Desatero hříchů – 6.díl

Přidej hodnocení

Někdy jsme pravdě blíž, než by nás vůbec napadlo. Lauri vyšetřuje případ sám, takže když na něj v nestřežené chvíli zaútočí vrah, nikdo ho nehledá. Sanna se musí pokusit kolegu zachránit a zabránit tomu, aby ve vesnici došlo k ještě většímu krveprolití. Každý si s sebou neseme své hříchy, které z nich si ale dokážeme odpustit? A dokážeme je odpustit druhým?…(Česká televize)

Desatero hříchů – 5.díl

Přidej hodnocení

Vývoj vyšetřování přivádí polici k teorii, že by za vraždami mohlo stát více pachatelů, kteří sledují společný cíl. Ačkoliv tomu nasvědčují všechny důkazy a motivy podezřelých, něco nesedí. V některých případech dokáže hmatatelné důkazy převýšit intuice. Lauri se rozhodl setkat s rodinou a chtě nechtě se noří do vzpomínek na traumatické dětství. V uzavřené vesnici je ale vše neoddělitelně spojeno se vším a Lauriho minulost se prováže se současným případem…(Česká televize)

Desatero hříchů – 4.díl

Přidej hodnocení

Policie stále marně pátrá po vrahovi a bohužel musí informovat zdrcenou varjackou rodinu o další oběti. Sanna se rozhodne opustit vyšetřování a jet se naposledy rozloučit na matčin pohřeb, setkání s dcerou Silvií ale nejde vůbec tak, jak by si představovala. I Lauri je překvapen vývoje událostí – návštěva jeho partnera na severu by jim mohla dát ještě šanci. Dokáže ale překonat sám sebe a využít ji?…(Česká televize)

Desatero hříchů – 3.díl

Přidej hodnocení

Sanna se dozvídá o smrti matky, která vychovávala její nezletilou dceru Silvii. Kvůli naléhavému vyšetřování ale nemůže opustit Varjakku. Policejní výslechy komisaře nikam dostatečně rychle neposouvají. Je zřejmé, že Reima Lindman něco tají, má ale projekt nákupního ráje Hajkara něco společného s vraždami?…(Česká televize)

Desatero hříchů – 2.díl

Přidej hodnocení

Policie pokračuje ve vyšetřování dvou rituálních vražd, prioritu ale má nalezení pohřešovaného Sakariho Niemitala. Rodina nahlásila jeho zmizení poté, co se nevrátil z pravidelného joggingu. Obyvatelé Varjakky jsou v šoku a městem obchází strach, protože možných motivů i případných podezřelých je mnoho…(Česká televize)

Desatero hříchů – 1.díl

Přidej hodnocení

Vyšetřovatelé Sanna Tervová (Maria Sid) a Lauri Räihä (Johannes Holopainen) nemají na první pohled nic společného. On je mladý introvertní asketa, který žije problematickém, ale dlouhodobém manželství s partnerem Mikkem. Ona je v nejlepších letech, má kladný vztah k alkoholu a chlapy střídá jako ponožky. Oba by ale dali cokoliv za to, aby mohli změnit vlastní minulost.

Nález brutálně zavražděného muže ve stodole přivádí Sannu a Lauriho na sever Finska do uzavřené náboženské komunity lestadiánů, kteří žijí podle vlastních rigidních pravidel. Lauri v místní komunitě vyrost a tak ví velice dobře, že idylická sluncem zalitá krajina kolem vesnice skrývá nejedno děsivé tajemství…(Česká televize)