Cukrárna – 13.díl – Firemní foto

Přidej hodnocení

Cukrárna

Zemětřesení by snad nenatropilo větší škodu než poslední události u Sladkých. Všude je plno střepin a ty se snadno slepit nedají. Radka nemůže Františkovi odpustit, je skálopevně přesvědčena o nutnosti rozvodu a pronájmu cukrárny. Specialita podniku a hyperaktivní Olga přivedou za Hynkem osobu, která beze zbytku zúročí všechny přednosti nadějného básníka pánví. Ten sympatický muž ale nabízí mnohem víc. Hlavně zoufalé Radce, která teď potřebuje pofoukat své bolístky. František je bezradný a také bezmocný. Nemá na vybranou, nezbývá než čekat na Radčino rozhodnutí.

Loading

Cukrárna – 12.díl – Specialita podniku

Přidej hodnocení

Cukrárna

Radka by mohla být šťastná a spokojená. Z Hynka se vyklubal skvělý kuchař a jeho cukrářské dovednosti jsou pro její podnik požehnáním. Iva může být také v pohodě, protože rodiče jsou jejím šikovným básníkem nadšeni. Olga je opojena úspěchem manželových obrazů a s radostí zaskakuje v cukrárně za Danu. Ta se brzy vrátí z lázní a připraví svým kamarádkám velké překvapení. Hynek nabídne Radce novou dobrotu a Bláža ji pohotově vyhlásí jako specialitu podniku. Problémy se dají předpokládat u Františka, který se nedokáže bránit intrikám svůdné paní Sýkorové.

Loading

Cukrárna – 11.díl – Dort

Přidej hodnocení

Cukrárna

Všechno by mohlo být jako dřív. Iva s Hynkem jsou zpátky doma, František ve své milované práci, Radka se svými věrnými pomocnicemi zvládá práci i děti. Je tu ale časovaná nálož, tajemství mezi Křemenem a jeho zetěm. František má pořádně nahnáno, neví, kdy se jeho žena Radka dozví o píseckém incidentu. Byla by to největší manželská katastrofa, jenže svodům smyslné krásky nedokážou muži odolávat. Zamilovat se je přece tak snadné. Trafikantka Plecitá je stále ve střehu a zdá se, že také odhalila jedno tajemství. Zamíří s ním rovnou na policii. A v cukrárně se Hynek postará o obrovské překvapení.

Loading

Cukrárna – 10.díl – Paní Vanilková

Přidej hodnocení

Cukrárna

Tak už to prasklo! Celou pravdu o Ivě už znají všichni. Nejen její rodiče, ale co je nejhorší, všechno se dozvěděl i děda Křemen a byl z toho pořádný mazec. Původně přijel do Prahy proto, aby se dceři a zeťovi svěřil s malérem, který se mu přihodil. Když jim vyprávěl o svém výletě do Benešova a o tom, jak ho zloději napálili a co všechno z jeho domku ukradli, měli František a Radka skoro radost, že dědeček má taky nějakou slabinu. Jenže situace se vzápětí obrátila naruby. Pokorný děda nevěřil vlastním uším, co všechno si o své vnučce vyslechl a rázem se proměnil v nekompromisního vzteklouna.

Loading

Cukrárna – 9.díl – Balvan

Přidej hodnocení

Cukrárna

Bláža s Olgou byly se svou tajuplnou intrikou úspěšné, i když jim nakonec Dana uštědřila velikánskou lekci. Přiznala se jim, že o Alanových záletech věděla, ale předstírala nevědomost, protože s ním se necítila tak opuštěná a samoty se opravdu bála. Iva přestala chodit do školy. Jako mávnutím proutku se z ní a Hynka stali bezdomovci, když je paní Votýpková vyhodila a domů do cukrárny se tvrdohlavá Iva vracet v žádném případě nechtěla. Našli tedy úkryt ve vybydleném domě někde na okraji Prahy. Ani dědovi Křemenovi se trable nevyhnuly. Zatímco vesele randil v Benešově s atraktivní dámou, která odpověděla na nežádoucí inzerát, někdo vykradl jeho chalupu.

Loading

Cukrárna – 8.díl – Rakvička

Přidej hodnocení

Cukrárna

Radku a Františka stíhala jedna špatná zpráva za druhou. Nejdříve se dozvěděli o své dceři Ivě, že chodí pózovat jako nahý model mladým výtvarníkům na výtvarné škole. Vzápětí Iva na ulici zapřela svou matku a nakonec se od profesorky Břízové dozvěděli také o tom, že jejich dcera přerušila studium na gymnáziu. Kterou z těchto katastrof by měli považovat za nejhorší? Bláža s Olgou zase považovaly za katastrofu Danino odhodlání vzít si Alana za manžela. A tak se za ním vydaly do herny, aby ho důrazně upozornily, co všechno o něm vědí. Zároveň mu vysvětlily, proč se s ní nemůže rozejít on a proč je nutné vymyslet chytrou akci jejich rozchodu.

Loading

Cukrárna – 7.díl – Vdovičkář

Přidej hodnocení

Cukrárna

Iva nakonec souhlasila s nabídkou Aleše na poněkud svéráznou brigádu, zatímco její Hynek jenom předstíral, že chce nastoupit do práce v redakci Literárního měsíčníku. Každým dnem narůstaly její pochybnosti o tom, jestli rodiče neměli pravdu, když Hynkovi nevěřili. Čím více se blížily Vánoce, tím větší bylo napětí. V cukrárně byl pravý předvánoční cvrkot, a tak se do práce zapojili všichni. Nejen František, který si stoupl ke zmrzlině, ale i Dana, přestože by měla po malé srdeční příhodě odpočívat. Chtěla se ale hlavně kamarádkám pochlubit, že požádala o ruku Alana.

Loading

Cukrárna – 6.díl – Šťastné a veselé

Přidej hodnocení

Cukrárna

Bláža se v Cukrárně doslova našla. Nemohla pochopit, proč Dana tolik váhala. Naštěstí na Danu zapůsobila rozkošná Adélka a tak to chvíli vypadalo, že Alan se bude muset ve svých nárocích uskrovnit. Nešťastná Radka s Františkem pořád doufali, že si Iva všechno rozmyslí a že se konečně vrátí zpátky domů. František za ní tajně několikrát zašel ke škole a snažil se ji přemluvit. Ta byla ale tvrdohlavá stejně, jako její máma. Po dědečkovi. Ani Radka se nemínila dceři omlouvat. Situace byla čím dál vypjatější a při jednom z konfliktů Radka vyhnala z domu dokonce i svého muže. František se zachoval jako chlap. Zašel do hospody a opil se.

Loading

Cukrárna – 5.díl – Zpátky do jednadvacátého století

Přidej hodnocení

Cukrárna

Nejdříve se zdálo, že Radka zažehnala všechny maléry. Bláža je pro ni spása z nebe. Na Finančním úřadu se podařilo dohodnout splátkový kalendář, Dana upekla v cukrárně své první vyhlášené rakvičky, Olga se seznámila s dvojčaty a začala je doučovat matematiku a cukrárna se začala plnit spokojenými zákazníky. Mezi nimi se objevila také učitelka Břízová. A tak se Radka nechtěně dozvěděla, že žádná exkurze do Plzně se nekonala, že jim Iva lhala. Navíc Iva nepřišla na noc domů a zatímco rodiče měli o svou dceru strach, ona seděla s Hynkem v hospodě.

Loading

Cukrárna – 4.díl – Třináctá komnata

Přidej hodnocení

Cukrárna

Zdá se, že v Radčině cukrárně je vše zalito sluncem. Iva je opravdu šťastná. Jednak proto, že učitelka Břízová vzala zpátky žádost o její vyloučení z gymnázia, ale hlavně proto, že návštěva Hynka u Sladkých dopadla výborně. Víc už si nemohla Iva přát, Hynek se rodičům zalíbil. Také Bláži se splnil sen, začala pracovat v cukrárně a tak už lákala Danu a Olgu k tomu, aby se i ony zapojily do záchrany Radčiny cukrárny a rodiny. Olgu přesvědčila, aby aspoň doučovala dvojčata matematiku, zatímco Dana ještě pořád váhala kvůli Alanovi. Slunce ale zakryl temný mrak, když Radka dostala dopis od Finančního úřadu, že jim dluží padesát tisíc.

Loading

Cukrárna – 3.díl – Dopis

Přidej hodnocení

Cukrárna

Bláža Kohoutová se po odjezdu své rodiny do Ameriky najednou neměla o koho starat a bylo jí samotné smutno. Marně se snažila vylákat kamarádky Danu a Olgu alespoň na kávičku a zákusek do kavárny. Olga ale běhala po pražských výstavách a Dana podstrojovala své pozdní lásce Alanovi. A tak Bláža znovu navštívila cukrárnu Radky Sladké, aby jí nabídla své služby. U manželů Sladkých bylo pořádně dusno. Učitelka Břízová si je po konfliktu s Ivou pozvala do školy a informovala je nejen o výsledcích jejího prospěchu, ale také o tom, že jejich dcera chodí s rozvedeným básníkem. Požádala dokonce ředitele gymnázia, aby byla Iva vyloučena ze školy.

Loading

Cukrárna – 2.díl – Sladké neštěstí

5/5 - (1 {hlasů})

Cukrárna

Bláža se tolik těšila, že poletí s dcerou, se zetěm a s vnukem do Ameriky! Bohužel to nebylo možné a tak čiperná starostlivá důchodkyně jakoby najednou ztratila smysl svého života. Rozhodla se ale, že si najde jiný důvod k radosti. První její pokusy byly docela marné. Snažila se zaktivizovat své bývalé kolegyně – kamarádky Olgu a Danu. Lákala je na pravidelné schůzky. Zbytečně. Zašla dokonce do cukrárny u hřbitova, kde hledali prodavačku. Ale ani paní Sladká ji nepřivítala s otevřenou náručí. Jako spráskaný pes šla Bláža do svého prázdného bytu a vyděsila se.

Loading

Cukrárna – 1.díl – Prázdný byt

Přidej hodnocení

Cukrárna

Radka Sladká je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající zamilovanou dceru Ivanku, dva rošťáky fotbalisty a roztomilou malou Adélku. K tomu navrch manžela Františka, kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině. Jednoho dne k ní přijde na dort roztomilá trojice důchodkyň: Bláža, Dana a Olga. Když si zákaznice oprávněně stěžují na kvalitu obsluhy i zákusků, netuší ještě nikdo z nich, jak se změní osudy všech čtyř žen po tomto náhodném setkání.

Loading