Ach, ty vraždy! – 7.díl – Proces doktorky Kalendové

3.5/5 - (2 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Příběh detektivního rázu o nepatrné zmatení, jež vyústilo ve velký zločin. Poslední vyprávění z autorovy série detektivních snímků scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky se soustředí především na napínavé pátrání po osmnáctiletém Patriku Sahulovi, nedávno vystudovaném středoškolském studentovi, jenž je s důvodem podezřelý z dvou vražd. Případ je o to závažnější, neboť oběťmi byli rodiče mladíka. Policie na začátku vyšetřování úplně vyloučila Patrika z okruhu podezřelých, neboť byl v době spáchání činu na statku vzdáleném od Prahy. Jediným, kdo stále shromažďuje důkazy proti mladíkovi, je zkušený detektiv Kamil. Ani on, ani Kalendová na počátku vyšetřování neměli tušení, jak složitý a nejednoznačný případ leží před nimi a jak obtížně se mu dostanou na kloub…(Česká televize)

Loading

Ach, ty vraždy! – 6.díl – Archiv Felixe Burgeta

2.5/5 - (1 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Díky své posedlosti rizikovými hrami se Stáňa ocitá v pražském prostředí, kde ji lidé omylem považují za svou sestru, doktorku Kalendovou. Znenadání je vyzvána, aby se zúčastnila tajné schůzky, na níž bude odhalena klíčová informace ohledně záhadných vražd, spojených s nevyřešenou smrtí Felixe Burgeta. Ten se v médiích proslavil jako muž, který byl zastřelen tím jediným důvodem, že se chystal zveřejnit archiv plný kompromitujících informací o nejvyšších představitelích vlády a policie (a je to náhodou podobná situace jako u slavné kauzy Františka Mrázka). Případ Burget je právě tou záhadou, které se kdysi věnovala samotná doktorka Kalendová…(Česká televize)

Loading

Ach, ty vraždy! – 5.díl – Vražda poštovní doručovatelky

2.8/5 - (3 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Tato epizoda započíná tragickou smrtí nejbližší přítelkyně doktorky Kalendové, která se rozhodne odhalit tajemství za jejím záhadným vražděním. Bez tušení, že se také ocitne v ohrožení a že ji naštěstí zachrání vnuk Kamil, který dosud provázel osudem smůly. Geniální samostatné řešení případu kriminalistou Kamilem tak konečně přinese nejen uznání policejního rady, ale i divácký potlesk…(Česká televize)

Loading

Ach, ty vraždy! – 4.díl – Smrt lobbisty Mansdorfa

3/5 - (1 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Tento díl nás zavede do temných politických intrik, kde se objevuje vražda prominentního lobbisty. Osud chtěl, aby to byl právě člověk, kterého pronásleduje neštěstí, statečný detektiv Kamil, vnuk nezdolné doktorky Kalendové. Vrah zinscenoval vše dokonale tak, aby podezření padlo právě na Kamila. Není tedy divu, že je nyní zavřen za mřížemi a doktorka Kalendová nemá na vybranou, než urychleně nalézt pravého viníka. A věřte, že jí to s mnoha výraznými maskováními opravdu podaří. O tom není nejmenších pochyb…(Česká televize)

 

Loading

Ach, ty vraždy! – 3.díl – Tajná mise docentky Rybkové

2.5/5 - (1 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Tentokrát se do lákavého prostředí sanatoria pro ženy s nadváhou vydává bývalá právnička Kalendová. Má jediný cíl – tajně pozorovat budoucí manželku svého vnuka Kamila, převlečenou za plnoštíhlou docentku Rybkovou. Kristýna, zvaná Kristýnka, je dcerou majitele sanatoria, kde se hned po příjezdu Kalendové stane vražda. Na místo činu dorazí mladý detektiv Kamil, který netuší, že jeho babička se nachází ve stejném sanatoriu…(Česká televize)

Loading

Ach, ty vraždy! – 2.díl – Hřích profesora Sodomky

3.2/5 - (2 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

Nanejvýš originální dvojice – mladý detektiv Kamil (V. Jílek) a jeho chytrá babička, bývalá soudkyně Kalendová (J. Bohdalová), se společně vydají do malebného městečka. Tentokrát svolením nadřízených vnuka se Kalendová potají vydává na pátrání do prostředí gymnázia, kde zaujme roli náhradní učitelky angličtiny. Cílem je odhalit příčiny tragického úmrtí mladého gymnazisty. Tento mladík byl součástí trojice neotesaných a nezřízených studentů maturitního ročníku, kteří svým chováním terorizovali profesora češtiny a třídního Sodomku. Úkolem Květy Kalendové bude objasnit, co se vlastně stalo, kdo nese odpovědnost za smrt a jaké byly motivy a důsledky této nešťastné události…(Česká televize)

Loading

Ach, ty vraždy! – 1.díl – Zabijáci doktorky Kalendové

3.5/5 - (2 {hlasů})

Ach, ty vraždy!

První film ze slavné série Ach, ty vraždy!, skládající se z sedmi odlišně žánrových celovečerních detektivních snímků, které byly vytvořeny předním scenáristou a režisérem Zdeňkem Zelenkou speciálně pro vynikající herečku Jiřinu Bohdalovou. Tento snímek přináší důmyslně vytvořený příběh, který je plný napětí, humoru a převleků. Nabízí nejen neobvyklý kriminální zápletku, ale také množství vtipných situací, které se odehrávají v prostředí bezdomovců. Babička našeho hrdiny, která se vydává do tohoto světa, má za úkol najít vraha a pomoci svému sympatickému vnukovi, smůlou pronásledovanému kriminalistovi Kamilovi….(Česká televize)

Loading