Josef a Ly – 7.díl – Banh chung

2.5/5 - (1 {hlasů})

Závěrečný díl seriálu vrcholí svatbou tety Marty, kterou všichni oslavují v čajovně Nguenových. Je tu i Helena B., které vietnamská holčička velkoryse odpustila všechno, čím jí ublížila. Zdá se, že Josef a Ly už nebudou mít starosti s dospělými, ani se spolužáky, a mohou se těšit ze svého kamarádství. Jenže oba hrdiny čeká ještě jedna těžká zkouška…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 6.díl – Vánoce

Přidej hodnocení

Vánoce jako by zklidnily napjatou atmosféru mezi dětmi i dospělými. Láska tety Marty a Tuonga doopravdy začíná. Ly má radost z prstýnku, který jí daroval Josef. A právě ten prstýnek vyprovokuje v Heleně touhu Ly ublížit. Hnízdil, Máchal a Šíša tentokrát definitivně vypovědí poslušnost své náčelnici, ale od jejího ošklivého činu ji to neodradí…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 5.díl – Mikuláš

Přidej hodnocení

Nápad s inzerátem nevyšel a Marta – „bjůtyfl žena“ – je stále neprovdána. Ly se nedá odradit a nabídne další pokus. Vypadá to slibně a zdá se, že starosti, jak se zbavit tety Marty, končí. Jen válka s Tygřími drápy pokračuje a žárlivá Helena B. začíná útočit také na Ly…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 4.díl – Máma

Přidej hodnocení

Po zkaženém rodinném výletu, který má na svědomí tatínek a teta Marta, mamince přece jen došla trpělivost. Odchází z domova. Marta se snaží převzít péči o rodinu, ale děti jí dávají najevo, že jim maminku nikdy nenahradí. Tatínek ve vzácné shodě s Vendulou i Josefem touží po jediném – aby se maminka vrátila. Zatím marně…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 3.díl – Tygří drápy

Přidej hodnocení

Zdá se, že Josef zůstává osamělým bojovníkem proti tetě Martě. Navíc se mu za zrušené zasnoubení krutě mstí spolužačka Bajerová a připraví jej o nejlepší kamarády: Hnízdila, Máchala a Šíšu. Zásadní obrat v Josefově kritické situaci znamená okamžik, kdy se ho ujímá vietnamská holčička Ly a je mu oporou při všech ranách osudu…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 2.díl – Ly

Přidej hodnocení

Do poklidné rodinné atmosféry, v níž až doposud Josef přijatelně zápolil s přezíráním své starší sestry Venduly, maminka s nedostatkem času na teplé obědy a kde tatínek nedělal zvláštní problémy s nevyžehlenou košilí, přijela nečekaně maminčina vzdálená sestřenice, kterou opustil snoubenec. Maminka Kličková má pro nešťastnou Martu pochopení a přijímá ji do rodiny. Impulzivní a veselou tetu Martu žal brzy přejde a spřátelí se s tatínkem. Jejich večerní výpravy na „jedno pivko“ maminka toleruje, pro Josefa jsou absolutně nepřijatelné…(Česká televize)

Loading

Josef a Ly – 1.díl – Helena B.

Přidej hodnocení

Sedmidílný seriál ze současnosti o přátelství desetiletého Josefa a jeho stejně staré spolužačky, vietnamské holčičky Ly, vypráví s jemným humorem o krizi, kterou prochází Josefova rodina. Ly se stává Josefovou spolubojovnicí nejen proti tetě Martě, která se „nebezpečně“ sblížila s jeho otcem, ale je mu oporou také ve chvíli, kdy ztrácí své nejlepší kamarády a život mu ztrpčuje uražená spolužačka – Helena B, jejíž nenávist se nakonec soustředí na Ly…(Česká televize)

Loading