Grand hotel – 14.díl – Svatba

Přidej hodnocení

Detektiv Ayala začíná podezřívat Sofii. Žádá Alícii, aby mu přinesla kvůli otiskům nějakou její věc. Alícia sestře věří a podstrčí Ayalovi svou vlastní pudřenku. Otisky se samozřejmě neshodují s tím, který je na paličce. Julio přijde na to, co Alícia provedla. Je zklamaný, přesto přemlouvá Alícii, aby s ním po vyjasnění případu odjela. Julio pošle po Andrésovi Ayalovi Sofiinu knihu. Ayala oznámí Sofii, že na paličce je její otisk a chce ji zatknout. Alfredo, aby Sofii ochránil, okamžitě prohlásí, že Cristinu zabil on. Ve skutečnosti však Sofia chtěla od Cristiny dopis, ta jí ho nechtěla dát a řekla jí, že Teresa ten večer zemře a to bude konec Grand Hotelu.

Grand hotel – 13.díl – Otisk

Přidej hodnocení

Alícia napíše dopis Diegovi, že ji Grand Hotel dusí a proto odchází. Diego po přečtení dopis vztekle zmačká. Alícia se sbalí a odchází na nádraží. Belén řekne Andrésovi, že Catalina odchází proto, že ví něco o smrti Cristiny. Catalina se Andrésovi svěří. Cristinu našla v kuchyni, byla zabita paličkou na maso. Andrés pospíchá na nádraží, aby to řekl Juliovi. Julio řekne Alícii, že za těchto okolností nemůže odjet. Zklamaná Alícia se vrátí do hotelu. Diego jí nedá nic najevo a dopis jí v obálce vrátí. Blíží se jejich svatba. Ayala přijde do hotelu se soudním příkazem. Prohledává hotelovou kuchyň. Andrés ho informuje o novinkách a Ayala si paličku odnese. Chce vyslechnout služebnictvo a všechny členy rodiny Alarcónových, aby se dozvěděl, kde byli, když zhaslo světlo.

Grand hotel – 12.díl – Lesní hrob

Přidej hodnocení

Julio prohlásí, že nedovolí, aby jeho sestra Cristina skončila v hromadném hrobě. V hospodě vybojuje boxerský zápas a chce, aby mu Sebastian zaplatil, aby měl na převoz Cristinina těla. Sebastian ho vydírá s tím, že mu zaplatí mlčením, protože ví, kdo je. Andrés nabídne Juliovi peníze a chce, aby z Grand Hotelu odjel. Julio odveze mrtvou Cristinu z pohřebního ústavu a vykope jí hrob v lese. Matce napíše, že se Cristina provdala za bohatého muže a odjela s ním do Argentiny. Je přesvědčen, že Cristinina smrt nebyla náhoda, protože zmizel dopis. Vrátí se do hotelu a vyptává se Belén. Dozví se, že Cristinu našla Catalina. Ta je však příliš vystrašená. Andrés tajně pustí do hotelu detektiva Ayalu, který najde v kuchyni kapky krve.

Grand hotel – 11.díl – Krev komorné

Přidej hodnocení

Teresa žádá Cristinu, aby jí dopis vrátila, Cristina odmítne. Když se matky ptá Alícia, co je v dopisu, Teresa odpoví, že neví. Alícia se svěří detektivu Ayalovi, že viděla Cristinu živou. Ayala propustí Diega obžalovaného z její vraždy a snaží se Cristinu vypátrat. Diego se dozví od Alície, že bylo jejich zasnoubení zrušeno. Vrací se do hotelu, ale je Teresou vypoklonkován, že ho již nepotřebuje, i když také zná obsah dopisu. Před odchodem Diego upozorní Javiera a Alfonse, že místo ředitele znovu získá. Javier přinese hospodskému Sebastianovi peníze, které dlužil. Zároveň mu jako ředitel navrhne obchod s pašovaným kubánským rumem, na němž by oba vydělali. Andrés si myslí, že to byla Catalina, kdo přidal Belén do čaje routu. Catalina se pomstí za jeho nezájem a ukáže mu, že routu skrývá Belén ve své zásuvce.

Grand hotel – 10.díl – Ukradený dopis

Přidej hodnocení

Cristina Olmedová vysvětlí bratru Juliovi, co se stalo. Kvůli malému platu přijala nabídku hospodského Sebastiana a v hotelu pro něj kradla. Jednou objevila v pracovně Carlose Alarcóna dopis, podle něhož by Teresa mohla o hotel přijít. Dopis uschovala do příborníku se zlatými příbory. O tom, že by dopis bylo možné využít, se zmínila svému milenci Diegovi, který to oznámil Terese. V den slavnosti elektrického osvětlení musela Cristina utéci a někdo se zlatým nožem ji pronásledoval. Diego ji také dostihl a chtěl dopis. Když odmítla, srazil ji do jezírka. Recepční Pascual ji vytáhl a staral se o ni. To on vydíral Diega, který ho zastřelil.

Grand hotel – 9.díl – Souboj

Přidej hodnocení

Sofia kontaktuje těhotnou dívku Catalinu, která chce své dítě dát do sirotčince. Zaměstná ji jako komornou v hotelu a slíbí jí, že si její dítě vezme na vychování. Teresa Sofii vyčiní, jejich rozhovor slyší Belén. Teresa se dozví, že Diego měl pletky s Belén. Sdělí jí, že její dítě už nepotřebuje. Peníze jí nechá, když se dítěte zbaví. Poskytne jí jedovatou routu, aby potratila. Belén nabídne Catalině, čaj a do jejího hrnku nasype routu. Vidí to Ángela a hrnečky prohodí. Javier neumí střílet a do souboje s generálem Alejandrem se mu nechce. Jeho sekundantem je Alfonso. Souboj však přeruší detektiv Ayala, kterého poslala Javierova matka. Generál však na souboji, tentokrát s Alfonsem, trvá. Jde o tradici a čest.

Grand hotel – 8.díl – Stav beznaděje

Přidej hodnocení

Teresa vyčítá Bernardovi, že lanaří zaměstnance, které si vychovala. Bernardo tvrdí, že mu její zesnulý manžel Carlos ukradl hotel. Ale svou nabídku Belén zruší, protože je těhotná. Teresa jí dovolí zůstat do porodu v hotelu a výměnou za její budoucí dítě jí dá směnku na vysokou sumu splatnou za pět měsíců. Sofia spatří Diega, jak se důvěrně loučí s Belén. S Alfonsem najdou v Belénině pokoji Teresinu směnku. Sofia řekne matce, že dítě nechce, že je Diegovo. Teresa vyčiní Diegovi, že si jako snoubenec Alície dovolil poměr se služebnou. Eugenie řekne Javierovi, že už se nikdo mezi ně plést nebude. Javier bude její, jinak rozhlásí, že Mercedes shodil on.

Grand hotel – 7.díl – Válka sester

Přidej hodnocení

Javier Eugenii odzbrojí a vyhodí ji z pokoje. Generál Alejandro se chce s Javierem utkat v souboji, protože zneuctil obě jeho dcery. Teresa rozhodne, že se Javier musí s Mercedes oženit. Do Grand Hotelu přijíždí starý Teresin známý, hoteliér don Bernardo se synem Ignaciem. S Alícií byli v dětství kamarádi a hrávali si spolu. Diego začne na Ignacia žárlit. Bernando nabídne Ángele výhodné místo ve svém madridském hotelu, ta ale odmítne. Je věrná rodině Alarcónových a Grand Hotelu. Zmíní se mu však o své pomocnici Belén. Ziskuchtivá Belén Bernardovu nabídku přijme a řekne to Andrésovi. Ten je nešťastný, protože ji miluje Julio vysvětlí detektivu Ayalovi, že chce zjistit, co se stalo Cristině. Ayala se zmíní Alícii o tom, že Julio byl ve vězení.

Grand hotel – 6.díl – Nepříjemná pravda

Přidej hodnocení

Alicia zjistí, že Pascual měl pozemky v Cantaloa, ale s Juliem najdou jen ruiny. Později se dozvědí o domku, kde Pascual žil. Julio se dovnitř dostane klíčem, který našli. V kufru najde fotografii Cristiny a její řetízek. Kdosi ho však udeří do hlavy a Cristininy věci ukradne. V domě ho najde detektiv Ayala, který je přesvědčen, že Julio něco skrývá. Zanedlouho za ním přijde s tím, že ví kdo je – bratr Cristiny Olmedové. Ayala ví, že Julio byl kdysi za krádež ve vězení. Julio jde do baru a výměnou za účast v boxerském utkání se dozví od majitele Sebastiana, že Cristinu znal a měl s ní obchod. Cristina prý pro něj kradla v hotelu alkohol a další věci. Krátce před slavností elektrického osvětlení mu však oznámila, že už jeho peníze nepotřebuje a skončila s obchodem. Julio řekne Alicii, že Cristina taková nebyla, že ji změnil pobyt v hotelu, a on zjistí proč.

Grand hotel – 5.díl – Přesná muška

Přidej hodnocení

Přicházející Pascual Julia odvolá do práce a spatří Garrida, jak vychází z pokoje. Zajde do svého pokoje, uloží výkupné do kufříku a odchází. Všimne si ho Victoria, komorná markýzy Elisy, a v nestřežené chvíli mu kufřík ukradne. Elisa před Sofií zdůrazňje, že jí jde o budoucnost rodiny a že na ni dohlédne. Sofia omdlí a Ángela ji ošetří. Přitom zjistí, že Sofia těhotná není. Elisa požádá Diega, aby přehodnotil účast jejího syna Alfreda ve vedení hotelu. Poví mu o Pascualovi a penězích a žádá za to, aby špehoval Sofii a Alfreda, protože něco skrývají. Detektiv Ayala prohledává pokoje služebnictva a u Andrése objeví ulomený zlatý nůž. Policie Andrése zadrží. Ángela chce syna zachránit. Řekne Terese, že když to bude nutné, prozradí pravdu o Sofiině falešném těhotenství. Javier matce vysvětlí, že nůž měl být v Juliových věcech, ale že se spletl.

Grand hotel – 4.díl – Vyděrači na stopě

Přidej hodnocení

Alicia jde na místo předání výkupného a spatří, jak si ho vyzvedává muž v hotelovém plášti. Ale nepozná ho. Podle Benjamina nosí tyto pláště poslíčci. Později se Alicia na místo vrátí a nejde tam manžetový knoflíček, který pachatel ztratil. Ukáže ho Juliovi, který jej pozná. Patřily jejich otci, který je dal Cristině pro případ nouze, aby je prodala. Julio se od Belén dozví, že Cristina chtěla knoflíčky darovat svému příteli, ale vzala jí je a uschovala Ángela. Belén také vysloví podezření, že přítel asi Cristinu bil. Julio nepřizná detektivovi Ayalovi, že je Cristininým bratrem. Teresa vyčiní Diegovi, že nevyřešil případ Cristiny.

Grand hotel – 3.díl – Špička zlatého nože

Přidej hodnocení

Julio vypátrá, že knoflík utržený ze stejnokroje chybí Andrésovi. Andrés mu vysvětlí, že stejnokroj dostal už bez knoflíku těsně po slavnosti elektrického osvětlení. Alicia zjistí z dokumentů v Diegově kanceláři, že oděv patřil číšníkovi Pascualovi, který byl po slavnosti povýšen na funkci recepčního. Pascual řekne Juliovi, že ztratil knoflík v jezírku, když mu vedení nařídilo, aby jej vyčistil od krve. Pascual přinese Diegovi do kanceláře dopis, který pro něj kdosi odevzdal. Vyděrač v něm žádá výkupné za mlčení o Cristině. Diego sežene peníze a uloží je do zásuvky, z níž mu je ukradne Javier.

Grand hotel – 2.díl – Sofiino tajemství

Přidej hodnocení

Číšník Andrés svěří Juliovi, že Cristinu z Grand Hotelu propustil ředitel Diego Murquía, snoubenec Alicie. Julio pátrá v pokoji Cristiny a pod podlahou najde její fotografie a klíč. Majitelka Teresa žádá Diega o laskavost. Diego jde do vesnického baru, kde se baví Teresin syn Javier s prostitutkou Jimenou. Javier sází a má v baru dluhy. Diego se dohodne s majitelem a ten nechá Javiera zbít. Zachrání ho Julio, který Diega sledoval. Javier mu řekne, aby nikomu v hotelu nevěřil, protože všichni lžou. Zanedlouho je Jimena nalezena mrtvá. Diego dostane balíček, je v něm zakrvácený stejnokroj Cristiny. Hodí oděv do kuchyňských kamen, kde jej Julio náhodou najde.

Grand hotel – 1.díl – Zasnoubená proti své vůli

Přidej hodnocení

Píše se rok 1905. Cristina Olmedová pracuje v Grand Hotelu v Cantaloa a záhy je jmenována vrchní komornou. Pořádku v hotelu vládne železnou rukou vedoucí Ángela Salinasová, která dohlíží na komorné. Majordomus Benjamín má na starosti číšníky. Majitelka hotelu, vdova Teresa Alarcónová si ji dá zavolat a žádá ji, aby jí vrátila, co jí patří. Cristina odvětí, že kdyby jí někdo ublížil, tak řekne pravdu. Jako první v zemi má hotel elektrické osvětlení a při té příležitosti Teresa pořádá oslavu. Cristinu někdo pronásleduje, utíká do zahrady až k rybníčku, kde ji neznámý s nožem zastihne. Když Cristinin bratr Julio od ní nedostane dopis, vydá se na cestu do Cantaloa.