Inspektor Rebus – Černá kniha

Inspektor Rebus nachází své věci rozházené před domem své přítelkyně Jessiky, kam se před týdnem nastěhoval. Protože svůj byt mezitím pronajal, musí se spokojit s komorou, zatímco vedle se veselí a kouří trávu banda mladých lidí.
Když přijede před budovu policie, ze vzteku rozkopne reflektor muži, který zaparkoval na jeho místě. Začíná vyšetřovat případ zavražděné Caroline Greggové, studentky, která si občas přivydělávala prostitucí. Byla pohřbena zaživa, na hlavě měla igelitový pytlík.
Je mrtvá už dva měsíce. Rebusovi to ihned připomene případ z roku 1986, kdy někdo podobným způsobem zabil June Hamiltonovou.

Inspektor Rebus – Důvod k vraždě

Poslankyně Trudy Laingová vyhledá svého známého inspektora Rebuse, aby mu nahlásila, že se už dva týdny pohřešuje mladá dívka z Kosova, švadlena Merlinda Kelmendi. Ona sama to zjistila až po příjezdu z dovolené. Zdá se, že dívku už delší dobu obtěžoval Danny Mc Leese, který spolu s bratrem Simem, kumpánem Bunnym a bulteriérem Homerem terorizují celé předměstí a zejména kosovské přistěhovalce. Něco o tom ví i místní strážník Ian Henderson, který je členem Občanské iniciativy bojující proti projevům rasismu. Rebus se dozví, že se rozvádí a kdysi mu zemřel pětiletý syn na geneticky podmíněnou Tye-Sachsovu chorobu. Zprvu se tedy vyšetřování zaměří na rasistické motivy.

Inspektor Rebus – Rakvičky

Hned po ránu vzbudí inspektora Rebuse telefon od seržantky Clarkeové. Byl zavražděn porodník na penzi, doktor Joseph Devlin. Měl podřezaná zápěstí a na klíně podivnou rakvičku s usmívající se figurkou dítěte … Rebus vzápětí navštíví muzeum, kde pracuje jeho přítelkyně Miranda Mastersonová. Pod sklem je tam vystaveno 17 rakviček s usmívajícími se figurkami. Inspiroval se snad vrah právě zde? S Mirandou pracuje jako praktikantka Phillippa Balfourová. Protože večer před vraždou byl u lékaře na návštěvě Sir James Hogarth, zajde Rebus i tam, ovšem ani on, ani jeho dcera Fiona Kollrossová nic zásadního nesdělí. Přímo v nemocnici, kde doktor pracoval, se Rebus a Clarkeová zajímají o dětská úmrtí, která by snad mohla být motivem k vraždě.