Malý pitaval z velkého města – 15.díl – Valutová příhoda

2.5/5 - (1 {hlasů})

V jednom pražském hotelu se objeví trojice povedených podvodníků, kteří nabízejí výhodnou směnu valut. Na tuto návnadu se jim podaří nachytat nezkušeného číšníka Petra Hastíka (Lukáš Vaculík). Ten si vypůjčí od rodičů kolegyně potřebné peníze. Výměna však proběhne poněkud jinak, než si Petr Hastík představoval. Obálka, ve které měly být marky, je plná nastříhaných papírů, a po podvodnících ani stopy. Petr Hastík se rozhodne pátrat na vlastní pěst. Při jejich pronásledování je však sražen autem a zabit. Zde začíná případ, jehož vyšetřováním je pověřen za pomoci ostatních Kamil Hamřík (Pavel Zedníček)…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 14.díl – Narkomani

2.5/5 - (1 {hlasů})

Případ, který začíná nevinně krádeží v jedné z laboratoří veterinární stanice, dostává dramatický spád, když kriminalisté zjistí, že se ztratilo větší množství omamných látek a nebezpečný jed. Policie následně rozběhne zatýkání osob v okruhu narkomanů a dostane se až na stopu výrobce drog Postlera (Viktor Preiss), kterého zatkne. Druhého zloděje se ale zadržet nepodaří a Postler odmítá prozradit jeho jméno. Na policii navíc zavolá anonym, který vyhrožuje, že – pokud nepropustí Postlera z vazby – otráví jedem zdroj pitné vody…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 13.díl – Kasař

2.5/5 - (1 {hlasů})

Kasaři jsou klasickými postavami detektivek a kriminálních příběhů i pachateli skutečných trestních činů už od dob vynálezu nedobytných pokladen. Že toto zlodějské řemeslo nevymizelo – a kolik důvtipu, znalostí i odvahy je zapotřebí k jejich dopadení – dokazuje dnešní příběh. Při vloupání do potravin v Černošicích se podaří zadržet obyvatelům jednoho ze dvou pachatelů. Je jím starý zloděj Kořán (R. Hrušínský), který tvrdohlavě odmítá prozradit jméno svého komplice. Kdo byl spolupachatel zůstává otázkou, kterou má vyřešit Libor Krejcárek (J. Krampol). Začne pátrat v okolí rodiny pachatele. Kořánova dcera (J. Krejčíková) mu prozradí, že její otec měl vážnou známost, ale koho, to sama neví. Krejcárek najde v Kořánových šatech lístek z čistírny, který ho přivede ke vdově Melicharové (V. Galatíková), u které Kořán bydlel…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 12.díl – Exoti

2.5/5 - (1 {hlasů})

Další pokračování série kriminálních příběhů Malý pitaval z velkého města se i přes svůj exotický název odehrává v našem hlavním městě. Případ, kterým se tentokrát kriminalisté zabývají, je krádež vzácných druhů ptactva z jedné pražské výstavy. Vyšetřování vede Libor Krejcárek, kterému jsou nápomocni k ruce Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek), Kamil Hamřík (Pavel Zedníček) a Jiří Otradovec (Michal Pešek). Začíná tak mravenčí práce hledání a pátrání po množství chovatelů. Kriminalisté jsou při pátrání doslova bezmocní, protože nikdo z nich není odborník na exotické ptactvo. Krejcárek proto požádá o pomoc znalce v tomto oboru, učitele (Josef Kemr). Do vyšetřování se zapojí i svého švagra (Jiří Lábus) a připraví na zloděje past…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 11.díl – Autorka detektivních povídek

2.5/5 - (1 {hlasů})

Další pokračování cyklu Malý pitaval z velkého města nám nabízí příběh, jehož hlavní postavou je žena, autorka detektivních povídek. V šestnáctém poschodí jednoho panelového domu je nalezena mrtvola nájemníka Moravce, bydlícího v pátém poschodí. Přivolaný lékař konstatuje, že se jedná o vraždu. Všechny indicie ukazují na to, že pachatelem je jeho současná žena Šípová (Regina Rázlová), průměrná autorka detektivních povídek. Domněnky jsou však jedna věc a důkazy druhá. Vyšetřováním je pověřen Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek). Šípová se však ukáže jako zdatná soupeřka, která kriminalisty určitý čas vodí za nos…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 10.díl – Majitel autoservisu

3.5/5 - (1 {hlasů})

Na pražskou kriminálku se dostaví člověk, který oznámí, že byl pod záminkou příjemně stráveného večera vylákán půvabnou dívkou na hausbót, kde byl posléze překvapen a oloupen jejím “žárlivým manželem a jeho bratrem”. Povedený trojlístek podvodníků, který vydírá ženaté muže pod hrozbou prozrazení jejich milostného dobrodružství – Dan (Karel Heřmánek), Kája (Jiří Schmitzer) a Jiřinka (Dagmar Veškrnová) právě zpracovávají dalšího amanta – Pecu, majitele autoservisu, když na místo činu přijíždí vůz kriminálky s předchozí obětí. Celá situace se vyhrotí právě ve chvíli, kdy Peca po rvačce spadne do vody. Dan s Kájou se domnívají, že se utopil, ale Jiřinka ví, že vyvázl živý…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 9.díl – Kuchařinka

3/5 - (1 {hlasů})

V lesíku nedaleko konečné zastávky autobusu číslo 127 je mileneckým párem nalezena mrtvola starší ženy (Jiřina Štěpničková). V krátkém čase je oběť identifikována. Na oddělení pražské kriminálky se totiž dostaví muž (Ladislav Pešek), který hledá svoji zmizelou manželku. Identifikace prokáže, že se opravdu jedná o paní Kosařovou, která si popletla noční autobus. Vyšetřováním tohoto zločinu je pověřen Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek) a k ruce si bere Jiříčka (Michal Pešek). Ku pomoci je jim také zdatná svědkyně, která si přesně zapamatovala každého pasažéra toho nočního autobusu, i údajného pachatele…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 8.díl – Muž s punčochou

2.5/5 - (1 {hlasů})

Jednu pražskou prodejnu textilu přepadne ozbrojený muž s punčochou na hlavě. Ve své drzosti jde tak daleko, že si po provedené loupeži na ulici počká i na příjezd kriminalistů. Zde se dopustí chyby, která se mu v závěru stane osudnou. Po obchodu s látkami následuje loupež benzínové čerpací stanice. Sebevědomí pachatele roste. Jde tak daleko, že čerpadláři slíbí, že si pro peníze přijde znovu. Svůj slib také vzápětí splní. Případem je pověřen podporučík Kamil Hamřík (Pavel Zedníček)…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 7.díl – Vedoucí partiové prodejny

2.5/5 - (1 {hlasů})

Na oddělení pražské kriminálky se dostaví starší žena, která ohlásí zmizení svého manžela Otto Sedláčka, vedoucího partiové prodejny. Pátráním je pověřen Kamil Hamřík (Pavel Zedníček). Jak se ukáže během vyšetřování, důvod ke zmizení hledaného muže nebyl ani v manku ani ve finanční situaci. Na základě vyhlášení celostátního pátrání se podaří kriminalistům dostat k soukromému opraváři aut, který byl patrně poslední, kdo zmizelého viděl. Stále však chybí motiv i hledaný. Teprve po půl roce buldozer při výkopových pracích objeví ohořelou kostru mrtvoly a lebku s dvěma průstřely. Vedením případu je pověřen na základě nových skutečností Rudolf Pekař (Vlastimil Hašek)…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 6.díl – Jupiter

2.5/5 - (1 {hlasů})

Kriminalistický benjamínek Jiří Otradovec (Michal Pešek) vyšetřuje krádež vzácné sošky ze zámeckých sbírek. Začínající policista se má utkat s protřelým recidivistou… V úvodu tohoto příběhu jsme svědky toho, jak si štáb filmařů na jednom zámku vybírá vhodné interiéry. Po prohlídce se zjistí, že se mezi ně vetřel ještě jeden nevítaný návštěvník a ten zmizel i se vzácnou soškou Jupitera. Pátrání po neznámém díky svědkům, kteří vykreslí přibližnou podobu hledaného, přivede kriminalisty na stopu Hrušky. Při nenápadném pokusu fotografovat podezřelého Hruška kriminalisty odhalí. Za tento incident je případu zbaven Jiříček, který byl původně vyšetřováním pověřen. Do země se propadl i Strnad, komplic Hrušky. A protože Hruška je pověstný tím, že si z kriminalistů utahuje, přijde Hamřík s nápadem pověřit vyšetřováním znovu Jiříčka, který má za úkol působit na otrlé recidivisty jako pitomec…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 5.díl – Cyklista

2.5/5 - (1 {hlasů})

Tentokrát budou kriminalisté postaveni před úkol vyřešit případ bezohledného motoristy. Vyšetřovatel Krejcárek (Jiří Krampol) pátrá po řidiči, který při noční jízdě srazil a zabil cyklistu. Na místě nehody zbylo jen minimum stop… Na policejní stanici přibíhá ve večerních hodinách muž, který oznamuje, že nedaleko objevil zraněného cyklistu. Když kriminalisté na místo činu dojedou, cyklista je už mrtev. Je evidentní, že postižený byl sražen autem bezohledného piráta, který z místa činu ujel, aniž sraženému muži poskytl pomoc. Po pachateli a jeho autě zbyla pouze rozbitá krytka koncových světel. Ale právě podle ní se vyšetřovateli Krejcárkovi podaří určit typ vozidla i jeho barvu. Nastává mravenčí práce nekonečného pátrání po servisech, melouchářích, mototechnách a pražské evidenci vozidel…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 4.díl – Včelař

3/5 - (1 {hlasů})

Kriminalistický tým bude postaven před úkol dopadnout nebezpečného pachatele řady loupeží. Kriminalistu Rudolfa Pekaře (Vlastimil Hašek), který byl na předchozí akci zraněn nožem, si kolegové dobírají a šéf ho napomíná. K zranění nemuselo dojít, kdyby Pekař nosil zbraň, on to však odmítá. V té době Prahu vzrušují odvážné loupeže různých obchodů drzého a sebevědomého pachatele, který je přesvědčen, že na něj je zákon krátký. Po vyloupené prodejně Elektra má blízko k jeho zadržení právě Rudolf Pekař, který vede celé vyšetřování, jenže nenošení zbraně se mu stane málem osudné. A tak pachatel znovu uniká. Pátrání se rozbíhá směrem po ukradeném zboží. Akce by měla proběhnout rychle, neboť všichni jsou přesvědčeni, že pachatel si bude chtít opatřit zbraň. I v tomto směru je však pachatel opět o onen pověstný krůček před nimi. Zvrat do celého pátrání přináší pracovník servisu Kovoslužby, který kriminalistům oznamuje, že se u nich podle výrobního čísla nachází výrobek, ukradený při jedné loupeži…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 3.díl – Benjamínci

2.5/5 - (1 {hlasů})

V další části televizního seriálu kriminalistických příběhů Malý pitaval z velkého města bude věnována delikventní mládeži. Loupež na benzinové pumpě, krádež v kožešnictví, vykradený sklad se zbraněmi a střelivem jsou případy, které nedávají kriminalistickému týmu ani na chvíli pokoje. Vyšetřování tentokrát vede Jiří Otradovec (Michal Pešek), benjamínek v kriminalistické praxi. Pátrání jej přivede na stopu skupiny mladíků… I v této partě jeden z členů je benjamínek. A právě první střet těchto benjamínků, byť každého na jiné straně zákona, nakonec vede k úspěšnému zadržení pachatelů…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 2.díl – Milenec

3/5 - (1 {hlasů})

Zveme vás ke sledování dalšího dílu seriálu Malý pitaval z velkého města. Tentokrát v něm nahlédneme do kriminálního případu, který bude zaměřený na bytové podvody. Ukradená výplata jednomu zedníkovi při oslavách v jednom bytovém družstvu se jeví z hlediska kriminalistického jako nezáživná banalita. Vyšetřováním je pověřen podporučík Kamil Hamřík (Pavel Zedníček). Mravenčí práce sestávající z výslechů a množství podezřelých nakonec vede k odkrytí machinací a podvodů s byty ve velkém. A tak to, co se původně jevilo jako prkotina, se stává případem s velkým P…(Česká televize)

Malý pitaval z velkého města – 1.díl – Aranžér

2.5/5 - (1 {hlasů})

V prvním dílu je postaven kriminalistický tým před úkol vypátrat pachatele, který v přestrojení za aranžéra výkladních skříní v době polední přestávky úspěšně vylupuje pokladny obchodů v různých částech Prahy. Loupeže se množí a vyšetřovatelé jsou bezradní. Až poručík Libor Krejcárek přijde s nápadem – hlídat 250 předem vytipovaných provozoven stálou službou. Ve chvíli, kdy se již zdá, že ani tato metoda nebude úspěšná – se pachatel chytí do nastražené sítě…(Česká televize)