Černí baroni – 11.díl – Vzácná návštěva

Přidej hodnocení

Kapitán Ořech se dozví od kamaráda z ministerstva národní obrany, že ministr národní obrany generál Čepička vykoná inspekční návštěvu na Zelené Hoře. Důstojníci jsou z blížící se inspekční návštěvy vyděšeni, neboť u mnoha posádek po takové kontrole následovaly výrazné tresty – finanční postihy, zaražené postupy, převelení, degradování, někdy dokonce i propuštění z armády…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 10.díl – Ženy a zpěv

Přidej hodnocení

Hlavním motivem desátého dílu nazvaného Ženy a zpěv je armádní soutěž tvořivosti mládeže ve všech kategoriích, jejíž místní kolo má být zakončeno slavnostním veřejným vystoupením. V soutěži však chybí sochař, a tak malíř Vločka při pohledu na zmrzačené barokní andělíčky, jejichž torza zůstala v bývalé kapli, přichází na tvůrčí nápad…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 9.díl – Zabijačka

Přidej hodnocení

Zabijačka bývá na vesnici příjemnou záležitostí, ale u pomocného technického praporu našich „černých baronů“ probíhala taková akce samozřejmě poněkud netradičně. Poručík Hamáček má velké osobní problémy a vojínu Kefalínovi hrozí vězení…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 8.díl – Slavnostní uvítání

Přidej hodnocení

Sedmý díl seriálu Černí baroni končil bezprávím, které bohužel u pomocných technických praporů bývalo zvykem – vojáci nebyli propouštěni do civilu, ale naopak jim byla vojenská služba prodlužována.V osmém příběhu nazvaném Slavnostní uvítání se vše odehrává kolem příjezdu vojenských branců k technickému praporu…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 7.díl – Loučení

5/5 - (1 {hlasů})

Také sedmý díl seriálu Černí baroni nepostrádá humorný nadhled i při nelehkém životě vojáků ve vojenských pracovních jednotkách padesátých let dvacátého století. V epizodě Loučení zasáhne do osudu pétépáků vykolejený vlak a skutečnost, že vojáci mají jít další den do civilu. Ale ne všechno bude tak idylické, jak se na začátku zdálo…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 6.díl – Spiknutí

Přidej hodnocení

Šestý díl seriálu Černí baroni nazvaný Spiknutí, zavede diváky na ochotnická prkna, neboť vojáci přesvědčí své nadřízené, že z ideových důvodů musí nacvičit hru Pavla Kohouta Dobrá píseň. Kefalín okamžitě vyhlásí konkurs na neobsazené role…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 5.díl – Vdova po hrdinovi

Přidej hodnocení

Také páté pokračování seriálu Černí baroni nazvané Vdova po hrdinovi zachycuje s humorným nadhledem ne příliš veselé osudy vojáků u pomocných technických praporů v padesátých letech dvacátého století. V úvodu příběhu se tentokrát vše odehrává kolem trampot malíře Vločky, který se ocitne v absurdní situaci, kterou může připravit pouze nesmyslný totalitní režim…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 4.díl – Škodná

Přidej hodnocení

V ulici pod kasárnami se na zdi objeví výrazný nápis AŽ K NÁM PŘIJDOU HOŠI Z USA, TAK NÁM TADY BUDE HEJ. Nadporučík Moucha je z nápisu vyděšený a říká Haluškovi, že má strach ze spiknutí. Jak ale všechno dopadne a proč major Haluška a ostatní důstojníci očekávají konec kariéry, to divákům prozradí zuřivý generál Mandel…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 3.díl – Námluvy

Přidej hodnocení

Major Haluška a jeho důstojníci dostanou za úkol propustit z pracovních oddílů nepřátelské živly, které rozvracejí morálku branců. Důstojníci se rozhodnou, že než třídní nepřátele propustí do civilu, pořádně je přezkouší z politických znalostí. Na tyto prověrky nečekaně přijíždí sovětský poradce – vysoký důstojník KGB… Vojín Ciml – v civilu zloděj aut – spěchá na rande za dcerou jistého důstojníka. Generál Mandel zuřivě spílá majoru Haluškovi, neboť v hospodě prý došlo k závažné události…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 2.díl – Podraz

Přidej hodnocení

K útvaru přichází nový náčelník kontrarozvědky nadporučík Moucha, který chce udělat u pétépáků kariéru, aby se dostal k zahraniční rozvědce. Moucha oznámí majoru Haluškovi řečenému Terazky, že zahájí pohovory s vojáky, provede prověrky a odhalí diverzanty a špiony. Poručík Hamáček se svěřuje Haluškovi se svými osobními problémy…(Česká televize)

Loading

Černí baroni – 1.díl – Terazky přichází

Přidej hodnocení

Úvodní díl nazvaný Terazky přichází seznámuje diváky s hlavními postavami, ať už z řad důstojníků, nebo s prostými vojíny pomocného technického praporu, jimž se přezdívalo pétépáci nebo také černí baroni. Dozvíme se také, proč se velitelem jednoho takového odloučeného praporu stal bývalý slovenský partyzán – kapitán Haluška, který byl vzápětí povýšen na majora – a proč mu vojáci začali říkat Terazky…(Česká televize)

Loading