Mamon – 6.díl – Pakt

4/5 - (2 {hlasů})

Mamon

Petr je znovu na útěku a jediné, na čem mu kromě nalezení pravdy záleží, je záchrana syna jeho bratra, Michala. To ho spolu s Evou zavede až do odlehlých doků, kde jim mají únosci Michala předat. Nic však nejde podle plánu a vše směřuje k šokujícímu rozuzlení příběhu…(HBO Europe)

 

 

 

Mamon – 5.díl – Kořeny

2.5/5 - (1 {hlasů})

Mamon

Petr se ocitá ve vazbě, v noci kdosi vyrabuje byt jeho rodičů a Evy. Policistka Stella na Petrovu žádost hledá v archivech kanceláře státního zastupitelství dokumenty k případu Národní důlní. Zjistí však, že složku někdo zničil. Rozhodne se proto vyhledat tehdejšího vyšetřovatele Bačáka. Ten Stellu varuje – jestli nedá od případu ruce pryč, stane se jeho obětí. Evu kontaktuje anomym a požaduje něco, co u ní Daniel nechal. Eva však netuší, o čem je řeč. Smyčka kolem hlavních postav se stahuje, všichni se ocitají v ohrožení…(HBO Europe)

Mamon – 4.díl – Děti

3/5 - (1 {hlasů})

Mamon

Článek o tajné dohodě mezi ministrem financí Horváthem a Zpěváčkem vyvolá skandál. Ministr Horváth odmítá odstoupit a tvrdí, že jde o podvrh. Danielův syn Michal se pokouší dobrat pravdy o svém otci i skutečném motivu jeho sebevraždy. Odpovědi hledá v domě prarodičů, kde odhalí pohnutou historii své rodiny. Ve snaze porozumět otcovým pohnutkám se následně vydá do Budapešti, aby získal více informací z doby jeho studií. Petrovi se mezitím podaří vypátrat odesílatele záhadného videa a setkat se s ním. I toto setkání ale skončí tragédií…(HBO Europe)

Mamon – 3.díl – Oheň

2/5 - (1 {hlasů})

Mamon

Privatizace podniku Central Energy pokračuje i navzdory tragickým úmrtím jeho dvou generálních ředitelů. O celé kauze pomáhá Petrovi informovat v médiích jeho kolegyně Marie z deníku Kontext. Společně sledují dvě firmy, které se účastní tendru – americkou EnergyStar zastupovanou výstředním milionářem Zpěváčkem a evropskou Puissance. Petr obdrží anonymní email s videonahrávkou zachycující žhářský útok. Následné pátrání po odesílateli emailu ho zavede až na charitativní aukci, kde narazí na záhadného původce videa, který ho nasměruje na další stopu sahající až do daleké minulosti. Marie se dozví o spolupráci ministra financí Horvátha, bývalého generálního ředitele Central Energy Tomana a lobbisty Zpěváčka, jejímž cílem bylo zmanipulovat privatizaci státního podílu v tomto energetickém gigantu…(HBO Europe)

Mamon – 2.díl – Abrahám

3/5 - (2 {hlasů})

Mamon

Přestože od Danielovy smrti uběhlo skoro půl roku, Petr si stále dává jeho smrt za vinu. Působí teď jako redaktor novinové přílohy o životním stylu a práci investigativního reportéra se obloukem vyhýbá. Navzdory tomu je však znovu zatažen do případu ve chvíli, kdy ho nový generální ředitel Central Energy Aleš Toman pozve na schůzku, která skončí tragicky – Toman se nabourá v autě a na místě zemře. Poslední slovo, které Toman před smrtí pronesl, zní: „Abraham.”…(HBO Europe)

Mamon – 1.díl – Oběť

4/5 - (1 {hlasů})

Mamon

Investigativní novinář Petr Vlček je na stopě korupci v podniku Central Energy, energetickém gigantu s významnou účastí státu. Anonymní zdroj mu poskytne informace o přijetí úplatku v souvislosti s privatizací státního podílu. Petra nezastaví ani skutečnost, že generálním ředitelem Central Energy a zároveň i hlavním podezřelým je jeho bratr Daniel. Poté, co v tisku vydá sérii investigativních článků, je Daniel pod tlakem médií a veřejnosti donucen odstoupit a za dramatických okolností umírá….(HBO Europe)