Zuzana Kajnarová

4.2/5 - (14 {hlasů})
Specialisté-Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová

 

Povolání: herečka
Národnost: česká

Narozená: 17.6. 1982, Ostrava, Československo

Narodila se a vyrůstala v Ostravě, v rodině, která je vzdáleně příbuzná s básníkem Josefem Kainarem (na matrice změnili písmeno I na písmeno J). Má o čtyři roky staršího bratra, který na vysoké škole vystudoval obor mezinárodní vztahy, její matka je inženýrka, jejím otcem je inženýr kybernetiky, pozdější politik a v letech 2006–2014 primátor Ostravy Petr Kajnar. Její rodiče jsou rozvedení. Z otcova druhého manželství má dva mladší bratry. Jejím strýcem z matčiny strany je ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Od dětství si vytvářela vztah k herectví, navštěvovala dramatický kroužek, ovšem byla i členkou turistického oddílu, kde se naučila skautským dovednostem.

V Ostravě vystudovala gymnázium a v téže době navštěvovala Herecké studio Mileny Asmanové a spolupracovala s činohrou Národního divadla Moravskoslezského v Ostravě.

Od svých devatenácti let žije trvale v Praze.

Po vztahu s hereckým kolegou Martinem Písaříkem se v roce 2008 jejím životním partnerem stal muzikant, zpěvák a herec Roman Říčař (* 1976), za kterého se v létě 2010 provdala. Dne 18. listopadu 2011 se jim narodila dcera Rozárka a v roce 2013 syn František.

V roce 2000 byla na první pokus přijata na pražskou DAMU. Ve třetím ročníku DAMU začala hostovat v divadle ABC Městských divadel pražských, kam po studiích také nastoupila. Hostovala také v divadlech Na Vinohradech, Na Jezerce a v Divadle Viola. DAMU zakončila v září 2005 a získala titul MgA. Do povědomí filmového publika vstoupila především rolí Dorotky v divácky úspěšné pohádce Anděl Páně. Hrála rovněž v televizních seriálech Redakce, Místo v životě, Proč bychom se netopili, Přešlapy a Vyprávěj.

S Romanem Říčařem si ve filmu Klub osamělých srdcí zahráli pár.

Zdroj: wikipedia

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

*