Detektiv Endeavour Morse 5 – 3.díl – Cestující

Přidej hodnocení

Thursdayova dcera Joan se vrátila, našla si byt i práci a vypadá spokojeně, jen její oči prozrazují smutek. Thursday se nedokázal vyrovnat s tím, že jeho dcera utekla z domova, ani s tím, jak žila, a nyní není schopen s ní mluvit, ani se nikomu svěřit se svým trápením.

Na stanici jsou dočasně převeleni dva arogantní detektivové ze stanice Údolí Temže, kam by měla časem přejít i Morsova stanice. Oba ostří hoši ostentativně dávají najevo, jak mají „všechno na háku“. Mladý sympatický George je snadným cílem jejich posměšků, ale když si dovolí na Trewloveovou, velitel Bright je tvrdě odkáže do patřičných mezí.

Případy jsou hned dva: zavražděný řidič nákladního vozu a vražda mladé ženy, nalezené v opuštěném depu jednoho z blízkých nádraží(Česká televize)

Detektiv Endeavour Morse 5 – 2.díl – Kartuš

Přidej hodnocení

V názvu této epizody se skrývá výraz z egyptologie. Kartuš (nebo také kartuše) je užívané označení zvláštního oválného rámečku (v egyptštině pojmenovávaného jako „kruh“), který je součástí hieroglyfického zápisu královské titulatury ve starověkém Egyptě.

V kině probíhá slavnostní promítání němého hororu, za účasti hlavního představitele, který by se měl podílet i na nové verzi tohoto děsuplného filmu o mumii ze starověkého Egypta. Všechny zločiny mají něco společného s touto tematikou, ať je to mrtvý v muzeu egyptologie nebo otrávený v kině při gala projekci…(Česká televize)

Detektiv Endeavour Morse 5 – 1.díl – Múza

Přidej hodnocení

I když se Thursdayovým dcera se vrátila, její otec nemá příliš důvodů k radosti. Policejní stanici v Cowley pravděpodobně spolkne nové oblastní ředitelství, a to už stárnoucí detektiv nedokáže akceptovat. Raději odejde do důchodu. Na stanici přichází , ktemladý detektiv George Fancy, ktrého Bright přidělí Morsovi, který se tomu marně brání. Morse až příliš často nedokáže skrýt nevoli vůči svému mladému kolegovi.

Jak spolu souvisí případ zavražděného učitele a bývalého boxera? Vyšetřování převede detektivy k aukčnímu prodeji slavného Fabergerova vejce, které vlastnili Romanovci…(Česká televize)