Ať žijí rytíři! – 14.díl – Ztracená bitva

4.9/5 - (18 {hlasů})

Ať žijí rytíři

rvní útok Albrechtových zbrojnošů se dětem podařilo odrazit díky Vítkovým vynálezům. Na tvrz konečně dorazí táta se svou družinou, ale i tak musí její obránci čelit obrovské přesile. Po druhém, nezdařeném útoku se Albrecht chystá zaútočit potřetí. Tentokrát už žádné vynálezy nepomohou, rozzuřený Albrecht je odhodlán tvrz zničit katapulty, proti kterým není žádná obrana možná. Tady už pomůže jen zázrak! Jistě nemusíme dodávat, že příběh končí šťastně, zlo bude potrestáno a otec s dětmi a Janou budou žít spokojeně na tvrzi dál…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 13.díl – Ticho před bouří

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Albrecht se vrací na svůj hrad a překazí tak Martinův útěk. Mezitím děti na tvrzi dovedou strašící plán do úspěšného konce a podaří se jim zbavit se i zbylých Albrechtových zbrojnošů. Jejich velitel dorazí na Albrechtův hrad se zprávou, že tvrz je v moci zlých duchů s tvářemi Martinových dětí. Albrecht okamžitě pochopí, jak se věci mají, a vzteky bez sebe odjíždí zpátky na tvrz se všemi svými ozbrojenými muži. Martinovi se v noci podaří uprchnout z hradu a spolu se svou družinou spěchá dětem na pomoc…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 12.díl – Strašidla

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Albrecht se zabydlel na Martinově tvrzi a marně hledá poklad. Netuší, že na hradě se skrývají děti, o kterých je přesvědčen, že zahynuly. Michal má ale plán, jak Albrechta vystrašit, a ten skvěle zafunguje. Mezitím páže Adam přinese Martinovi do hladomorny spolu s jídlem i plán útěku. Uprchlíci, ke kterým se nakonec připojí i loupežníci a žalářník, čekají na vhodnou příležitost, aby se dostali z hradu. Jenže Albrecht se po jediné strašidelné noci rozhodne vrátit domů a spravit si náladu Martinovou popravou…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 11.díl – Tvrz v zajetí

4/5 - (1 {hlasů})

Ať žijí rytíři

Martin z Vamberka je uvězněný v hladomorně na Albrechtově hradě a prožívá tam nehorší chvíli svého života. Dozvídá se, že všechny jeho děti se utopily v řece. Jediný, kdo Albrechtovým důkazům nevěří, je Ahmed, snaží se Martina povzbudit. Dětem se skutečně podařilo obelstít pronásledovatele a vracejí se na tvrz. Když tam po nejrůznějších útrapách konečně dorazí, zjistí, že tvrz už obsadil Albrecht se svými muži. Díky nejmladší Kačence se jim podaří dostat se nepozorovaně dovnitř a Michal vymyslí plán, jak odlákat pozornost nepřátel…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 10.díl – Na ostří meče

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Albrechtovi se intriky vyplatily a Martin odjíždí na královský dvůr, aby tam vyvrátil obvinění z čarodějnictví. Jenže v lese už na něj číhá Albrecht s úmyslem přimět ho, aby přenocoval na jeho hradě. Martin, který stále ještě Albrechtovi důvěřuje, pozvání nakonec přijímá. Mezitím jeho děti míří na Mariin hrad. Za nimi však vyrážejí Albrechtovi zbrojnoši s jasným příkazem: žádné slitování ani s jedním z nich. Děti netuší, že tentokrát jim půjde opravdu o život…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 9.díl – Udání

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Martinovi se podařilo chytit dva loupežníky. Albrecht se bojí, aby nevyzradili, že jsou s ním ve spojení, a zorganizuje vysvobozovací akci. Ta však totálně selže a místo dvou loupežníků má teď Martin ke svému překvapení ve svém vězení tři. Pohodu na tvrzi vzápětí naruší špatná zpráva. Martin je povolán na královský dvůr, aby se obhájil před obviněním z čarodějnictví. Martin odjíždí a děti posílá na Mariin hrad, aby byly v bezpečí. Jenže za branami tvrze už číhá Albrecht…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 8.díl – Albrecht zuří

5/5 - (1 {hlasů})

Ať žijí rytíři

Na tvrzi se všechno točí kolem krásné Jany. Kluci připravují dárky k jejím narozeninám a Tereza žárlí. Albrecht se konečně dočká další příležitosti, jak znovu udeřit. Na jeho hradě se zastaví biskup a Albrecht před ním obviní Martina z čarodějnictví a provozování černé magie. Propustí loupežníky z hladomorny a dá jim nový úkol: zjistit, co je ve vozech, které míří na tvrz. Po prvním přepadení však Martin vymyslí plán, jak se s loupežníky vypořádat….(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 7.díl – Narozeniny

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Když se Martin z Vamberka vrátí z války a najde cizí zbrojnoše na své tvrzi, má Albrecht co vysvětlovat. Bohužel Martin jeho vysvětlení uvěří, protože je stále přesvědčen, že mu Albrecht zachránil život. S Martinem přijelo i několik Saracénů a díky tajemství výroby jejich zbraní začíná tvrz bohatnout. Albrecht bezmocně zuří a jeho plány se nemění. Na tvrzi se chystá oslava Janiných narozenin…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 6.díl – Přepadení

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Martinovým dětem se podařilo Albrechtovi utéct, ale když se vrátily na tvrz, čekalo je překvapení. Tvrz je obsazena zbrojnoši a ti děti vedou zpět na Albrechtův hrad. Jenže děti pronásledovatelům opět prchají a v lese se konečně shledají se svým otcem, vracejícím se z války. Společně se jim podaří získat tvrz zpátky a Albrecht jen bezmocně zuří. Děti se seznamují s Janou, dcerou Martinova přítele Vladimíra, který zahynul v bitvě se Saracény…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 5.díl – Útěk domů

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Albrecht se prohlásí za poručníka Martinových dětí a uvězní je na svém hradě. Dětem se však s pomocí pážete Adama podaří utéct. Albrecht za nimi posílá své zbrojnoše a také loupežníky, kteří jsou v jeho službách. Na cestě zpátky domů zažijí děti řadu dobrodružství, ale to největší nebezpečí na ně teprve čeká. Tentokrát půjde o život hlavně Petrovi…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 4.díl – Zrádný přítel

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Martinovi se podařilo uniknout ze saracénského vězení a s Janou, dcerou přítele Vladimíra, který v bojích zahynul, se vrací domů. Na cestě je ale zdrží neznámá choroba. Albrecht se dozvídá, že je Martin naživu a rychle mění své plány. Pozve děti na svůj hrad, kde pořádá rytířský turnaj. Nadšení z turnaje brzy vystřídá podezření – děti na Albrechtově hradě uvidí loupežníky. Když se děti rozhodnou k návratu domů, Albrecht začne tvrdit, že jejich otec zahynul. Prohlásí se za jejich poručníka…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 3.díl – Falešná hra

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

V okolních lesích se stále objevují loupežníci a Martinovy děti se rozhodnou udělat všechno, aby byly schopné tvrz ubránit. Pilně nacvičují střelbu a jiné způsoby boje a Vítek vymýšlí své experimenty. Ve velké bitvě se Saracény je smrtelně zraněn Martinův přítel Vladimír. Martin mu slíbí, že se postará o jeho dceru Janu. Sám však skončí v rukou saracénského felčara Ahmeda. Albrecht se domnívá, že Martin zahynul a jede na tvrz na výzvědy. Petr v něm vidí dokonalého rytíře a Albrecht vymyslí chytrý plán, jak získat tvrz do svých rukou…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 2.díl – Pán tvrze

Přidej hodnocení

Ať žijí rytíři

Minule jsme se seznámili s Martinem z Vamberka a jeho pěti dětmi a také s Albrechtem z Krvenos, zákeřným sousedem, který se neštítí ničeho, aby získal Martinovo panství pro sebe. Po otcově odjezdu se nejstarší syn Petr, k velké nelibosti ostatních, začne chovat arogantně a přezíravě a všem znepříjemňuje život. Jeho sourozenci marně vymýšlejí způsob, jak ho přivést k rozumu. Zvrat nastane až po dalším nebezpečném střetu s loupežníky. Mezitím se Martin na cestě do války setká se svým přítelem Vladimírem, jeho sestrou Marií i krásnou dcerou Janou…(Česká televize)

Loading

Ať žijí rytíři! – 1.díl – Loučení

2.5/5 - (1 {hlasů})

Ať žijí rytíři

Dobrodružný seriál se odehrává ve středověku a jeho hlavními hrdiny jsou děti. Je jich pět a jejich otec je šlechtic Martin z Vamberka, maminku už nemají. Seznámíme se s nimi ve chvíli, kdy nejstarší Petr odjíždí s otcem poprvé na lov. Jeho sourozenci se jim vypraví naproti do lesa a tam se jim podaří zachránit před loupežníky královského posla, který veze na Martinovu tvrz důležitou zprávu o válce proti Saracénům. Martin se musí připojit ke královským vojskům. Obranou tvrze pověří nejstaršího syna Petra. Nikdo ze sourozenců zatím netuší, že si na jejich panství dělá zálusk zlotřilý soused, pán sousedního hradu, který se neštítí ničeho, aby dosáhl svého…(Česká televize)

Loading