Křeček v noční košili – 6.díl – Vlaštovko, leť!

4.5/5 - (1 {hlasů})

Křeček v noční košili

V závěrečné části seriálu čeká na Káju s Alešem (O. Regazzo a J. Racek) řada nesnadných akcí, s nimiž si musejí sami poradit. Jsou jediní, kdo vědí, že inženýr Křeček (J. Satinský) ukryl pradědečkův (M. Vladyka) plánek na zmenšovací a zvětšovací přístroj do své knihovny. Když se jim podaří přesídlit z inženýrovy hlavy do hlavy malého křečíka, kterého si inženýr Křeček pořídil, mají v podstatě vyhráno. Celkem snadno navigují zvířátko k Radimovi (M. Brodský) a prozradí mu, kde hledat pradědečkův plánek, který si z Rožbachu inženýr Křeček odvezl. Radim, Michal (O. Vetchý) i Alice (M. Effenbergerová) se už postarají o to, aby byl inženýr Křeček usvědčen z podvodu a spravedlnosti bylo učiněno zadost.

Loading

Křeček v noční košili – 5.díl – Zloděj v noční košili

Přidej hodnocení

Křeček v noční košili

Pobyt v mozku inženýra Křečka (J. Satinský) je pro Káju s Alešem (O. Regazzo a J. Racek) čím dál beznadějnější. Tisková konference, na níž chtěli navigovat inženýra k přiznání, jak nečestně přišel ke svým převratným vynálezům, se stále nekoná. Jistou nadějí pro ně je to, že se Alici (M. Effenbergerová) podaří odvézt otce Křečka do Ružbachu a vyslat ho prostřednictvím pradědečkovy noční košile do snového gymnázia. Klukům se sice poštěstí navázat kontakt s pradědečkem (M. Vladyka) a informovat ho, jak mizerně to s nimi vypadá, ale jeho rady, jak získat nový plánek na důležitý přístroj, který by jim umožnil dokončit úkol, který si předsevzali, využít nemohou.

Loading

Křeček v noční košili – 4.díl – V pasti

Přidej hodnocení

Křeček v noční košili

Kájovi s Alešem (O. Regazzo a J. Racek) se přece jen podaří doputovat do správného ucha a jejich manipulace s motorikou inženýra Křečka (J. Satinský) vyvolá paniku v jeho rodině. V tu chvíli se tu totiž odehrává důležitá hostina, při níž se zahraniční delegaci ing. Křeček představuje jako vynálezce unikátního automobilu. Jestliže se v domácím prostředí podařilo jakžtakž udržet zdání, že se nic zvláštního neděje, při tiskové konferenci následného dne dojde k dokonalému fiasku. Zmatený Křeček, manipulovaný Kájou a Alešem, neschopný jakékoli komunikace, padá do okrasného bazénku. Křečkův syn Tomáš (M. Mejzlík) má určité podezření a nespouští oči z Radima (M. Brodský).

Loading

Křeček v noční košili – 3.díl – Velká akce začíná

Přidej hodnocení

Křeček v noční košili

Sen, který prožije Aleš (J. Racek) v pradědečkově noční košili, je nádherný a velmi užitečný. Vyučovací hodina, v níž pradědeček (M. Vladyka) předvádí žákům rozmary počasí, na rozdíl od ředitele školy Aleše nadchne. Nicméně Aleš nezapomíná na své poslání. Svěří pradědečkovi, že Kája (O. Regazzo) a on se nikdy nesmíří s tím, aby inženýru Křečkovi (J. Satinský) prošla ta podlá krádež vynálezu. I tentokrát pradědeček dobře poradí, i když se netajím tím, jak těžký úkol oba kluky čeká. Pradědečkův plánek na zvětšování a zmenšování vykopou kluci opět na zahradě a jeho zkonstruování se ujímá Radim (M. Brodský) s Michalem.

Loading

Křeček v noční košili – 2.díl – Sehnat noční košili

4/5 - (1 {hlasů})

Křeček v noční košili

Kontakt, který s pradědečkem prostřednictvím snů v jeho noční košili navázal Kája Berka, pokračuje. Pradědeček (M. Vladyka) se vypraví s celou školou za ing. Křečkem (J. Satinský), aby ho donutil k přiznání, že vynález Radimovi Berkovi (M. Brodský) ukradl. Ačkoli je pradědečkova výprava úspěšná, Křečkovo přiznání se odehrálo ve snu a nelze na něm stavět. Radim nad zcizeným vynálezem už mávl rukou a věří, že dostane další dobrý nápad. Jen Kája s kamarádem Alešem se s touto nespravedlností smířit nehodlají. Jediný, kdo by jim mohl poradit, jak v této věci postupovat, je pradědeček. Ale jak se dostat k jeho noční košili, která je v Ružbachu?

Loading

Křeček v noční košili – 1.díl – Ukradený vynález

Přidej hodnocení

Křeček v noční košili

Všechno začalo tím, že si Kája Berka (O. Ragazzo) na návštěvu k dědečkovi, babičce a plnému zdraví se těšící prababičce do Ružbachu zapomněl vzít s sebou pyžamo. Prababička (M. Rosůlková) mu ochotně půjčila noční košili po pradědečkovi, o němž se v rodině tradovalo, že byl směšný snílek a vynálezce nesmyslných předmětů. Jen prababička pokládala svého zesnulého manžela, profesora na místním gymnáziu (M. Vladyka), za zneuznaného génia. Kája poté, co prosnil noc v pradědečkově noční košili, jí dal plně za pravdu. Nejenom, že zažil v pradědečkově vyučovací hodině výlet do pravěku, ale dozvěděl se tam i důležitou informaci. Jeho starší bratr Radim (M. Brodský), konstruktér velké automobilky, se už dávno trápí se svým vynálezem převratného významu.

Loading