Okno do hřbitova – 13.díl – Okno do hřbitova

Přidej hodnocení

Bývalý středoškolský profesor Antonín Brůna je zapálený šachista. Už pár let je v důchodu, a protože je bezdětný vdovec, věnuje svému koníčku každý volný okamžik. Miluje tuto krásnou, starodávnou hru s dřevěnými figurkami, která bystří mozek a je školou strategie. Jako každý z jejích vyznavačů ctí i to, že se při ní nedá podvádět. I když se prý občas vyskytnou lidé, kteří si právě tento fakt odmítají připustit…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 12.díl – Králíci se nedočkali

3/5 - (1 {hlasů})

Hynek Litera prakticky po celý svůj profesní život působil jako reklamní textař. Jednoho dne se velmi náhle rozhodl přesídlit na idylický moravský venkov, kde nejen začal zvelebovat svou novou usedlost a sžívat se s místními svéráznými obyvateli, ale začal se shodou náhod zabývat i chovem docela obyčejných králíků. Až čas ukázal, jak se mu za to jeho milí chlupatí svěřenci dokázali odvděčit…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 11.díl – Pavouček

Přidej hodnocení

Ladislav Kolář se v hlavní roli scenáristy marně snaží prosadit natáčení své detektivky. Konec konců je jeho život v podstatě neúspěšný. To vše se změní v okamžiku, kdy zachrání pavoučka a najednou se mu začne téměř zázračně dařit. Je obklopen bohatstvím, krásnými ženami a vychutnává si svou slávu. V závěru se ale ukáže, že to byl jen sen a realita není zdaleka tak barvitá…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 10.díl – Mňoukavý hotel

Přidej hodnocení

Mladý podnikatel žije spokojeným manželským životem. Ten jen čas od času naruší jeho nepřiměřená láska ke kočičímu mazlíčkovi – Lízince. Pro jeho ženu je kočka domácí nepříjemnou konkurencí a dává to svému muži patřičně najevo. Mladý muž začíná podezírat svoji ženu z plánované pomsty její sokyni a svým představám propadá zejména poté, co se zraní na fotbale a upadne do bezvědomí. Ukáže mu sen tu správnou cestu?…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 9.díl – Modrá voda

Přidej hodnocení

Mystika a tajemno přitahuje seriálovou herečku Vlastu Malíkovou dlouhá léta. Její cit pro nadpřirozeno by měl varovat před neznámým, ale krutým nebezpečím i mladou historičku studující starodávné listiny na zámku Modrá voda. Někdejší zámecký pán Hubert Švarný totiž údajně vystupuje jako duch z obrazu a páchá zlo. Původně ryze pragmatická vědkyně pozná, že na celém zdánlivě vymyšleném tajemstvím, vznášejícím se nad Modrou vodou, přece jen něco bude…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 8.díl – Sací koš

Přidej hodnocení

Mladé paní Lily všechno v životě perfektně vychází. Vdala se za bohatého a úspěšného muže, který ji miluje a navíc je velmi tolerantní. Své ženě pomáhá s podnikáním ve vinařském průmyslu a navíc ji vůbec v ničem neomezuje. Lily tak může utrácet, cestovat a navíc i podvádět. Svého milence, se kterým vyhledává na schůzky ve dvou jen ta nejzakázanější místa, drží také pevně „na uzdě“. Do jejího vysněného a ideálního světa vstupuje náhlá tragická smrt manžela, po kterém zdědí celý majetek. Její radost ze života se tak dostává ještě do vyšších obrátek. Bohužel pro ni jen do chvíle, než na dveře jejího luxusního sídla zaklepe policejní komisař…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 7.díl – Árie

Přidej hodnocení

Cesta učitele Horáka, který svůj důchodový čas tráví besedami s různými skupinami lidí, není jednoduchá. Bývalý, ryze pragmatický pedagog, se snaží přesvědčit své posluchače o tom, že neexistují žádné paranormální jevy a vysvětluje jim velmi vehementně rozdíl mezi vědou a „pavědou“. Jeho názory na život i smrt se velmi nečekaně a zásadně změní, když bude muset jedné noci zastavit svoji pouť za osvětou lidstva na opuštěné ulici…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 6.díl – Poslání

Přidej hodnocení

Nadějná psychiatrička Beková přijíždí do léčebného ústavu s pověstí schopné profesionálky, kterou nezaskočí ani záhadné zmizení jejího předchůdce docenta Klatovského. Své nasbírané životní i profesní zkušenosti umí patřičně zužitkovat a chtivě naslouchá i zajímavým netradičním postupům tamního primáře. K velkému překvapení vedoucího lékařského týmu i policie však o mnoho více než by jí ukládaly standardní lékařské povinnosti…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 5.díl – Vzkaz od nebožky

Přidej hodnocení

Zkušený bezdomovec Ostřihoň žije svůj stereotypní život občas prokořeněný levným vínem a procházkami po městě. Jeho „pohodu“ příjemně naruší až nenadálý nález velkého obnosu peněz i nová známost v podobě rusky mluvící dívky, která mu ke jmění pomohla. Na tom by nebylo nic zvláštního a chudý, ale chytrý chlapík by se nedostal do zapeklitých problémů, kdyby jeho nová známá nebyla už dávno mrtvá a její mrtvolu nenašel právě Ostřihoň…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 4.díl – První casting

Přidej hodnocení

Ctižádostivá Alena tráví veškerý svůj čas snahou o to, aby se z ní stala úspěšná herečka. Dbá o svůj zevnějšek, sleduje trendy a také se nabízí v castingových agenturách, ze kterých však nedostává kladnou odezvu. Jednou se na ní ale usměje štěstí a Alena dostane šanci zahrát si ve filmu. Jak moc by měla věřit slibům vyhledavačů talentů si uvědomí až „na place“, kde se překvapivě postaví tváří v tvář kruté smrti…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 3.díl – Milenka mrtvého

Přidej hodnocení

Když do života přepracovaného lékaře vstoupí tajemná půvabná žena, mohou se začít dít krásné věci. Mladý úspěšný neurochirurg Robert Pešat je natolik okouzlen stopařkou Leonou, že ji doprovází až do cíle cesty – do krematoria na pohřeb jejího milence. Klasický milostný románek má však jeden háček – nebožtíkova žárlivost roste i po smrti do více než chorobných rozměrů…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 2.díl – Imbecil

Přidej hodnocení

omsta vrahům nevinných obětí bývá většinou velmi krutá a někdy ještě krutější, když chce své vrahy pomstít sám nebožtík. Vašík Panuška, který je svému okolí známý jako neškodný blázen, se po srážce s autem promění k nepoznání. Lékaři mu sice zachrání život, ale do jeho těla se „nastěhuje“ jiný muž. Vašík ke své smůle zdědí duši zavražděného pošťáka, který moc dobře ví, kdo a proč mu před sedmi lety pomohl do hrobu…(Česká televize)

Loading

Okno do hřbitova – 1.díl – Obraz

5/5 - (1 {hlasů})

Jak se elegantním způsobem pomstít nevěrné manželce i jejímu milenci vymyslel v první povídce Obraz úspěšný malíř Kobosil, který ohromuje své okolí nejen uměleckými kvalitami, ale i koketérií s parapsychologickými jevy. Jak se ale brzy ukáže, je v obou směrech víc než výjimečným talentem. Po své smrti rozehraje nebezpečnou hru, ze které nemají jeho oběti úniku. A to i přesto, že některé indicie nebožtíkova jednání dokážou odkrýt. Bohužel pro ně – příliš pozdě?…(Česká televize)

Loading