Doktoři z Počátků – 9.díl – Je to tvoje věc

Doktoři z Počátků

Vencovi se plánovaná diskreditace Včelína vymkne z rukou a téměř způsobí tragédii. Panenku s rozhněvanou Josefkou sblíží ohrožení Jarouška. Ota chce po Vandě důkaz, že je opravdu těhotná. Ruda žádá Vencu, aby zdiskreditoval Včelín fingovaným požárem. Vencovi se naskytne příležitost podpálit Květinu stodolu a málem tím způsobí tragédii. Venca pohrozí Jarouškovi, že mu zabije kozu, když ve vesnici prozradí, kdo požár založil. Nastalé události opět sblíží Josefku s Panenkou. Ten se totiž o Josefku bojí a raději jí zařídí vyšetření v nemocnici…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 8.díl – Věc veřejná

Doktoři z Počátků

Panenka má strach o Josefčino zdraví, pokouší se přesvědčit Janu, aby Josefka v Počátkách zůstala. Mackovy podnikatelské aktivity jsou pro vesnici záhadou. A od záhady je už jenom krůček k úsměvnému nedorozumění. Vanda zvolí zbraň nejtvrdšího kalibru: oznámí Otovi, že s ním čeká dítě…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 7.díl – Velikonoční koleda

Doktoři z Počátků

Blíží se Velikonoce a vesnice se nechá vyprovokovat Mackovou k soutěži o nejlepší velikonoční pekáč. Markéta žárlí na Vandu, ve slabé chvilce přizná Otovi, že odhalila jeho minulost. Ondra je nešťastný. Markéta ho odmítá a Venca mu vyhrožuje vyhazovem. Odhodlá se k zoufalému činu…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 6.díl – Hřbitovní kvítí

Doktoři z Počátků

V další epizodě z prostředí ordinace venkovského lékaře, kterou autoři nazvali Hřbitovní kvítí, se doktor Panenka (Václav Postránecký) kvůli žádosti o Josefčinu ruku rozhodne riskovat a doplatí na to. Markéta chce Otu před Vandou varovat, rozhodne se pátrat v Otově minulosti. Díky Rudově intrice se proti Včelínu začíná ve vesnici zvedat vlna nevole…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 5.díl – Madona z Počátků

Doktoři z Počátků

Včelín i vesnice žijí přípravou výročního trhu spojeného s odhalením sošky Panny Marie. Z Macka a Rudy se stávají spojenci. Mezi Vandou a Otou dochází k prvnímu konfliktu kvůli záhadné nemoci Vandina syna Filipa. Panenka přemlouvá Josefku, aby neodjížděla, ale Josefka je rozhodnutá Počátky opustit… Dnešní epizoda se jmenuje Madona z Počátků…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 4.díl – Rozhodnutí

Doktoři z Počátků

Ve čtvrté epizodě premiérového seriálu s názvem Rozhodnutí Panenkovu (Václav Postránecký) dlouho připravovanou žádost o Josefčinu ruku přeruší příjezd Josefčiny dcery Jany, která chce matku donutit odjet z Počátků a zaměstnat ji ve svém penzionu. Mackovi zažívají v Počátkách první komplikace. Vesnicí se šíří klepy, že Ota má něco s Vandou…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 3.díl – Pokušení

Doktoři z Počátků

Markéta a Vanda pokračují v obléhání nedostupného Oty. Ruda má zájem o koupi Panenkových pozemků. Ten se ale už před léty zapřisáhl, že Rudovi pozemky neprodá. Naopak jej zaujme nabídka Macka, který se inspiroval nápadem své ženy Ivy a má plán založit v Počátkách biofarmu. Včelíňáci se rozhodnou pomstít se Vencovi za všechna příkoří. Nastraží na něj past…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 2.díl – Dobré úmysly

Doktoři z Počátků

Do Počátek se stěhuje rodina pražského podnikatele Macka. Jeho manželka Iva je posedlá nejenom vším, co je bio, ale také touhou po tzv. zdravých mezilidských vztazích. Uspořádá tedy seznamovací večírek. Ota se stal objektem touhy hned dvou žen. Vanda, sestra hospodského, se svým zájmem netají, zatímco sestrička v ordinaci, Josefčina vnučka Markéta, se do Oty na první pohled platonicky zamilovala…(VOYO)

Doktoři z Počátků – 1.díl – Kudy ven

Doktoři z Počátků

Ota Kovář, chirurg nemocnice v Kamenici, přijíždí do Počátků, aby zde absolvoval praxi praktického lékaře a vypořádal se se svojí osobní tragédií. Když ale zjistí, že součástí jeho povinností bude i péče o klienty doléčovacího centra Včelín, odmítá v Počátkách zůstat. Vesnický doktor Jan Panenka chce požádat svou dlouholetou lásku Josefku Sukovou o ruku a odejít konečně do důchodu. Je přesvědčený, že nastupující doktor Kovář je pro jeho ordinaci tou nejlepší volbou, proto ho překvapí, když Ota začne balit kufry. Panenka se rozhodne použít malou lež na to, aby Otu v Počátkách udržel. Ten to záhy odhalí a trvá na svém odjezdu, ale Panenkova důvěra a očekávání jej nakonec přesvědčí, aby přestal utíkat. Ota tedy v Počátkách zůstává a začíná pro něj nová kapitola jeho života…(VOYO)