Ach ty vraždy – 7.díl – Proces doktorky Kalendové

3.5/5 - (2 {hlasů})

Ach ty vraždy

Detektivní příběh o malém nedorozumění, které vedlo k velkému zločinu. Závěrečný příběh z cyklu autorských detektivek scenáristy a režiséra Zdeňka Zelenky je hlavně napínavým pátráním po osmnáctiletém Patriku Sahulovi, čerstvém absolventovi střední školy, který je důvodně podezřelý ze spáchání dvou vražd. Případ je o to závažnější, že oběťmi byli mladíkovi rodiče. Policie na začátku vyšetřování Patrika zcela vyloučila z okruhu podezřelých, neboť v době spáchání činu byl na statku daleko od Prahy. Jediným, kdo stále sbírá důkazy proti mladíkovi, je dnes již zkušený kriminalista Kamil. Ani on, ani Kalendová nemohli na samém začátku vyšetřování tušit, jak složitý a nejednoznačný případ před nimi leží a jak těžko se doberou jeho vyřešení…(Česká televize)

Loading

Ach ty vraždy – 6.díl – Archiv Felixe Burgeta

2.5/5 - (1 {hlasů})

Ach ty vraždy

Díky své slabosti pro hazardní hry se Stáňa v Praze dostane do prostředí, v němž je mylně považována za svoji sestru, tedy za doktorku Kalendovou, a je vyzvána, aby se dostavila na schůzku, kde jí bude sdělena důležitá informace o vrazích v nevyřešené kauze smrti jistého Felixe Burgeta, mediálně známého jako člověka, který byl zastřelen jen proto, že se chystal zveřejnit archiv s kompromitujícími informacemi na nejvyšší představitele vlády a policie (podobnost s kauzou Františka Mrázka není náhodná). Případ Burget je kauzou, které se před lety věnovala právě doktorka Kalendová…(Česká televize)

Loading

Ach ty vraždy – 5.díl – Vražda poštovní doručovatelky

2.8/5 - (3 {hlasů})

Ach ty vraždy

Tento díl začíná smrtí nejlepší kamarádky doktorky Kalendové, která se rozhodne její záhadnou vraždu objasnit. Netuší ovšem, že se sama málem stane obětí zločinu a že její život na poslední chvíli zachrání do té doby smůlou pronásledovaný vnuk Kamil. Zcela samostatné vyřešení případu kriminalistovi Kamilovi tak poprvé přinese uznání nejen policejního rady…(Česká televize)

 

Loading

Ach ty vraždy – 4.díl – Smrt lobbisty Mansdorfa

3/5 - (1 {hlasů})

Ach ty vraždy

Tento díl nás zavede do politického zákulisí, ve kterém najde smrt známý lobbista. Shodou okolností je to člověk, jehož život měl hlídat smůlou pronásledovaný kriminalista Kamil, vnuk doktorky Kalendové. Vrah dokonce vše zinscenoval tak, aby se hlavním podezřelým ze spáchání zločinu stal právě Kamil. Není divu, že je umístěn do vazby a babičce Kalendové tedy nezbývá, než urychleně nalézt vraha pravého. Že se jí to za pomoci mnoha převleků podaří, o tom není pochyb…(Česká televize)

 

Loading

Ach ty vraždy – 3.díl – Tajná mise docentky Rybkové

2.5/5 - (1 {hlasů})

Ach ty vraždy

Tentokrát se penzionovaná advokátka Kalendová vydává do atraktivního prostředí sanatoria pro ženy s nadváhou, aby si na vlastní oči a v převleku za obtloustlou docentku Rybkovou nenápadně prohlédla budoucí ženu svého vnuka Kamila. Tato dívka jménem Kristýna je dcerou majitele sanatoria, ve kterém se hned po příjezdu Kalendové stane vražda. A právě tento případ přijíždí vyšetřovat mladý kriminalista Kamil, který o přítomnosti své babičky v sanatoriu nemá pochopitelně ani ponětí…(Česká televize)

Loading

Ach ty vraždy – 2.díl – Hřích profesora Sodomky

3.2/5 - (2 {hlasů})

Ach ty vraždy

Svérázná dvojice – mladý kriminalista Kamil (V. Jílek) a jeho babička, bývalá soudkyně Kalendová (J. Bohdalová) – se spolu tentokrát vypraví do jednoho městečka. Kalendová bude, tentokrát se svolením vnukových nadřízených, tajně pátrat v prostředí gymnázia a v roli suplující učitelky angličtiny po příčinách neštěstí – násilné smrti mladého gymnazisty. Mladík patřil ke trojici nevychovaných a velmi nevázaných studentů maturitního ročníku, kteří svým chováním šikanovali profesora češtiny a třídního Sodomku. Úkolem Květy Kalendové bude zjistit, co se vlastně stalo, kdo smrt zavinil a jaké byly pohnutky i následky nešťastného činu…(Česká televize)

Loading

Ach ty vraždy – 1.díl – Zabijáci doktorky Kalendové

3.5/5 - (2 {hlasů})

Ach ty vraždy

První z sedmidílné série žánrově rozdílných celovečerních detektivních filmů Ach, ty vraždy!, které scenárista a režisér Zdeněk Zelenka napsal pro herečku Jiřinu Bohdalovou. Jde o dobře vystavěný příběh plný napětí, humoru a převleků, který obsahuje nejen nevšední kriminální zápletku, ale i řadu nosných komediálních situací, opírajících se o prostředí bezdomovců, do něhož musí proniknout babička našeho hrdiny, aby za svého sympatického vnuka, smůlou pronásledovaného kriminalistu Kamila, vypátrala vraha…(Česká televize)

Loading