Krajinou vína – 10.díl – Cabernet Moravia

Přidej hodnocení

Václav Žmolík se těší na setkání s žijící legendou mezi moravskými šlechtiteli. Pan Lubomír Glos je autorem mnoha oblíbených odrůd a i ve svých více než osmdesáti letech stále pracuje na nových…(Česká televize)

 

Krajinou vína – 9.díl – Veltlínské zelené

Přidej hodnocení

Kaňon řeky Dyje nejen ovlivňuje příznivě klima krajiny v okolí Znojma, kde se výtečně daří Veltínskému zelenému, ale Václav Žmolík je uchvácen i romantickou krásou zdejší přírody…(Česká televize)

 

Krajinou vína – 8.díl – Rulandské modré

Přidej hodnocení

Dovezl Karel IV. z Burgundska odrůdu, které dnes říkáme Rulandské modré? Nebo jde jen o příběh, který nemá s historií našeho vinařství nic společného?…(Česká televize)

 

Krajinou vína – 7.díl – Rulandské bílé

4/5 - (1 {hlasů})

Lidové zvyky, bohaté kroje, písně a hlavně víno: to vše čeká poutníka při návštěvě Uherského Hradiště a jeho okolí. Václav Žmolík si tentokrát bere pod drobnohled tradiční odrůdu Rulandské bílé…(Česká televize)

 

Krajinou vína – 6.díl – André

Přidej hodnocení

Moravští vinaři zdokonalují tradiční odrůdy révy, aby i červená vína obstála ve srovnání se zahraničím. Jedním z podařených pokusů, jak se o tom přesvědčí Václav Žmolík, je André…(Česká televize)

  

Krajinou vína – 5.díl – Muškát moravský

Přidej hodnocení

Hrad Buchlov symbolicky střeží krajinu, v níž se zrodilo jedno z nejvoňavějších tuzemských vín. Václav Žmolík putuje nejen za tajemstvím vína, ale nevynechá ani starobylé památky…(Česká televize)

  

Krajinou vína – 4.díl – Ryzlink rýnský

Přidej hodnocení

Václav Žmolík putuje za oblíbenou odrůdou Ryzlink rýnský v kraji mezi Strážnicí a Blatnicí pod sv. Antonínkem, kde víno pěstoval i samotný učitel národů Jan Amos Komenský…(Česká televize)

  

Krajinou vína – 3.díl – Müller Thurgau

Přidej hodnocení

Václav Žmolík plnými doušky vychutnává kraj i víno v okolí Litoměřic. I vinaři severních vinohradnických oblastí dokážou vyrobit skvělá vína s typickými svěžími kyselinkami…(Česká televize)

  

Krajinou vína – 2.díl – Aurelius

Přidej hodnocení

Vděčíme za kulturu pěstování vína římským legionářům? Nebo je to jen legenda, pro niž nemá archeologie důkazy?…(Česká televize)

  

Krajinou vína – 1.díl – Pálava

Přidej hodnocení

Václav Žmolík putuje za tajemstvím oblíbené moravské odrůdy vína a zároveň objevuje magická místa v krajině Pavlovských vrchů…(Česká televize)