Kočka není pes 5 – 4.díl – Neposlušný Dandy a plachá Bibi

Kočka není pes

Vydáváme se na pražský Prosek za panem Jiřím a jeho pejskem Dandym. Aby si Jiří zpříjemnil důchod, vybral si psího společníka. Dandy ho ovšem překvapil svou neposlušností. Je to pubertální a nevybouřený pes, který neposlouchá povely svého pána a dělá si, co chce. Utíká pryč a s oblibou se koupe v bahnité strouze. Ruda radí, aby Jiří obstaral širší pevnější obojek a lepší vodítko, aby mohl Dandyho správně ovládat. Měl by změnit tón, kterým na psa mluví, a být důslednější v zadaných povelech…(Česká televize)

Kočka není pes 5 – 3.díl – Návrat za minulými případy

Kočka není pes

Dnešní díl bude speciální. Vrátíme se za majiteli domácích mazlíčků z minulého roku a zjistíme, jestli rady Kláry a Rudy stále dodržují. Zůstalo jim jejich původní nadšení, nebo usnuli na vavřínech?…(Česká televize)

Kočka není pes 5 – 2.díl – Utlačovaný Herbert a nedůvěřivý Rex

Kočka není pes

Vydáváme se do Loděnice za paní Jiřinou a její rodinou. Společnost jim dělá jejich pejsek Rex, který nedůvěřuje nikomu a výhrůžně vrčí a cení zuby. Povely majitelů neposlouchá a v minulosti pokousal dva lidi. Ruda doporučuje socializovat přes řízený kontakt a s pomocí couračky naučit přivolání. Tím se Rexovo chování zlepší a nebude mít potřebu řešit cizí lidi…(Česká televize)

Kočka není pes 5 – 1.díl – Agresivní Modřej a teritoriální Frankie

Kočka není pes

Vydáme se do Olešné za paní Miroslavou. Žije tu se svou rodinou a také s rodinou kočičí, maminkou Jasmínkou a synem Modřejem, který má rád drsnější hru. Kouše a škrábe Miroslavu i zbytek rodiny bez varování. Problém se vystupňoval natolik, že se všichni bojí kolem něj jen procházet. Klára radí, ať rodina přestane reagovat na Modřejovu agresivní hru, aby ho přestala bavit. Také si s ním musejí víc hrát, aby se unavil, čímž se z něj vyplaví přebytečná energie…(Česká televize)