Hudson a Rex – 16.díl – Slepá spravedlnost

Přidej hodnocení

V přístavním překladišti kontejnerů je nalezen zastřelený Dwight Pilson. Protože motivem k vraždě je pašování, policie vede vyšetřování spolu s Leah Purkisovou z Námořní bezpečnostní agentury. Detektiv Charlie Hudson zná Leah z akademie a nejsou zrovna přátelé. Podle Leah byl Pilson společníkem významného překupníka Tysona Biggse. Biggs je nyní ve vyšetřovací vazbě pro obvinění z vraždy, ke které došlo před čtyřmi měsíci. Biggs řekne Hudsonovi, že se někdo snaží vytvořit ilegální dopravní systém. Ten, kdo ho ovládne, ovládne také město.

Hudson a Rex – 15.díl – Utajená minulost

Přidej hodnocení

Nelson Dwyer je postřelen, když se chystá prodat neznámé ženě diamanty. Nechce do nemocnice, ale jeho syn Scott zavolá zdravotníky, kteří ho ošetří. Policie dostane o střelném poranění hlášení. Nelson tvrdí, že odjížděl ze své kanceláře. Policie zjistí, že byl postřelen na odlehlém místě u Oceánografického muzea. O víkendu je zavřeno a objekt hlídá ostraha Rick Mannox, který nic neviděl ani neslyšel. Detektiv Charlie Hudson najde v dřevěném sloupku projektil.

Hudson a Rex – 14.díl – Vražda na ledu

Přidej hodnocení

Závodní krasobruslařky Shauna a Julia Weylandovy najdou na kluzišti na stadionu svou trenérku Diane Bourkeovou probodnutou sekáčkem na led. Podle Sarah Truongové je těžké určit dobu smrti, protože Dianino tělo leželo na ledu. Stadion byl ale předchozí den zavřený. Na sekáčku je jméno údržbáře Winston Healey. Nářadí si označuje, protože si ho lidé zvykli půjčovat. Healey se zmíní, že viděl Diane, jak se hádala s krasobruslařem Merrickem Sladem, který je kromě Julie dalším adeptem na olympiádu. Na sekáčku jsou dvoje otisky.

Hudson a Rex – 13.díl – Akta Rex

Přidej hodnocení

Osobní auto narazí čelně do sloupu veřejného osvětlení. Spolujezdec zahyne a řidič Dante McGuire skončí v nemocnici. Auto bylo kradené, je psané na Shelley Bigbyovou, bývalou přítelkyni Danteho. Dante přizná, že si auto spolu pořídili, ale po rozchodu mu ho Shelley nechtěla vrátit, tak ho ukradl. Při jízdě ho náhle oslnilo pronikavé modravé světlo z oblohy. Chvíli před tím se Dante málem srazil s šedým terénním autem, které mělo přelepená světla. Podle technické prohlídky přestala v autě fungovat elektronika a všechny obvody byly spečené.

Hudson a Rex – 11.díl – Špinavá voda

Přidej hodnocení

V továrně na balenou vodu firmy Evans najdou zaměstnanci zavražděného aktivistu Franka Josepha. Podle záznamu kamer se šátkem maskovaní Frank a jeho přítelkyně Allora Crawfordová do továrny dostali na kartu a posprejovali zařízení. Mrtvý Frank však šátek nemá. Bezpečnostní ředitel firmy Allan Booth tvrdí, že se do továrny nikdo nemohl dostat. Jeden ze zaměstnanců přizná, že však ztratil kartu v baru. Frankova sestra, Odina Wilmotová, která pracuje u indiánské kmenové policie, vypoví, že Frank s Allorou chtěli firmě zabránit, aby jim brala vodu.

Hudson a Rex – 10.díl – Temné umění

Přidej hodnocení

V galerii se po noční návštěvě zloděje spustí alarm. Policie najde jejího majitele Joshuu Spalla mrtvého s proříznutým hrdlem. Spall poslal své asistentce Chloe Shipmanové okolo desáté SMS, aby přišla ráno dříve. V galerii se koná výstava začínajícího umělce Phoenixe, zmizela jedna z jeho plastik. Práce patřily do sbírky mecenášky galerie Veroniky Kaatchiové. Chloe prozradí, že Kaatchiová Spallovi vlastně diktovala, co má vystavovat. Kaatchiová je bohatá britská samotářka odmítající publicitu. Charlie Hudson navštíví Phoenixe v ateliéru, kde se setká s jeho asistentem Frederikem Bouchardem.

Hudson a Rex – 9.díl – Vražda v přímém přenosu

Přidej hodnocení

V televizním studiu Harrison Media je ve své kanceláři nalezen mrtvý výkonný ředitel společnosti Chris Harrison. Zemřel na anafylaktický šok. Podle jeho manželky, hlasatelky Vicky, která v tom okamžiku uváděla jeden z programů, měl Chris silnou alergii na ořechy. Všichni ve studiu o tom věděli, nemohla to být náhoda. Musel být zavražděn. Charlie Hudson se Sarah Truongovou najdou ve stropním difuzéru stopy ořechového oleje.

Hudson a Rex – 8.díl – Rychlý Eddie

Přidej hodnocení

Gabrielle Bullocková provozuje pojízdní stánek s občerstvením. Jejím otcem je Edward Bullock, významný restauratér. S obsluhou jí pomáhá Katy Melnyková. Zjistí, že jim někdo krade plyn z propanové bomby. Gabrielle pošle Katyu pro novou bombu, dodávka ale cestou vybuchne a Katya v ní zahyne. Auto zničí celkem tři výbuchy, ale policie objeví, že k prvnímu došlo v kabině, kde byla uložena bomba. Spínač se najde opodál nehody. Není to nehoda, ale vražda.

Hudson a Rex – 7.díl – Pokus a omyl

Přidej hodnocení

Sarah Truongová je na návštěvě u přítelkyně Allison Danielsové v chemické laboratoři farmaceutické firmy, když do laboratoře vtrhne muž s pistolí v ruce. Sarah stačí poslat Charliemu Hudsonovi zprávu s žádostí o pomoc. Laboratoř skladuje sedm z dvanácti nejnebezpečnějších virů na světě. Muž zaměstnance drží jako rukojmí. Hledá výsledky testu nového antibiotika u jeho ženy Helen Chafeové. Antibiotikum by mohlo znamenat konec superbacilů.

Hudson a Rex – 6.díl – To je vražda, myslela

Přidej hodnocení

Klient penzionu pro seniory Harold Payne najde v noci v místní lékárně mrtvého Neila Klineho. Lékárník Kline měl vrozenou vadu srdce a podle prvního ohledání dostal infarkt. V penzionu bydlí také Miranda, teta Charlieho Hudsona, milovnice detektivek, která poukazuje, že v penzionu už dřív došlo k podezřelým úmrtím. Policie zjistí, že po desáté večer vypadl signál kamery sledující interiér lékárny, nebo ji někdo vypnul. Když Payne Klineho našel, bylo v lékárně zhasnuto.

Hudson a Rex – 5.díl – Smrt v parku

Přidej hodnocení

V parku je nalezena mrtvola Brooklyn Weberové. Kdosi ji od sebe odmrštil a větev jí propíchla srdce. Psa, kterého venčila, najde Charlie Hudson u domu, jehož majitelé odjeli do Austrálie. Brooklyn pracovala pro agenturu Hlídači mazlíčků. Nabízela lidem, kteří museli odjet, hlídání jejich čtyřnohých přátel s tím, že bude pobývat u nich. Policie najde její fotoaparát, ale bez karty. Její mobil má adresu na její sestru Naomi Turnerovou a je bez signálu.

Hudson a Rex – 4.díl – Univerzita

Přidej hodnocení

Asistent Toby Whaler najde v posluchárně mrtvolu profesora Sharpeho. Je polepená smolou a peřím, což po staletí znamenalo pomstu a ponížení. Podle Tobyho byl profesor kontroverzní postavou a nebyl oblíbený. V Sharpeově těle se najde alkohol v normě a rohypnol. Na univerzitě se ten den konal studentský večírek a Toby byl v budově pár hodin před vraždou. Podle studentského poradce Kevina Conwaye Toby s profesorovými názory nesouhlasil.

Hudson a Rex – 3.díl – Stíny minulosti

Přidej hodnocení

Lovec duchů Tyler Holden najde v noci na hřbitově mladou ženu, kterou se kdosi pokoušel uškrtit šálou. Vedle ní leží kabelka a peněženka a Rex opodál vyčenichá její mobil. Nancy Rubicová je v kómatu převezena do nemocnice. Superintendant Joe Donovan si vzpomene na odložený případ jedenáctiletého Malcolma Rubica, který se udál před dvaceti lety. Nancy je jeho sestra a po letech se vrátila do rodného domu. Malcolm zmizel cestou domů od učitele matematiky Floyda Walkera.

Hudson a Rex – 2.díl – Smrtící parkur

Přidej hodnocení

Ze střechy garáže se zřítí parkurový akrobat se zápasnickou maskou na obličeji. Byl opilý a pod nehty měl bílý prášek. Podle Jesse Millse nosí masky Nebojácní cvoci, parkurová skupina, která si svými videi vydělává peníze. Také z pádu Kylea Wooda alias Ptáčka se na internetu objeví video. Na střeše s ním byli kamarádi Craig Templeton a Daria Grossová, kteří video natočili. Toxikologie ukáže, že bílý prášek je kokain, ale test Ptáčka je negativní.

Hudson a Rex – 1.díl – Závod s časem

Přidej hodnocení

Detektiv Charlie Hudson se svým německým ovčákem Rexem se stanou svědky únosu mladé dívky v parku. Muž se ženou ji odvezou ukradenou dodávkou a Rex je pronásleduje. Únosci ji převezou do opravovaného domu na ostrově. Rexovi se tam podaří také proniknout. Policie vypátrá, že únosci jsou Amy Nunziová a Mickey Dolan. Oba pracují pro Ruperta Mankiewitze. Ten vyhledává mladé lidi v potížích, dává jim druhou šanci a brzy nad nimi získá moc. Mankiewitz sedí ve vazebním vězení kvůli případu dvojité vraždy. Hudson ho navštíví, ale Mankiewitz odmítá jakékoli informace. Pouze zdůrazní, že po slyšení u soudu vyjde na svobodu.