala zbil. Otec tragédií rozvrácené rodiny se kvůli tomu sám ocitá ve vazbě a spolu s ním také případ na mrtvém bodě. Sarah Lundová musí najít nějakou novou stopu, která by vyšetřování posunula dál. Alespoň kandidát na primátora Troels Hartmann vychází z celé situace vítězný a posílený, když odmítl odvolat učitele na základě nepodložených obvinění…(Česká televize)

Zločin – 8.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Přítel Sarah Lundové, který je forenzní psycholog, potvrdil její domněnku, že vrah, jenž zabil devatenáctiletou Nannu Birkovou Larsenovou, s největší pravděpodobností podobný čin již spáchal někdy dříve. Nadále v případu jako hlavní podezřelý figuruje Nannin třídní učitel Rahman Al Kemal. Ačkoli tento směr vyšetřování potvrzují i další dílčí důkazy, on sám nadále nevypovídá a evidentně něco zatajuje. Policie doufá, že do případu vnese nové světlo Mustafa Akkad, který s Rahmanem byl ten večer, kdy Nanna zmizela. Navzdory všemu se Troels Hartmann odmítá od Kemala ve své kampani distancovat. Proto chtějí členové předsednictva jeho strany hlasovat o možnosti Hartmanna odvolat jako svého kandidáta na primátorské volby…(Česká televize)

Zločin – 7.díl

3.5/5 - (2 {hlasů})

Policejní vyšetřovatelka Sarah Lundová doslova na poslední chvíli ruší dlouho plánovaný odlet za přítelem do Švédska. Theis Larsen, otec zavražděné Nanny, se totiž dozvěděl, že policie považuje za hlavního podezřelého Nannina třídního učitele Rahmana Al Kemala, který byl i na jejím pohřbu. Theis již v minulosti figuroval v případu neobjasněné kruté vraždy jednoho kriminálníka, jenž mu vyhrožoval. Nyní mu hněv nad ztrátou dcery zamlžil zrak natolik, že se pobízen svým kolegou a přítelem Vagnem odhodlá ulevit si krutou pomstou. Současně policie pomalu sbírá další stopy při vyšetřování Kemala, ale jednotlivé skutečnosti si ve vztahu k případu protiřečí. Kandidát na primátora Troels Hartmann se navíc musí rozhodnout, zda se bude od Kemala definitivně distancovat, čímž by potopil svůj předvolební program postavený na integraci imigrantů, nebo bude dále spoléhat na nevinu jinak evidentně bezúhonného a čestného pedagoga…(Česká televize)

Zločin – 6.díl

3.5/5 - (2 {hlasů})

Na rodinu zavražděné Nanny Birkové Larsenové padá tváří v tvář nadcházejícímu pohřbu zármutek, obzvláště její matka nese celou situaci velmi těžce. Nannin třídní učitel Rahman Al Kemal upozornil polici na její slohovou práci, kde velmi barvitě popisovala vztah mladé dívky s ženatým mužem. Dá se předpokládat, že při psaní vycházela z vlastní zkušenosti. Následně vychází najevo, že Kemal byl v minulosti nařčený z obtěžování jedné své studentky, ale ta nakonec obvinění stáhla. Vlivem dalších okolností a stop se učitel stává hlavním podezřelým. Vedle školních aktivit se Kemal angažuje také v práci s imigranty a minoritami, a jelikož tato sociální oblast představuje jeden z klíčových bodů předvolební kampaně Troelse Hartmanna, dostává se také kandidát na primátora znovu do sítě hrozících pomluv od novinářů v souvislosti s Nanninou vraždou…(Česká televize)

Zločin – 5.díl

4/5 - (2 {hlasů})

Nové důkazy v případu vraždy Nanny Birkové Larsenové stupňují podezření vůči jejím dvěma spolužákům Oliverovi a Jeppemu. Vyšetřování Sarah Lundové ovšem přinese zcela nové souvislosti, které naznačují, že osudný večer, kdy Nannu její blízcí viděli naposled, probíhal jinak, než jak se doposud policie domnívala. Ostatně také její vztah s Oliverem i nejlepší kamarádkou Lisou byl více než mnohoznačný. Že by měla nějakou tajnou romanci, dokonce s někým z učitelského sboru? Jelikož škola spadá pod obor radního Troelse Hartmanna, vtahuje to kandidáta na primátora znovu do vyšetřování a tedy i nežádoucí pozornosti médií. Hartmann na základě podezření z úniku informací ukončil spolupráci se svým dlouholetým pomocníkem Mortenem Weberem, ale nové skutečnosti ukazují, že to zřejmě bylo unáhlené rozhodnutí. Někdo jiný zneužil Weberův počítač k odeslání důvěrných informací novinářům. Protahující se případ vraždy, s neustále se objevujícími novými důkazy a směry vyšetřování, stupňuje napětí mezi Sarah Lundovou a jejím kolegou Janem Meyerem, který po ní měl převzít její místo u policie…(Česká televize)

Zločin – 4.díl

4.5/5 - (2 {hlasů})

Policie objevila v suterénu školy, kam chodila zavražděná Nanna Birková Larsenová, malou místnost, kde jsou stopy alkoholu, drog a krve. Vedle Nannina bývalého přítele Olivera se jako nový podezřelý objevuje i protežovaný student z dobré rodiny Jeppe Hald. Důkladná pitva a analýza těla zavražděné dívky odhaluje další okolnosti krutého činu. Nanini rodiče se ocitají v tíživé finanční situaci. Otec Teis nedávno koupil dům, kam se měla celá rodina přestěhovat, ale nyní se do něj pod tíhou nedávných událostí nemůžou přestěhovat a kvůli nedokončené rekonstrukci by ho mohli prodat pouze se ztrátou. Rie Skovgaardová, kolegyně a milenka Troelse Hartmanna kandidujícího na post primátora, zjistila, že email, jenž vynesl informace z jeho kanceláře, odešel z počítače Hartmannova blízkého a dlouholetého spolupracovníka Mortena Webera. Vedle toho se začíná tříští Hartmannův plán na koalici s centristy…(Česká televize)

Zločin – 3.díl

3.7/5 - (3 {hlasů})

Poslední stopa ve vyšetřování vraždy Nanny Birkové Larsenové směřuje k jednomu z řidičů, který byl již dříve odsouzen za sexuální útoky na mladé dívky a nyní byl mezi lidmi najatými na rozvážení propagačních materiálů při předvolební kampani Troelse Hartmanna. U samotného radního sílí podezření, že z jeho úřadu někdo vynáší informace novinářům a jeho konkurentovi v nadcházejících volbách, stávajícímu primátorovi Poulu Bremerovi. Rodiče zavražděné dívky musejí organizovat pohřeb. Matka Pernilla se úzkostlivě upíná k vidině dopadení vraha. Nově odhalené skutečnosti nyní směřují podezření k bývalému Nannině příteli a spolužákovi Oliverovi Schandorffovi. Policejní vyšetřovatelka Sarah Lundová obětuje případu svůj soukromý život. Trpělivost jejího švédského přítele, za nímž se měla odstěhovat, má své meze a fakt, že Lundová musí nyní bydlet se synem u své matky, jejímu rozpoložení také nepřispívá…(Česká televize)