Doktoři – 8.díl – Nesnesitelná lehkost bytí…

3.5/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Jak se vůbec člověk stane doktorem? Jistě, vystuduje medicínu… Ale co jsou ty skutečné zkoušky? Jaké to je, když na operačním stole zemře pacient? Jak se říká lidem v poslední fázi nemoci, že už není naděje? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

 

Doktoři – 7.díl – Vyhoření? To mi hlava nebere…

2.5/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Jak se věnovat stresující a psychicky náročné práci, a přitom nevyhořet? Umějí doktoři odpočívat? Je možné oddělit práci a osobní život? Promítá se práce v týmu nebo společenský život do profesního života? Pomáhají koníčky být lepším odborníkem? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

 

Doktoři – 6.díl – Věci, se kterými nemůžu žít…

2.5/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Pro chirurga je cíl jasný: odstranit to, co překáží, upravit to, co vybočuje, spojit, nahradit, opravit. Vyjmout nádor, přiříznout kost, posunout tkáň. Ale jak to cítí jejich pacienti? Co znamená zásah do intimity vlastního organismu a vědomí další bolesti? Jak to vnímají pacienti a jak operatéři? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

Doktoři – 5.díl – Český národ je vynalézavý…

3/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Špičkový lékař musí být vidět. Nestačí jen léčit, musí také publikovat výsledky svých výzkumů, obracet se na veřejnost, vzdělávat, propagovat, pracovat s osvětou a prevencí. Sám se musí učit a sdílet zkušenosti se svými kolegy. Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

 

Doktoři – 4.díl – Obor vhodný pro ženy…

2/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Každý šéf je tak dobrý, jako je jeho štáb. Kdo jsou lidé, kteří spoluvytvářejí péči o pacienty na špičkových pracovištích nemocnic? Jak se v soutěživém prostředí žije ženám lékařkám, a jak velkou roli hrají partnerky lékařů v jejich schopnosti vydat ze sebe to nejlepší? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

Doktoři – 3.díl – Prosím tě, tati…

4/5 - (2 {hlasů})

Doktoři

Čím rozvinutější je lékařská péče, tím starší a nemocnější lidé se zachraňují před smrtí. Jsou za to pacienti vděční, nebo naopak? Jak vypadala lékařská péče před několika desetiletími? Měli by lékaři zachraňovat život za každou cenu? A měli by léčit své příbuzné? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

Doktoři – 2.díl – To je ocenění práce lékaře…

3/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Náročné operace, potřební pacienti. Ale kdo všechno se na práci v nemocnici podílí a jak je za to placen? Jak je možné, že máme špičkovou medicínu, zatímco platy ve zdravotnictví jsou stěží průměrné? Stěžují si zdravotníci neprávem? Co všechno je při léčbě ve hře? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)

 

 

Doktoři – 1.díl – Pohybujete-li se na hraně…

4/5 - (1 {hlasů})

Doktoři

Srdce, mozek, plastická chirurgie. Představujeme tři špičkové doktory různých oborů. Jak žijí, jak pracují, jaké otázky řeší. Seznámíme se s problematikou operací mozkových nádorů, včetně náročného zákroku při vědomí pacienta, poznáme nejnovější postupy léčby dříve neléčitelných nemocí srdce a také budeme svědky záchrany života mladíka, jehož organismus byl zasažen agresivní mykózou. Jak vypadá rutina lékařské práce a co se děje, když jde o život? Co si myslí doktoři? Na to odpovídá nový docusoap…(Česká televize)