Inspektor Rebus – Jména mrtvých

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Edinburghu se připravuje na summit Světové obchodní organizace a s tím spojené demonstrace. Inspektor Rebus si zajde do baru se svým přítelem novinářem Mickeym, ale vzápětí volá Siobhan: našlo se tělo neznámého zavražděného muže. Na místě společně zjišťují, že muž byl pobodán. Objeví se tam ale také velitel Steelforth ze zvláštního oddělení: místo vraždy je hned vedle hotelu MacIntosh, kde jsou ubytováni účastníci summitu. Žádá, aby ho policie vyklidila. Od té chvíle jim bude všemožně bránit ve vyšetřování a jeho namyšlené způsoby budou Rebuse dovádět k šílenství, i když se tentokrát výjimečně na jeho stranu postaví Gill Templerová a náčelník Gunner…(TV Prima)

Loading

Inspektor Rebus – První kámen

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Na valném shromáždění skotské církve má dojít ke jmenování nového ceremoniáře Dereka Bradyho, který ale není k nalezení. Inspektor Rebus navštěvuje v domě pro seniory svého bývalého kolegu Kena Flatleyho, trpícího počínající Alzheimerovou chorobou. Muž tvrdí, že se je někdo pokouší otrávit … Mezitím jsou na odlehlém místě v lese nalezeny nahé mrtvoly reverenda Bradyho a ženy, v níž je identifikována majitelka vrakoviště Iris Steeleová. Nepochybně byl mezi oběma milenecký vztah … Bradyho manželka Alice se k případnému manželovu poměru vyjadřuje vyhýbavě, naopak zdůrazňuje, že trpěl depresemi. Rebus hovoří s dosavadním ceremoniářem Johnem Carsonem, který ho odkazuje na dalšího adepta na post ceremoniáře, reverenda McLeoda s tím, že ten „ví všechno o všech“…(TV Prima)

Loading

Inspektor Rebus – V dvojím ohni

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

V galerii, jejímž majitelem je narkoman a alkoholik Edward Marber, se koná vernisáž. Přítomna je i jeho sestra Cynthia. Marber se snaží vyhodit Charlieho Guthrieho, který vyvolá skandál, protože jeho obrazy nejsou vystaveny. Edward je zdrogovaný a sestra ho posílá taxíkem domů.
Ráno je nalezena na hromadě odpadků Marberova mrtvola. Rebus začíná vyšetřování rozmluvou s jeho sestrou. Ta jim nic podstatného neřekne, snad kromě toho, že bratr příliš pil, a nic se nedozvědí ani od řidiče zmíněného taxíku Dannyho Kerra, kterého Rebus zná, má totiž u policie vroubek.

Loading

Inspektor Rebus – Vysoká hra

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Do kanceláře manažera investiční společnosti Andrewa Hammilla se navzdory pokusům ho zadržet vřítí rozzuřený Sammy McNally a vystřelí si mozek z hlavy. Jeho sebevražda vyvolá všeobecné zděšení … Je povolán inspektor Rebus, který má v poslední době potíže se starým autem. Zjišťuje, že Sammy byl souzen pro nezdařený pokus loupeže v bance a pracoval jen občas, obvykle jako vyhazovač. V peněžence má fotografie malého černošského chlapce a na druhé straně je cosi napsáno v portugalštině … Annie, manželka zastřeleného muže, kterou Rebus navštíví, má drahé auto a v domě nákladné zařízení, což neodpovídá manželovým výdělkům.

Loading

Inspektor Rebus – Jack na odstřel

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Inspektor Rebus přenechává seržantce Clarkeová zátah v nevěstinci, kde se podle anonymního telefonátu jakési ženy prodávají nezletilé dívky. Žádná nezletilá se sice nenajde, ale je tam přistižen Gregor Jack, známý milionář s lidumil, který se angažuje v boji proti chudobě.
Pro tisk je to senzace a Jack ho bude mít od nynějška stále v patách. Vzápětí je nalezena mrtvá žena, později identifikovaná jako Janice Wylieová, zraněná ve tváři a se smrtelnou ranou na hlavě, pravděpodobně po nárazu do tvrdého předmětu. Na místě jsou zajištěny jisté stopy po vrahovi.

Loading

Inspektor Rebus – Černá kniha

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Inspektor Rebus nachází své věci rozházené před domem své přítelkyně Jessiky, kam se před týdnem nastěhoval. Protože svůj byt mezitím pronajal, musí se spokojit s komorou, zatímco vedle se veselí a kouří trávu banda mladých lidí.
Když přijede před budovu policie, ze vzteku rozkopne reflektor muži, který zaparkoval na jeho místě. Začíná vyšetřovat případ zavražděné Caroline Greggové, studentky, která si občas přivydělávala prostitucí. Byla pohřbena zaživa, na hlavě měla igelitový pytlík.
Je mrtvá už dva měsíce. Rebusovi to ihned připomene případ z roku 1986, kdy někdo podobným způsobem zabil June Hamiltonovou.

Loading

Inspektor Rebus – Důvod k vraždě

5/5 - (1 {hlasů})

Inspektor Rebus

Poslankyně Trudy Laingová vyhledá svého známého inspektora Rebuse, aby mu nahlásila, že se už dva týdny pohřešuje mladá dívka z Kosova, švadlena Merlinda Kelmendi. Ona sama to zjistila až po příjezdu z dovolené. Zdá se, že dívku už delší dobu obtěžoval Danny Mc Leese, který spolu s bratrem Simem, kumpánem Bunnym a bulteriérem Homerem terorizují celé předměstí a zejména kosovské přistěhovalce. Něco o tom ví i místní strážník Ian Henderson, který je členem Občanské iniciativy bojující proti projevům rasismu. Rebus se dozví, že se rozvádí a kdysi mu zemřel pětiletý syn na geneticky podmíněnou Tye-Sachsovu chorobu. Zprvu se tedy vyšetřování zaměří na rasistické motivy.

Loading

Inspektor Rebus – Rakvičky

Přidej hodnocení

Inspektor Rebus

Hned po ránu vzbudí inspektora Rebuse telefon od seržantky Clarkeové. Byl zavražděn porodník na penzi, doktor Joseph Devlin. Měl podřezaná zápěstí a na klíně podivnou rakvičku s usmívající se figurkou dítěte … Rebus vzápětí navštíví muzeum, kde pracuje jeho přítelkyně Miranda Mastersonová. Pod sklem je tam vystaveno 17 rakviček s usmívajícími se figurkami. Inspiroval se snad vrah právě zde? S Mirandou pracuje jako praktikantka Phillippa Balfourová. Protože večer před vraždou byl u lékaře na návštěvě Sir James Hogarth, zajde Rebus i tam, ovšem ani on, ani jeho dcera Fiona Kollrossová nic zásadního nesdělí. Přímo v nemocnici, kde doktor pracoval, se Rebus a Clarkeová zajímají o dětská úmrtí, která by snad mohla být motivem k vraždě.

Loading