Kočka není pes 3 – 12.díl – Egoistický Bárny a odtažitá Annie

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Paní Lucie z Plzně má doma kromě devítiměsíční dcery i malou zoologickou zahradu. Patří do ní ježek Bodlinka, dvě suchozemské želvy, fenka Akina, kočka Fusekle a border kolie Bárny. Lucie je majitelkou čajovny, kde Bárny vyrostl mezi lidmi jako naprosto bezproblémový pes. Příchodem dalších členů domácnosti vzrůstala jeho agrese. Nyní, v osmi letech, útočí na všechno téměř okamžitě. Lucie se obává o dceru Bohdanku, protože Bárny na ni vrčí.

Loading

Kočka není pes 3 – 11.díl – Úzkostná Doui a divoký Garfield

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Jiří bydlí v poměrně malém pražském bytě s kocourem Garfieldem a spoustou zvířátek. Jiří je totiž kouzelník a králíci a holubi jsou součástí jeho kouzelnických triků. Garfield na ně útočí, protože mu v bytě překážejí. Ochranu teritoria samozřejmě dává najevo i jiným způsobem. Močí po celém bytě. Klára přijíždí k Jiřímu a již mezi dveřmi vidí pěkný zvěřinec. Upozorňuje Jiřího na Garfieldovy lovecké pudy, protože to byl původně kocour venkovní. Obává se hlavně o holuby. Doporučuje kocourovu kastraci pro jeho zklidnění. Další úkoly se týkají hlavně dezinfekce označkovaných míst. Vzhledem k času pana Jiřího doporučuje i pravidelné procházky, které se Garfieldovi vysloveně líbí. Na nich vybije svoji přebytečnou energii…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 10.díl – Rozmazlená Číča a konfliktní Bára

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Milada žije se svým patnáctiletým synem a čtyřletou fenkou Bárou, kterou si vzala z útulku kvůli terapii pro svého nemocného syna, v malebném městečku Veselí nad Lužnicí. Vypadá to jako pohodové soužití, dokud nevyrazí Milada Báru venčit. Je to stále stejné. Bára spíš venčí paničku. Tahá ji na vodítku, útočí na všechny psy, které potkají, a vůbec neřeší povely. Vodítko slouží Báře k dokonalému ovládání paničky. Ruda vysvětluje základy chůze na vodítku, jak udělit povel, jak s Bárou komunikovat. Rovněž se domnívá, že pokud má Bára být terapeutický pes pro nemocného syna, musí paní Milada pořádně zabrat, protože rotvajlerka, a ještě k tomu hyperaktivní, není k tomuto účelu zrovna správné plemeno…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 9.díl – Nedůtklivý Marian a nezvladatelná Ellis

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Paní Jana bydlí se svojí dcerou Natálií a dvěma psy, ročním Barnabášem a fenkou Ellis, neboli Elinou, v útulném pražském bytě. Oba psi přišli do domácnosti z útulku, protože Jana s Natálií chtějí pomáhat. Elina útočí na všechno a na všechny. Venčení se stává hororem. Fenka už má dokonce svou první pokousanou lidskou oběť. Obě ženy čekají na Rudovy rady jako na smilování. Rudovi je ovšem hned jasné, že problémem je Barnabáš. Je to neřízená střela. Je třeba ho unavit, naučit chodit na vodítku s obojkem a vštípit mu základní povely. Prvotní problém Elina se tím paradoxně vyřeší, protože se fenka vedle spolubydlícího Barnabáše výrazně zklidní…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 8.díl – Smutná Matylda a agresivní Čikin

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Devítiletá fenka Matylda žije se svojí rodinou v panelákovém bytě, kde na první pohled vypadá vše v pohodě. Matylda má ovšem řadu problémů. Vystřídala už několik domácností a teď už chce svůj klid. Bojí se zvuků. Hlavně jí vadí křik dětí. Raději se uklidí do místnosti, kde nikdo není. Rodina by ovšem chtěla mazlivého a přítulného psího kamaráda. Při návštěvě Brlohu měl Ruda hned jasno. Matylda není žádná chudinka, na kterou nemá nikdo čas, ale tvrdý manipulátor. Úkoly jsou tedy jednoznačné. Naučit Matyldu respektovat pravidla. Všichni ji musejí hlavně přestat litovat, čímž se přirozeně odbourá i její strach…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 7.díl – Uštěkaný Otík a malá Emička

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Ruda i Klára navštíví rodinu známé sympatické herečky Lucie Benešové, která sdílí svůj dům s velmi početnou rodinou. Spolu s manželem a čtyřmi dětmi s nimi obývají domácnost dvě kočky a čtyři psi.
Otík, který patří třináctiletému Štěpánovi, je asi největší záškodník. Štěká velmi vytrvale na všechno a na všechny, doma si značkuje polštáře v obýváku, čímž dává najevo, kdo je doma pánem. Kočičí duo také stojí za to. Tvoří ho dlouholetý člen domácnosti kocour Lojza a nalezené koťátko Emička. Ta je pěkný mlsoun. Granulí, které by Lucii značně usnadnily život, se ani nedotkne. Je velice čistotná, chodí na svůj písek, ale nikdy se nevyprázdní venku…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 6.díl – Útočný Max a neposlušní Denny a Dendy

Přidej hodnocení

Kočka není pes

V kočičí domácnosti žijí se svými páníčky čtyři kočky. Po bytě se prohánějí Aisha a Eliška, dvě britky, Adélka a nejmladší tříletý bengálský kocour Max. Ten si v domácnosti sympatických majitelů dělá, co chce. Útočí hlavně na Aishu, močí v koupelně, zkrátka se snaží všem ukázat, kdo je doma pánem. Klára si otestovala všechny kočky a je jí hned jasné, že jsou z Maxe pěkně ve stresu. Majitelé jim navíc nevěnují tolik času, kolik si zaslouží. Klára přichází s celkem jednoduchým úkolem. S Maxem je potřeba si víc hrát, aby si vybil přebytečnou energii. Doporučuje i osvědčený kozlík na zklidnění…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 5.díl – Značkující Mikeš a jak vybrat vhodného psa

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Klára řeší problémy kocoura Mikeše v početné rodině. Ta zahrnuje dva umělce, Lídu a Jirku, kteří se věnují divadlu pro děti, psa Růženku a dva téměř dospělé syny. Kocour Mikeš je nalezenec, občas si vynucuje pozornost hlasitým mňoukáním, hlavně velmi brzy ráno. Větším problémem je, že chodí svému milovanému páníčkovi močit do postele. Klára odhalila problém celkem snadno, kocour si prostě chrání území. Pokud jde o ranní buzení, důležité je vydržet a nevstávat. Na dezinfekci Klára doporučuje svůj osvědčený prostředek octovou vodu se sodou…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 4.díl – Rozhádaný Matýsek a rozdílní Bax a Lola

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Eva žije v Praze se svým přítelem Michalem. Společnost jim dělají Bax a Lola, dva psí přátelé. Oba ke svým páníčkům přišli z útulku. Lola je velmi samostatná, ale venku si dělá, co chce. Bax nemá rád ostatní členy rodiny, hlavně „oba tatínky“ mladého páru. Při návštěvě Brlohu měl Ruda hned jasno. Oba psíci potřebují hlavně podporu svých pánů. Lolu je třeba zaměstnat, aby se zklidnila. Bax se musí naučit ovládat základní povely. Úkolů je spousta, takže všechny čeká perný měsíc…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 2.díl – Kocour Mazlík a pes Árčí

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Starší paní by pro svého kocourka Mazlíka udělala první poslední. Ten však škrábe, kouše a mazlit se vůbec nechce. Když navštíví paní Růženu její vnoučata, musí ho dokonce zavírat, protože na ně nečekaně útočí. Klára při návštěvě paní Růženy dochází ke zjištění, že Mazlíkova agrese vzniká ze stresu a strachu, protože na všechna Klárčina lákadla z „kouzelného kufříku“ reaguje hrou. Nemůže to tedy být agresivní „zabiják“, jak to zpočátku vypadalo. Klára radí paní majitelce Mazlíka pořádně vydovádět a mazlit se s ním s určitou opatrností. Jak to všechno po měsíci dopadne? Nechme se překvapit…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 3 – 1.díl – Jak správně vybrat domácího mazlíčka

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Mladý pár z Prahy se rozhodl poprosit o pomoc se správným výběrem štěněte. Markéta má vybrané plemeno bernského salašnického psa a Rudovi klade řadu otázek. Je vidět, že kvůli své dceři nechce nic podcenit. Ruda ji přesvědčil, že vzhledem k podmínkám, ve kterých pejsek bude žít, by si měla vybrat „klidného kluka“…(Česká televize)

Loading