Hříšní lidé města pražského – 13.díl – Svědomí

3/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Na pověstné židli v pracovně pana rady Vacátka se vystřídaly stovky delikventů. Přestože spáchali závažné zločiny, posuzoval je shovívavě. Závěrečný případ se idylickému pohledu vymyká. Cynismus, s jakým byla spáchána loupežná vražda, je šokující. Příběh, napsaný a natočený podle skutečné události, je situován do roku 1928…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 12.díl – Špion přijede v sedm

4/5 - (3 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Mobilizační plány patří k nejutajovanějším dokumentům armád celého světa. K velkému zděšení ministerských úředníků se několik složek přísně tajných spisů našlo v nenápadné aktovce, ukradené z odbavovací kanceláře kbelského letiště. Pan rada Vacátko, pozvaný ke spolupráci jen formálně, si však zachovává chladnou hlavu…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 11.díl – Hra

2.8/5 - (3 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Případ násilné smrti osamělé ženy z venkovského domku si pan Mrázek vybral vlastně jen pro ukrácení dlouhé chvíle. Zajel si na místo činu, pohovořil se sousedy a k velkému překvapení získal nová svědectví. Jeden nevyřešený případ, který bývá noční můrou kriminalistů, se podařilo inspektorovi na penzi nakonec přece jen dokončit…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 9.díl – Turecké náušnice

4/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Bývá nepsaným pravidlem, že ty na pohled nejsložitější kriminalistické případy mají nakonec jednoduché, až banální řešení. Také okolnosti smrti paní Winterové se na začátku vymykaly běžné policejní praxi. Situaci navíc zkomplikovala balistická expertiza a při vyšetřování se přišlo ještě na další zajímavou okolnost…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 7.díl – Lodní uzel

3.5/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Problémy s dětmi se nevyhýbají ani policejním úředníkům. Pan Bouše dostal obsílku s upozorněním, že jeho syn nevalně prospívá v jazyce latinském. Prohlídka pokoje nezdárného potomka odhalila příčinu – mezi učebnicemi byla nalezena tábornická příručka. Ta se však nakonec „hodila“ – moc se hodila při vyšetřování jedné vraždy…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 5.díl – Černé rukavice

3.5/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Uprostřed přírody, na Zbraslavi, je nalezena zavražděná dívka. Nebohá švadlenka nebyla ani znásilněna, ani okradena a vyšetřování kromě několika domněnek nezjistilo téměř nic. Zakrátko objevil lesní dělník další oběť: houbaře… Smutný příběh má tentokrát naprosto netypické vyústění a skvělým způsobem ho odlehčuje V. Menšík v roli velitele četníků…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 4.díl – Otisky prstů

3/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

V Liberci byla „udělána“ kasa. Při obhlídce místa činu jeden ze strážmistrů najde na skle otisk prstu. Podle něho je identifikován pachatel. Měl by jím být kasař Franta Pecháček (J. Sovák). Jenomže ten již šest let sedí ve věznici Na Borech. Vyvstává tedy otázka, zda daktyloskopie je skutečně důvěryhodnou metodou a zda přece jen nemohou existovat dva lidé se stejnými otisky prstů…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 3.díl – Lady Macbeth z Vinohrad

3.5/5 - (1 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Na jedné z pražských ulic je stižen náhlou nevolností muž středních let (L. Boháč). V nemocnici laborant zjistí, že v těle pacienta se nachází olovo. Tedy žádná mozková mrtvice, ale dlouhodobá otrava. Vyšetřování případu vede inspektor Brůžek. Záhy odhalí, že manželka postiženého, paní Ulrychová (K. Fialová) má poměr s účetním Josefem Soumarem (J. Šmíd)…Česká televize)

Hříšní lidé města pražského – 2.díl – Malý a velký vrah

3.7/5 - (2 {hlasů})

Hříšní lidé města pražského

Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem těchto kriminalistů! Ze zlatnického krámu vybíhá zákazník a na ulici omdlí. Zlatník je posléze nalezen ve svém krámku mrtvý. Cenné svědectví přináší soudní úředník Hemala (Z. Řehoř), který si všiml, jak z krámu odcházejí dva muži – jeden hodně malý, druhý hodně velký. Díky zprávě v novinách se policii přihlásí taxikář (J. Beyvl), který ty dva vezl do Berouna. Inspektorům Brůžkovi a Mrázkovi je okamžitě jasné, kdo ti dva byli. Zbývá ovšem nelehký úkol dopadnout je a usvědčit…Česká televize)