Hříšní lidé města pražského – 13.díl – Svědomí

Hříšní lidé města pražského

Na pověstné židli v pracovně pana rady Vacátka se vystřídaly stovky delikventů. Přestože spáchali závažné zločiny, posuzoval je shovívavě. Závěrečný případ se idylickému pohledu vymyká. Cynismus, s jakým byla spáchána loupežná vražda, je šokující. Příběh, napsaný a natočený podle skutečné události, je situován do roku 1928…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 12.díl – Špion přijede v sedm

Hříšní lidé města pražského

Mobilizační plány patří k nejutajovanějším dokumentům armád celého světa. K velkému zděšení ministerských úředníků se několik složek přísně tajných spisů našlo v nenápadné aktovce, ukradené z odbavovací kanceláře kbelského letiště. Pan rada Vacátko, pozvaný ke spolupráci jen formálně, si však zachovává chladnou hlavu…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 11.díl – Hra

Hříšní lidé města pražského

Případ násilné smrti osamělé ženy z venkovského domku si pan Mrázek vybral vlastně jen pro ukrácení dlouhé chvíle. Zajel si na místo činu, pohovořil se sousedy a k velkému překvapení získal nová svědectví. Jeden nevyřešený případ, který bývá noční můrou kriminalistů, se podařilo inspektorovi na penzi nakonec přece jen dokončit…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 10.díl – Kaprova smrt

Hříšní lidé města pražského

Alkohol nebývá při řešení sporů dobrým rádcem. Jinak by také po zbytečné hádce tří nezaměstnaných kamarádů nezůstal jeden z nich ležet bezvládně na zemi. Zbývající kumpáni okamžitě vystřízliví a začnou přemýšlet, jak ze zapeklité situace ven. Usoudí, že nejdůležitější bude zbavit se mrtvoly…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 9.díl – Turecké náušnice

Hříšní lidé města pražského

Bývá nepsaným pravidlem, že ty na pohled nejsložitější kriminalistické případy mají nakonec jednoduché, až banální řešení. Také okolnosti smrti paní Winterové se na začátku vymykaly běžné policejní praxi. Situaci navíc zkomplikovala balistická expertiza a při vyšetřování se přišlo ještě na další zajímavou okolnost…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 8.díl – Telegram z Neapole

Hříšní lidé města pražského

Nejmazanější podvodníci a defraudanti nikdy zbytečně nespěchají. Po dlouhou dobu, někdy celé roky budují pověst seriózních, poctivých lidí, aby v nejpříhodnějším okamžiku zneužili důvěry svých obětí a poté elegantně zmizeli s nemalou částkou v kapse…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 7.díl – Lodní uzel

Hříšní lidé města pražského

Problémy s dětmi se nevyhýbají ani policejním úředníkům. Pan Bouše dostal obsílku s upozorněním, že jeho syn nevalně prospívá v jazyce latinském. Prohlídka pokoje nezdárného potomka odhalila příčinu – mezi učebnicemi byla nalezena tábornická příručka. Ta se však nakonec „hodila“ – moc se hodila při vyšetřování jedné vraždy…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 6.díl – Případ lichého střevíce

Hříšní lidé města pražského

Jednou ráno zastavil před vchodem do soukromého sanatoria automobil. Řidič předal k lékařskému ošetření mladou dámu a než se personál vzpamatoval, beze stopy zmizel. Prohlídka pacientky vyvolala zděšení – žena byla mrtvá. Příčina smrti je předávkování kokainem…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 5.díl – Černé rukavice

Hříšní lidé města pražského

Uprostřed přírody, na Zbraslavi, je nalezena zavražděná dívka. Nebohá švadlenka nebyla ani znásilněna, ani okradena a vyšetřování kromě několika domněnek nezjistilo téměř nic. Zakrátko objevil lesní dělník další oběť: houbaře… Smutný příběh má tentokrát naprosto netypické vyústění a skvělým způsobem ho odlehčuje V. Menšík v roli velitele četníků…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 4.díl – Otisky prstů

Hříšní lidé města pražského

V Liberci byla „udělána“ kasa. Při obhlídce místa činu jeden ze strážmistrů najde na skle otisk prstu. Podle něho je identifikován pachatel. Měl by jím být kasař Franta Pecháček (J. Sovák). Jenomže ten již šest let sedí ve věznici Na Borech. Vyvstává tedy otázka, zda daktyloskopie je skutečně důvěryhodnou metodou a zda přece jen nemohou existovat dva lidé se stejnými otisky prstů…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 3.díl – Lady Macbeth z Vinohrad

Hříšní lidé města pražského

Na jedné z pražských ulic je stižen náhlou nevolností muž středních let (L. Boháč). V nemocnici laborant zjistí, že v těle pacienta se nachází olovo. Tedy žádná mozková mrtvice, ale dlouhodobá otrava. Vyšetřování případu vede inspektor Brůžek. Záhy odhalí, že manželka postiženého, paní Ulrychová (K. Fialová) má poměr s účetním Josefem Soumarem (J. Šmíd)…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 2.díl – Malý a velký vrah

Hříšní lidé města pražského

Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem těchto kriminalistů! Ze zlatnického krámu vybíhá zákazník a na ulici omdlí. Zlatník je posléze nalezen ve svém krámku mrtvý. Cenné svědectví přináší soudní úředník Hemala (Z. Řehoř), který si všiml, jak z krámu odcházejí dva muži – jeden hodně malý, druhý hodně velký. Díky zprávě v novinách se policii přihlásí taxikář (J. Beyvl), který ty dva vezl do Berouna. Inspektorům Brůžkovi a Mrázkovi je okamžitě jasné, kdo ti dva byli. Zbývá ovšem nelehký úkol dopadnout je a usvědčit…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 1.díl – Přísaha

Hříšní lidé města pražského

V prvním dílu budou řešit případ těžko objasnitelné vraždy. V jednom pražském bytě je objevena mrtvola Adolfa Zemana a jeho psa. Všechny okolnosti nasvědčují tomu, že byla spáchána vražda. Zastlaná postel ukazovala na ženskou ruku…Česká televize)