Na krok od nebe – 12.díl – Obrova slza

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Vincenzovi se konečně podařilo odstěhovat od Silvie. Problém je, že teď bude střechu nad hlavou sdílet s Huberem a začíná dokonce přemýšlet o přeložení na jih. Naštěstí je brzy povolán k dalšímu případu. V centru města došlo k napadení majitele klenotnictví, a protože zmizel i vzácný městský klenot, policie vyšetřuje případ jako loupežné přepadení. Důkazy vedou k Giorgiovi, který se snažil rychle zmizet z města. Pietro se však komisaři svěří, že za synovcovo podivné chování nese zodpovědnost on a tak je vyšetřování opět na začátku. Tentokrát ale Pietro Vincenzovi s případem přímo nepomáhá, má vlastní starosti s nebezpečným pytlákem v oblasti. Jeho stopy zavedou lesní policii k rodině Fortiových, se kterými má Pietro nevyřízené účty a navíc vlastní zmíněné klenotnictví. Na zamotaném případu tak oba sbory spolupracují a pokračuje i hledání vzácného křišťálu. Největší poklad však Vincenzo, Pietro ani Giorgio nenaleznou v kusu křemene, nýbrž v obyvatelích San Candida…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 11.díl – Let orla

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Při umisťování kamery nad orlí hnízdo se Pietro s Rocciou stanou svědky pádu malého letadla. Trosky se však nacházejí v těžko přístupném terénu a na pomoc přeživším mohou lesníci vyrazit až další den ráno. Mezitím se oba od komisaře dozvídají, že letoun pilotoval Chiařin spolužák, který měl nedávno problém se zákonem kvůli držení drog. Nikdo z jeho kamarádů ale nevěří, že by v takovém stavu pilotoval, a ohledání na místě také poukazuje na cizí zavinění. Vincenzo tak nejdříve bude muset dobrat k důvodu, proč by někdo chtěl zabít osmnáctiletého kluka. Mimo spletitý případ připomíná leteckou katastrofu i komisařův osobní život. S Marcellou se rozešli v předvečer svatby a následné vyznání lásky Silvii nedopadlo ani trochu podle jeho představ, takže se teď v rychlosti snaží sehnat jiné bydlení. Jenže to by to nebylo San Candido, aby jednoduché hledání bytu nezahrnovalo noční pohotovost s březí krávou…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 10.díl – Včelí královna

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Svatba Vincenza a Marcelly je na spadnutí, zbývá jen doladit poslední detaily jako je výběr dortu, vína nebo kapely. S tím posledním by snoubencům měla pomoct Silvia, jenže při zkoušce kapely narazí na nečekanou rodinnou překážku. Problémům čelí i rodina Scottononých. Assunta nemůže nikde najít Rocciovu služební zbraň a zdánlivý přestupek přeroste do závažného kriminálního případu. Pistole je nalezena vedle mrtvého těla na pozemcích místního včelařství. A protože Roccia odmítá vypovídat, je Vincenzo donucen vzít ho do vazby minimálně do doby, než se komisaři s Pietrem podaří kolegovo jméno očistit. Zdá se, že klíčem k záhadě budou samotné včely. K těm se ovšem Vincenzo odmítá přiblížit a tak nezbývá, než se spolehnout na pomoc lesní policie…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 9.díl – Netvor z jezera

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Komisař si nemůže ani v klidu vypít kávu, aniž by se v San Candidu nestalo něco podivného. A tak přímo z terasy kavárny sleduje vyděšené rybáře, kteří se dušují, že se z hlubin blízkého jezera vynořil netvor. Takové pátrání Vincenzo s radostí přenechá Pietrovi s Rocciou, sám se totiž musí vypravit do domu známého experta na místní faunu a Silviina mentora na univerzitě. Profesora někdo napadl v jeho vlastním domě, a protože pečovatelka odmítá mluvit, vyšetřování vázne. Alespoň do doby, kdy se na profesorově pohřbu objeví jeho někdejší kolegyně, odbornice v oblasti exotických zvířat, a v okolí města začne policie odchytávat lemury, hady nebo papoušky, jakož i jednoho velmi hladového archosaura. Velké sousto si ukousne i Giorgio, který s Mattiou dál soupeří. Tentokrát chtějí změřit síly přímo na skalách, ale zdá se, že na tuhle výzvu není ani jeden připraven…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 8.díl – Skok do prázdna

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

V San Candidu se otevírá zbrusu nová atrakce, seskoky bungee jumping. Při slavnostním zahájení se jako první k párovému skoku z mostu přihlásí dobrodruh Lorenzo se svou přítelkyní, ale dojde k tragické nehodě. Simona pád nepřežije a Lorenzo je ve vážném stavu. Vyšetřování však brzy ukáže, že vybavení bylo úmyslně poškozeno a to jen pár hodin před otevřením mostu. Otázkou tedy je, kdo by chtěl mladým lidem ublížit. Nebezpečné výzvě se postaví i Giorgio, který souhlasí s motokrosovým závodem proti Mattiovi, aby se mohl ucházet o první cenu: Chiaru. Hladina adrenalinu stoupá dokonce i komisaři, a to bez závodění. Marcella se totiž vrátila a je celá divá do plánování svatby přímo v San Candidu. A aby toho nebylo málo, s přípravami na jejich velký den by jí měla pomáhat Silvia…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 7.díl – Z vody vytažený

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Vincenzo je povolán k případu zastřeleného muže u čerpací stanice a k ruce má jen málo stop. Také Pietra volá povinnost, jenže k jeho překvapení má podobu nemluvněte, které k němu připlulo po jezeře. Policejní sbory si tak rozdělí úkoly: kriminální policie pátrá po autě oběti kvůli dalším stopám a lesníci se pokusí vystopovat, odkud dítě připlulo, aby našli jeho rodiče. Oba případy se spojí, když Roccia s Pietrem narazí na opuštěný vůz oběti blízko potoka. Je ale ten, kdo dítě opustil, vrahem nebo naopak nepohodlným svědkem? Nejistota panuje i v osobním životě komisaře. Marcella beze slova odjela a Silvia dál tvrdí, že jejich polibek nic neznamenal. Navíc má veterinářka svých problémů dost, musí se totiž na pár dní postarat o nalezeného plaváčka a na rozdíl od zvířat nemá s péčí o dítě žádné zkušenosti…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 6.díl – Honba za pokladem

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Paní Teresa, jedna z nejstarších obyvatelek San Candida, se právě dnes dožívá sta let. Co naplat, že si Pietra plete s mlékařovým klukem a Vincenza s něčím ještě horším, její paměť zkrátka sahá mnohem dál. Při rozhovoru s reportérkou se stařenka rozpomene na bájný poklad, který má být ukryt v okolních lesích. Slova paní Teresy ale přinášejí víc škody než užitku. Ještě ten večer stoletou pamětnici někdo doma napadne a do údolí se následující den začnou hrnout davy nezkušených turistů. Vincenzo má tak plné ruce práce s vyšetřováním útoku a Pietro zase musí v horách tahat lidi z problémů. A aby toho nebylo málo, přijede do San Candida i Vincenzova snoubenka Marcella a hnedka se Silvií skamarádí. Blízko by k sobě mohli mít i Giorgio s Chiarou, to by mezi nimi ovšem nesměl stát Matteo. A taky Chiařin otec…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 5.díl – Otrávené srnčí

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

U Scottonových probíhá oslava šedesátin pana Fenoglia, místního zámožného podnikatele, a jako hlavní chod se podává Chiařino vyhlášené srnčí. Oslavence ovšem postihne srdeční záchvat, a přestože se nikomu jinému zle neudělalo, Pietro má ohledně pečínky svá podezření. Chiara si je ale jistá, že by se jí do jídla nemohla připlést nebezpečná bylina a celé vyšetřování si bere osobně. Komisař zas bez důkazů nemůže vyloučit nedbalost ani zlý úmysl. A tak vedle Chiary podezřívá i Fenogliovu ženu, s postupujícím případem ovšem zjišťuje, že oběť nebyla ani zdaleka takový dobrodinec, za jakého ho o okolí považovalo. Odvrácenou tvář úctyhodných mužů poznává i Giorgio, jehož otec za ním přijel jen proto, aby ho jako právník už nemusel zastupovat. Druhou tvář naopak neumí nasadit Vincenzo, který nedokáže zapomenout na včerejší polibek se Silvií. A možná ani nechce…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 4.díl – Zkouška ohněm

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

V lesích okolo San Candida řádí žhář a poslední požár si vyžádal i první lidskou oběť v nedaleké továrně. Zatímco Vincenzo hledá za všemi požáry jediného viníka, podle Pietra je žhářů více a mají různé motivace. Zakládá ohně adoptivní syn majitele továrny anebo bezohledný podnikatel, co si tak čistí cestu k novým lanovkám? Ožehavé začíná být také soužití Vincenza a Silvie. Zvlášť, když přijde na jejího sice bývalého, ale extrémně žárlivého přítele. A komisař by zároveň neměl zapomínat, že na něj v Neapoli čeká jeho snoubenka. Milostné vzplanutí začíná být patrné také u Giorgia, který se kvůli Chiaře rozhodne začít s lezením, ale novou vášeň pro skály musí tajit před svou matkou…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 3.díl – Den svatého muže

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Po Giorgiově kriminálním majstrštiku dostane synovec od Pietra na výběr: buď půjde před soud anebo si škodu odpracuje. Zvolí druhou možnost, protože vedle kydání hnoje ze stájí lesní policie bude mít alespoň příležitost vídat se s Chiarou. Naopak komisař už má spolubydlení se Silvií plné zuby a poohlíží se po jiném bytě. Zcela odříznutý od lidí žije na horské samotě už řadu let Pietrův přítel, kterému je třeba nosit zásoby na zádech. Při jednom z takových výšlapů ho však Pietro najde mrtvého a oproti Vincenzovým rychlým závěrům mu pár věcí nesedí. Tělo je netknuté, přestože vše ukazuje, že Taddeo zemřel už před několika dny. Navíc se ukáže, že samotářský poustevník býval svého času úspěšný obchodník a jeho rodina ho roky pohřešovala…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 2.díl – Přízrak ze mlýna

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

Stará pověst ze San Candida znovu ožívá: jeden ze starousedlíků přísahá, že v noci slyšel nářek dítěte. Problém je, že si při tom výrazně přihnul grapy a komisař se tak odmítá zabývat opileckou historkou o přízraku ze mlýna. Navíc má Vincenzo svých starostí dost. Po bytě mu lozí uprchlý had a z řídkého vzduchu má snad vidiny. Ovšem nikoliv dítěte ze mlýna, nýbrž krásné ženy na vysokých podpatcích. Pietro se proto sám vydá prozkoumat místo, kde se přízrak objevil, a v lese ho pak málem srazí auto. Zdá se, že Pietro narušil předání výkupného a v nebezpečí je opravdové malé dítě. Oba policejní sbory se tak pro jeho záchranu musí v pátrání spojit…(Česká televize)

Loading

Na krok od nebe – 1.díl – Vlčí duch

Přidej hodnocení

Na krok od nebe

V prvním díle přijíždí komisař Vincenzo Nappi do svého nového domova a příroda na něj útočí do slova ze všech stran. Skolí ho alergie a v lese podle všeho řádí agresivní vlk, který zakousl mladou ženu. Velitel lesní policie Pietro Thiene ale nevěří, že za smrt dívky nese vinu divoká šelma, a rozhodne se pátrat dál po jejích stopách. Mezitím se Vincenzo seznamuje s místními poměry a zjišťuje, že o služební byt se bude dělit se spolubydlící, jež je jeho pravým opakem. Také Pietro zažívá nečekané setkání. Po letech se totiž do údolí vrací jeho synovec a švagrová, která Pietra viní ze smrti své sestry…(Česká televize)

Loading