O zvířatech a lidech – 13.díl – Závod

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Závěrečným dílem se rozloučíme s jednou pražskou veterinární klinikou, s jejími lékaři i jejich zvířecími pacienty. V posledních dílech jsme sledovali zápas všech zaměstnanců o zachování existence kliniky, neboť původní majitel budovy, pan Sádek, dal Hrubešovi výpověď. Tento díl nám poví, zda se naplní naděje a podaří se Sádkovo rozhodnutí zvrátit. Doktor Souček se vrací z Afriky, celá klinika připravuje jeho svatbu s Darkovou. A budeme také držet palce uzdravenému Cortézovi, který se opět chystá na start….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 12.díl – Výpověď

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Existence kliniky je ohrožena restitučními nároky, doktor Mach však nabízí pomoc a společně s Hrubešem navštíví pana Sádka, původního majitele budovy. K rozčarování všech vyléčený Cortéz při tréningu opět kulhá. Rezniceková slibuje zařídit Hanzelovi výstavu v Americe. Seslík odjíždí do Německa za Inge, je však zklamán prací, kterou mu nabídne německý veterinář. A když mu pak dokonce vyčte urgentní zákrok, který samostatně provedl, rozhodne se Seslík k návratu do Čech. Doktor Souček se dozvídá, že Jana Darková s ním čeká dítě a předčasně přerušuje stáž….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 11.díl – Špatné zprávy

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Při ošetření losa si Hrubeš zlomil nohu. Souček se v Africe z kazety dozvěděl, že se přihlásil původní majitel kliniky pan Sádek. Hrubeš začal zoufale hledat pro kliniku náhradní budovu. Vyléčeného Cortéze si odvezli. Za Seslíkem přijela na návštěvu Inge, zrovna když byl Seslík u porodu své milované Aidy. Hrubeš s Hokovou uspořádali výstavu obrázků pana Hanzela, radost všem však zkazila návštěva pana Sádka, který žádá urgentní vyklizení budovy….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 10.díl – Vánoce

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Danovi pokazil Vánoce příjezd paní Reznicekové, majitelky štěněte Jacka. Ta však nakonec Danovi psa neodvezla, protože poznala, že pes patří tomu, kdo se o něj stará a ke komu přilnul. Doktor Souček dostal pozvání na stáž do Afriky, Hrubeš nabídl zastupování Součka v ZOO doktoru Verbovi, který se v dojetí přiznal, že Machovi donášel, co se děje na klinice. Hrubeš přemlouval Darkovou, aby letěla do Afriky se Součkem a dozvěděl se tajemství: Jana čeká se Součkem dítě. A tak nakonec nic netušící Souček odlétá do Afriky sám. Olga odjíždí na Vánoce k rodičům, cestou se však stane svědkem autonehody, při které byl vážně zraněn los. Hrubeš s Hanzelem jí spěchají na pomoc….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 9.díl – Krize

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Dostihový kůň Cortéz, léčený na klinice se zlomenou nohou, prodělal vážnou krizi. Teprve když mu doktor Verb pustil žilou, jeho stav se zlepšil. V radosti nad jeho uzdravením se Olga usmířila s doktorem Hrubešem, vzápětí však následovalo nové rozladění kvůli Olžinu odbornému článku, který Hrubeš prohlásil za plagiát. Doktor Seslík, který doprovázel gorilu na námluvy do Německa, se ve stuttgartské ZOO seznámil s ošetřovatelkou Inge. Slibně se rozvíjející vztah však překazil svou hrubostí její bývalý manžel. A to Seslík ještě netušil, že jeho milovaná fena Aida, kterou zatím v Praze hlídá ošetřovatel Hanzel, se v noci zaběhla….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 8.díl – Vzteklina

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Díky Olžině nedbalosti musel malý Dan po kousnutí neevidovaným psem podstoupit očkování proti vzteklině. Hrubeš za trest dokonce převedl Olgu do funkce asistentky k doktoru Maratovi. Nakonec byl inkriminovaný pes nalezen, vzteklinu neměl, ale radost všem zkazila horečka, která propukla u Cortéze. Je to vzácný hřebec, kterého doktor Marat zachránil před utracením, když si při dostizích zlomil nohu. Invalidní Marat pomáhá hřebci, jako jemu pomohli kolegové, zejména doktor Hrubeš, který zaplatil ze svého bezbariérové vstupy na kliniku….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 7.díl – Revize

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Láska šéfa veterinární kliniky Hrubeše k mladé veterinářce Olze utrpěla trhliny. Olga však objevila ve starožitnictví vzácnou komodu, kterou musel Hrubeš prodat, aby mohl zaplatit bezbariérové vstupy pro invalidního doktora Marata, a vykoupí ji pro doktora zpátky. Doktor Mach, který se stále touží dostat na kliniku, poštval na Hrubeše kontrolu, ta však žádné závady nenašla. Dokonce hřebec Cortéz, který si při dostizích zlomil nohu a kterého doktor Marat zachránil před utracením, je léčen v souladu s předpisy. Dan se strará místo doktora Verba o štěně paní Reznicekové, které je traumatizováno ze stálého střídání pánů….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 6.díl – Dostihy

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Hrubešovi byl definitivně odmítnut příspěvek na bezbariérové vstupy. Musel prodat vzácnou komodu, aby mohl zaplatit přestavbu z vlastního. Krize mezi šéfem Hrubešem a mladou veterinářkou Olgou se prohloubila. Hrubeš se přiznává příteli Součkovi, že sázku prohrál, s Olgou se neožení, ani si ji nepřetvoří k obrazu svému, jak kdysi snil. To naopak Souček je úspěšnější s Janou Darkovou, bývalou Hrubešovou milenkou, nechce však zneužít jejího neštěstí. Hrubeš je stále podrážděnější, střetne se s ošetřovatelem Hanzelem, kterého se dotklo, že doktorka Hoková ukázala Hrubešovi jeho naivní obrázky, napadne doktora Verba, který si vzal do vlastní péče štěně, které musela v Čechách zanechat Čechoameričanka Rezniceková. Na dostizích si zlomí nohu kůň Cortéz. Marat přesvědčí Hrubeše, aby se na klinice o záchranu drahého koně pokusili….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 5.díl – Papoušek

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

V předchozím dílu jsme sledovali marné úsilí primáře Hrubeše o vybudování bezbariérových vstupů, aby se mohl doktor Marat vrátit na kliniku. Nedoslýchavá doktorka Hoková se nechala přesvědčit od svého tajného ctitele a naivního malíře, ošetřovatele Hanzela, aby podstoupila ušní operaci. Olga už přijala i Hrubešovo pozvání domů, kde obdivovala jeho starožitnou komodu, k ničemu dalšímu však nedošlo. Přesto byl Hrubeš štěstím v sedmém nebi. A na kliniku se s velkou slávou vrátil vozíčkář Marat….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 4.díl – Travič

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Hrubeš žádá na ministerstvu o dotaci na bezbariérové vstupy, ale je odmítnut, pouze doktor Mach je ochoten peníze slíbit, bude-li ovšem přijat na kliniku. Současně se začínají množit otravy psů v místní čtvrti. Případu se ujímá policie, její příslušník poručík Vahala je na případu osobně zainteresován, neboť neznámý travič otrávil psa i jeho dceři. Darková se musí vyrovnat se skutečností, že Hrubeš miluje Olgu….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 3.díl – Konkurz

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Ke konkurzu na místo po invalidním doktoru Maratovi se dostaví nejen doktor Mach, ale k překvapení všech i Olga. Její přijetí nakonec doktor Hrubeš prosadí. Když se však Hrubeš dozví, že vozíčkář Marat pomýšlí na sebevraždu, slíbí i jemu návrat na kliniku. Dosavadní partnerka doktora Hrubeše Jana Darková trpí jeho novou avantýrou a zatím vůbec netuší, jak silně a proč s ní sympatizuje doktor Souček. Nedoslýchavá doktorka Hoková zjistila, že ošetřovatel Hanzel jí každé ráno dává do vázy čerstvé květiny a posléze objeví v jeho skříni půvabné naivní obrázky. Hrubeš navštíví Olgu, aby jí sdělil výsledky konkurzu, kýžený společný večer mu však Olga nedopřeje….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 2.díl – Sázka

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Během zákroku proti slintavce se doktor Hrubeš střetne s pracovníkem ministerstva doktorem Machem, který se hlásí do konkurzu na uvolněné místo na klinice po invalidním doktoru Maratovi. Hrubeše ale zaujala atraktivní dívka Olga, která přišla naoko na vyšetření s kocourem, ve skutečnosti se však chtěla seznámit s klinikou. Souček v Olze poznal svou bývalou studentku, proto se dobře baví, když se s ním Hrubeš vsadí, že se s touhle prostou, nezkaženou dívkou do roka ožení….(Česká televize)

Loading

O zvířatech a lidech – 1.díl – Dívka s kocourem

Přidej hodnocení

O zvířatech a lidech

Seriál se soustřeďuje na obvyklý chod na veterinární klinice, stejně jako na soukromé vztahy mezi hlavními postavami a v centru dění je milostné vzplanutí šéfa kliniky Hrubeše k mladé veterinářce Olze, jejichž vztah prochází mnoha peripetiemi v průběhu celého seriálu. V každém dílu se navíc divák seznámí s jiným zvířecím hrdinou a jeho pánem i s jiným okruhem problémů kolem léčby zvířat….(Česká televize)

Loading