Detektiv Endeavour Morse – 5.díl – Domov

4.6/5 - (16 {hlasů})

Detektiv Endeavour Morse

Kdosi ukradl nákladní auto, které vezlo cigarety v hodnotě deseti tisíc liber. A na nádraží žena marně čeká na manžela, který jí měl přijít naproti. Na policejní stanici, kam přijde oznámit zmizení svého muže, identifikují mrtvého. Vážený profesor oxfordské university, byl sražen nákladním autem.

Morsovy výsledky střeleb překvapí na stanici úplně každého, byl přece u spojařů. Ale Morse byl také ve válce. Thursday ubezpečí Morse, že je připraven na seržantské zkoušky. Morse jen pokrčí rameny…(Česká televize)

Loading

Detektiv Endeavour Morse – 4.díl – Královská návštěva

5/5 - (1 {hlasů})

Detektiv Endeavour Morse

Oxfordská policie je na nohou, všichni se připravují na návštěvu princezny Margaret v továrně na rakety. Při této příležitosti má být odhalen prototyp válečné rakety, která se má zároveň stát výhodným obchodním artiklem. Morse a Thursday se brzy seznámí s majiteli továrny – rozhádanou a dysfunkční rodinou Broomových. Vražda neoblíbeného dělníka Percyho Mallesona je přesně tím skandálem, který neměl vůbec vypuknout a který navíc připomněl dvanáct let starou neuzavřenou vraždu jedné z místních dívek. Pro Morse se stává vyšetřování tak trochu osobní záležitostí, potkává se tu se svou minulostí…(Česká televize)

Loading

Detektiv Endeavour Morse – 3.díl – Milovník opery

4.4/5 - (13 {hlasů})

Detektiv Endeavour Morse

Oxford obchází děsivá hrozba sériového vraha. Situace je tak vážná, že vedení povolá policejního psychologa. Zdá se, že vrah totiž útočí náhodně, jako vyšinutý šílenec. Morse však odhalí velmi sofistikovaný klíč k jeho běsnění. Vrah totiž sdílí s Morsem vášeň k opeře a hraje se s ním. A tak postupně přes Verdiho Othela, opery Lakmé skladatele Léa Délibese, Aidy a Mikáda skladatele Arthura Sullivana, a přes způsob smrti hlavních postav těchto oper se Morse dostává k vrahovi, o kterém se mluví jako o Fantomu opery…(Česká televize)

Loading

Detektiv Endeavour Morse – 2.díl – Dívka

4/5 - (2 {hlasů})

Detektiv Endeavour Morse

Mladá studentka Školy pro sekretářky Margaret Bellová je doma nalezena mrtvá. Lékařská zpráva, v níž je uvedena jako příčina smrti srdeční infarkt, vzbuzuje v Morsovi velké pochybnosti. Morse chce smrt vyšetřovat jako vraždu, ale superintendant Bright je zcela jiného názoru a chce případ co nejdříve ukončit. Morse, nyní již na pozici Thursdayova asistenta, má sice jeho podporu, ale vyšší bere. Následují další vraždy, Morse hledá souvislosti, ale Bright mu stále nevěří. A tak mu dá Thursday radu, jak se chovat před superintendantem Brightem: „Chce to dělat spíš pokorného policistu, než skvělého detektiva.“…(Česká televize)

Loading

Detektiv Endeavour Morse – 1.díl

3.7/5 - (18 {hlasů})

Detektiv Endeavour Morse

Pilotní díl seriálu Detektiv Endeavour Morse, který Česká televize začíná vysílat, byl natočen v roce 2012. Mladý detektiv Endeavour Morse, v podání Shauna Evanse, začíná svou kariéru v roce 1965 jako detektiv konstábl u policie v Oxfordu (Oxford City Police CID). Po příchodu k policii je deziluze mladého Morse tak velká, že už má v zásuvce napsanou výpověď. Naštěstí ho v této rozhodné chvíli podrží policejní matador detektiv inspektor Fred Thursday (vynikající Roger Allam), který ihned rozpozná Morsův brilantní úsudek a tudíž jeho přínos pro policii a konec konců i pro sebe, v Morsovi získá jedinečného spolupracovníka.

Loading