Kočka není pes 4 – 12.díl – Rozmazlená Lili a bázlivý Sid

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Hana žije v historickém městě Vimperku. Tříčlenná smečka je pro její mírumilovnou povahu přespříliš. Nejvíc ji trápí fenka Lili. Je hysterická a na všechno kolem štěká. Eimi od ní toto chování přebírá. Navíc na vycházkách obě tahají na vodítku. Ruda doporučuje, aby Hana začala s výchovou od začátku. Je třeba vyměnit psům obojky za širší, učit je chůzi na vodítku a dávat jim jasné povely. Nejedná se o žádnou dominanci, ale čistě o psí rozmazlenost…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 11.díl – Štěněcí Gigi a zaujatý Ďupka

Přidej hodnocení

Kočka není pes

V dnešním dílu uvidíte devítiletou Sofí, nejmladší účastnici našeho pořadu, a její štěně Gigi, fenku zlatého retrívra. Gigi se sžívá s novou rodinou. Sofí potřebuje zjistit, jak ji co nejlépe a nejrychleji odnaučit štěněcí zlozvyky. Gigi svoji malou majitelku příliš neposlouchá, a hlavně pojídá výkaly. Nejen svoje, ale i ty po divokých zvířatech, která se prohánějí po okolí a očividně jí nadmíru voní. Ruda se snaží vysvětlit, že Gigi je hravé štěně, které se všemu učí. Sofí by měla dodržovat pořadí zadávání pokynů a také zkusit fenku naučit sadu základních povelů. Přidání krmné dávky by mělo vyřešit problém s výkaly…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 10.díl – Nesamostatný Jeníček a kočičí seniorky Milunka a Zuzanka

Přidej hodnocení

Kočka není pes

V Bohušovicích nad Ohří navštívíme Michaelu, která tam žije se svým přítelem Ivanem. Do nového bytu si pořídili Jeníčka, křížence jezevčíka a kolie. Mimořádně fixovaný Jeníček neumí být doma sám. Je velice úzkostný a závislý na svých majitelích. Když jeho páníčci opustí domácnost, je schopný naříkat i několik hodin. Dokonce dokáže zdemolovat celý byt. Ruda má hned jasno. Nesamostatného Jeníčka je třeba trochu zorganizovat a zabavit jinými aktivitami. Majitelé by si měli pořídit kameru a na dálku pokaždé psa zarazit v okamžiku, kdy začne ničit byt…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 9.díl – Žárlivá Jessie a hlídací Marjánka

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Monika je nadšená chovatelka velkých psů. Fenka beaucerona Jessie jí však dělá velké starosti, protože nedokáže zapadnout do stávající smečky. Musí nosit náhubek, aby nenapadala další dvě fenky. Nemají ji rády, protože Jessie bývá agresivní, žárlí na ně a vrčí i na svoji majitelku. Monika by si přála, aby feny mohla volně vypustit, a to bez konfliktů. Ruda je přesvědčen, že Monika se musí naučit základní sadu povelů. Je nutné pořídit široké obojky a přestat používat ty elektrické. Jen tak se nastaví rovnováha mezi důvěrou a respektem…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 8.díl – Přátelská Buffy a problémoví Sofie a Kocour

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Lucie a Jaroslav žijí v panelákovém bytě v Bílině spolu s fenkou Buffy. Kříženka dobrmana a brazilské fily se vrhá na každou návštěvu, ale i na svoji majitelku. Navíc tahá na vodítku a ničí zařízení domácnosti. Vězí snad za tím, že si se svým psem majitelka nerozumí, partnerova benevolentnost ve výchově fenky? Ruda doporučuje, aby majitelé pro Buffy pořídili lepší výbavu, a hlavně sjednotili styl výchovy. Je třeba pracovat více s doteky, používat méně slov, ale povely zpřesnit…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 7.díl – Línající Chilli a nepřátelská Mia

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Herec Jaromír Nosek žije v Praze. Je sice časově vytížený, ale vždy si najde čas na svoji fenku Chilli. Je nesmírně živá, což se projevuje hlavně v noci, kdy hlasitě štěká. Jaromíra ale trápí hlavně to, že pes všude líná. Myslel si, že krátkosrstí psi nelínají, což se ukázalo jako velká nepravda. Jaromír přiznává, že si úplně neví rady s tím, co Chilli dávat k jídlu. Dostává běžné granule a k tomu různé pamlsky, včetně těch od stolu. Ruda radí, aby Jaromír pamlsky ke krmivu nepřidával. Jejich obsah bývá mnohdy nejasný. Jaromír by měl Chilli také často vodit mezi jiné psy, aby si fenka zvykla na kontakt…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 6.díl – Osamělý Sam a dominantní Kája

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Němčovice jsou malá vesnice v Plzeňském kraji. Právě zde žije Helena, která pracuje v místním útulku pro psy. Ten pomohl vybudovat starosta obce Karel Ferschmann. Útulek se neustále rozrůstá a procházejí jím stále noví psi. Výmarský ohař Sam v něm však už dva roky čeká na svého majitele. Několikrát byl do útulku kvůli své dominantní povaze vrácen, a tak ho útulek raději už ani nenabízí. Najde se pro něho nová budoucnost? Ruda doporučuje, aby byl Samovi nastaven pevný řád. Je třeba naučit ho základní sadu povelů, ve kterých bude pokračovat i nový majitel…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 5.díl – Nezvladatelná Leila a značkující Sofie

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Mělník je domovem Marie a jejích zvířecích přátel, tří koček a dvou psů. Marie pracuje jako osobní asistentka seniorů. Těžkou hlavu jí dělá fenka Leila, která je na svoji paničku velice upnutá. Nesmí se od ní hnout ani na krok a žárlí i na ostatní zvířata. Kromě žárlivosti na vše kolem Marie má Leila potíže s chůzí na vodítku a skáče na kohokoliv, kdo přijde. Dá se situace vůbec změnit? Ruda Marii doporučuje, aby naučila svoji fenku základní sadě povelů, které je však nutné správně načasovat. U Leily je také důležité vhodně volit doteky…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 4.díl – Tvrdohlavá Sheila a vystresovaná Pepina

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Sheila je na první pohled roztomilá fenka plemena čau-čau. Na ten druhý je však jasné, že i když jí lidé ani psi nedělají problém, s posloucháním povelů už to tak jednoduché není. Majitelka Veronika je v rizikovém těhotenství a přemýšlí, jak bude dítě vychovávat s neposlušným psem. Sheila je nezvladatelná na vodítku, neposlouchá povely své majitelky a občas vůči ní bývá i agresivní. Ruda Veronice doporučuje, aby povely neopakovala a volila je správně. Musí být s vodítkem důsledná a lépe pracovat s vedením doteků…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 3.díl – Návrat za minulými případy

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Dnešní díl bude speciální! Chceme zjistit, jaké jsou osudy účastníků minulých řad. Čekají vás čtyři případy, ke kterým se vrátíme. Vzali si majitelé domácích mazlíčků rady Kláry a Rudy k srdci? Řídili se doporučeními odborníků i po skončení natáčení? Byli ve změně svého přístupu úspěšní, nebo povolili a jejich vztah s domácími mazlíčky zůstal stejný?…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 2.díl – Nedůtklivý Mufík a ustrašený Kamil

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Jana z malé vesnice Karhule provozuje vlastní psí hospic na pomoc psům z kolonky „neadoptovatelný“, ať už jde o věk, zdraví či hendikep. K výchově používá své vlastní techniky. Od Rudy by ovšem potřebovala zjistit, jak napravit velice bojácného, navíc obrovského, irského vlkodava Kamila. Je velice plachý a potřebuje zvednout sebevědomí. Má natolik velký problém s bázlivostí, že je schopný se strachem pomočit. Ruda se domnívá, že Jana Kamila nesmí rozhodit jiným tónem hlasu. Měla by mu dostatečně napovídat a trénovat s ním i průchod dveřmi…(Česká televize)

Loading

Kočka není pes 4 – 1.díl – Úzkostný Ron a hysterická Baruška

Přidej hodnocení

Kočka není pes

Zdá se, že německý ovčák Ron trpí obsedantní poruchou. Točí se za svým ocasem, štěká na zahradní sekačku a chová se nepředvídatelně vůči fence Gali. Vendule a její rodině je psa líto a rádi by zjistili, co Ronův afekt spouští, a jak ho co nejrychleji zklidnit. Soužití s útulkovým psem je pro ně dost náročné. Ruda radí zaměstnat Rona pokyny a obrátit tak jeho pozornost na jiné aktivity. Pakliže se začne točit za ocasem, je třeba ho hned zarazit a prolomit jeho stereotypní chování…(Česká televize)

Loading