Panství Downton 6 – 10.díl

Přidej hodnocení

Příběh rodiny Crawleyových a jejich služebnictva a přátel se chýlí ke konci. Zbývá už jen uzavřít několik kolizí a problémů, než se všichni, tentokráte naposled sejdou v hale panství Downon na tradiční oslavu konce roku. Letopočet 1925 zásadně zamíchal jejich osudy, ale nadcházející rok slibuje zářné vyhlídky a štěstí pro všechny…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 9.díl

Přidej hodnocení

Pan Carson už nemůže dále skrývat, že se mu začínají třást ruce. Tento stav, který zná již od svého děda a otce, mu bude v budoucnu bránit ve vykonávání služby. Thomas nastupuje na nové místo u sira Marka Stilese na skomírajícím panství s minimálním personálem. Lord Merton oznámí Isobel, že mu byla diagnostikována permiciozní anémie, ale jeho trudný osud jí vlije novou bojovnost do žil. Isobel ho po konzultaci s hraběnkou vdovou nehodlá nechat na pospas jeho protřelé snaše Amelii, která si dělá zálusk na jeho majetek. Mary a Rosamund společně zorganizují setkání Edit a Bertieho, protože je všem jasné, že se i přes nepřízeň okolností milují. Mary si užívá manželství s Henrym Talbotem, který ale poté, co se vzdal závodění, hledá nový způsob trávení času, který by uspokojil jeho ambice…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 8.díl

Přidej hodnocení

Zatímco Mary, po ukončení vztahu s Henrym Talbotem v návaznosti na tragickou havárii během závodů v Brooklands, se uzavírá do své záště a zahořklosti, pro Edith se rýsuje zářná budoucnost. Bertie Pelham přináší nečekané zprávy, ale jeho společné štěstí s Edith má jednu zásadní překážku, Marigold. Edith čeká v Londýně pracovní schůzka, na které se má vyjevit, kdo píše populární sloupek v jejím časopise. Penzion paní Parmoreové otevřel své dveře zákazníkům teprve nedávno a už se stává terčem neblahé pověsti coby místo, kde se scházejí cizoložníci. Molesleyho čeká první hodina v roli nového učitele downtonské obecní školy. Thomas Barrow volí drastické řešení své bezvýchodné situace…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 7.díl

Přidej hodnocení

Celá rodina Crawleyových jede na pozvání Henryho Talbota na automobilové závody na závodní dráhu v Brooklands. Zatímco většina hostů je ze závodu nadšena, pro lady Mary závody vyvolávají nepříjemné vzpomínky na smrt Matthewa. Na druhou stranu jí nedávno Henry vyznal lásku. Hraběnka vdova hodlá nepřítomnosti rodiny v Downtonu využít, aby se vytratila na cestu do zahraničí, aby uvolnila napětí v jejím vztahu s Robertem a Corou. Pan Carson tlačí na Thomase Barrowa, aby si našel nové místo, protože ho podezřívá ze vztahu s Andym, byť jejich vztah je čistě přátelský a naopak motivovaný Thomasovou upřímnou snahou Andymu pomoci s jeho hendikepem v oblasti vzdělání. Daisy a Molesley se připravují na písemné zkoušky, které by jim mohly zajistit novou budoucnost stranou služby…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 6.díl

Přidej hodnocení

V sídle Granthamových se pro charitu koná den otevřených dveří, přičemž výtěžek má jít na podporu místní nemocnice. Sir Robert se zotavuje po operaci vředu, který mu praskl během večeře s ministrem zdravotnictví. Anna potřebuje na kontrolu v těhotenství, čehož lady Mary využije k návštěvě Londýna, kde chce na večírku překvapit Henryho Talbota. Spolu s ní jede do Londýna přijít na jiné myšlenky také Tom Branson. Lady Cora dostává nabídku, která může zásadně ovlivnit její již tak napjatý vztah s hraběnkou vdovou, ale i její vlastní manželství…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 5.díl

Přidej hodnocení

Sira Roberta nadále sužují bolesti břicha, a aby toho nebylo málo, chystá se na Downtonu velká konfrontace nad osudem místní nemocnice. Hraběnka vdova dokázala k návštěvě panství přimět ministra zdravotnictví Nevilla Chamberlanina. Edith má schůzku s Bertiem Pelhamem v Londýně a pořádá pohovor na místo šéfredaktora. Mary se na naléhání Toma jede podívat na Henryho Talbota, který nedaleko testuje nové auto na nadcházející závody. Pan Mason se k velké radosti Daisy stěhuje na Tisovou farmu. Andy se nabízí, že mu bude pomáhat, protože se sám chce stát hospodářem…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 4.díl

Přidej hodnocení

Na Downon se z Ameriky vrátil Tom Branson s dcerou Sibbie. I přes nadšené přivítání zjišťuje, že jeho předchozí práci správce panství mezitím úspěšně převzala lady Mary, takže bude hledat nové uplatnění. Hraběnka vdova pozvala na večeři lady Shackeltonovou, kterou doufá mít jako spojenkyni v konfliktu o budoucnost downtonské nemocnice. Ta na plánovanou večeři přijíždí v doprovodu synovce, z něhož se vyklube nečekané příjemné překvapení pro lady Mary. Současně na panství v jiné záležitosti přijíždějí manželé Hardingovi, přičemž paní Hardingová se ukáže s Downtonem více svázaná, než si byli Crawleyovi vědomi…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 3.díl

Přidej hodnocení

Edith dojíždí do Londýna, protože musí řešit rozepře s dosavadním šéfredaktorem časopisu, který spadá pod vydavatelství, které zdědila po Michaelovi Gregsonovi. Náhodou v metropoli potká Bertieho Pelhama, agenta spravujícího hrad Brancaster, s nímž se seznámila na tamním honu. Thomas Barrow hledá tváří v tvář schylujícímu se propouštění na Downtonu novou práci, ale nachází pouze podivné relikty starých časů. Paní Patmoreová chce pomoci paní Hughesové se svatbou, tak ji z jednoho z nových zásilkových katalogů objedná šaty na obřad. Daisy se upíná k naději, která by mohla vyřešit situaci pana Masona, ačkoli jí všichni zdůrazňují, že by k tomu, co si vysnila, nemuselo dojít…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 2.díl

Přidej hodnocení

Konflikt kolem plánované změny řízení místní nemocnice, která má přestat být samosprávným celkem a být začleněna pod hlavní yorkskou nemocnici, znovu vlévá svár mezi hraběnku vdovu a sestřenku Isobel. Anna a Bates jsou konečně definitivně volní, když dostali zprávu, že obvinění vůči nim v případu pana Greena padla. Jenže Anna nadále není šťastná, neboť se trápí kvůli tomu, že nemůže otěhotnět. Pan Carson a paní Hughesová plánují svatbu a řeší, kde mít oslavu. Do jejich rozkolu ještě zasáhne lady Mary s vlastním návrhem. Thomas Barrow je vylekaný poplašnou zprávou od komorné hraběnky vdovy Denkerové, že se mají snižovat stavy služebnictva, tak se začíná poohlížet po práci jinde. Daisy si dává za vinu, že pan Mason přijde o farmu, když panství, kde byl doposud celý život nájemcem, přebírají noví majitelé…(Česká televize)

Panství Downton 6 – 1.díl

Přidej hodnocení

Na panství Downton se pořádá hon. Tento výjev jako ze starých časů ovšem v roce 1925 jen zastírá fakt, že vlivem dramatických společenských změn po první světové válce podobná panství v Anglii končí. Také na Downton doléhá nová doba, byť díky změnám nastoleným v předchozích letech se rodině Crawleyových daří přežívat. Přesto je ale nevyhnutelné, že bude potřeba dále snížit početní stavy personálu domu, což vyslechne komorná hraběnky vdovy Denkrová a rozhodně si to neholá nechat pro sebe. Anna s Johnem Batesem se marně pokoušejí o miminko, zatímco paní Hughesová si dělá starosti z nadcházejícího soužití s panem Carsonem. Na Downton přichází Rita Bevanová, která coby bývalá pokojská z hotelu Grand, kde lady Mary strávila několik dní a nocí s Anthonym Foylem, chce za své mlčení dostat zaplaceno…(Česká televize)