Poldark 5 – 8.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Uplynulo pět měsíců a Ross chystá svůj nejodvážnější plán. S Laurentem připravuje půdu pro invazi Francouzů do Anglie v čele s generálem Touissantem. Jako krytí mu slouží Tess. Před Demelzou všechno tají, není tedy divu, že ho podezírá z nevěry. Hanson a Merceron, kteří se stále zdržují v Cornwallu, po něm ovšem dále jdou. Když ho zahlédnou na pobřeží, jak s Laurentem a dalšími něco nakládá do lodi, myslí, že se spolčil s pašeráky. Demelza sbalí děti a uchýlí se k Enysovým do Killewarenu. Dwight jede domluvit Rossovi, ale ten mu neprozradí, jak se věci skutečně mají. Řekne, že už Demelzu nemiluje. Dwight je šokován.

Loading

Poldark 5 – 7.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ross se probere na dně důlní šachty. Podaří se mu najít cestu ven, Demelza, Sam a Drake ho mezitím zoufale hledají. Ross jde za Dwightem, nechá si ošetřit zranění a řekne mu, že je odhodlán jet do Londýna a odhalit Mercerona. Dwight si myslí, že je to šílený plán. Demelze pak Ross řekne, že se popral s bandou nějakých Francouzů. Rosina svěří Morweeně, že Tess chystá nějakou špatnost. Drake se o tuto informaci podělí s Demelzou: Tess, Jacko a další kradou rudu. Demelza s Drakem se vydají obhlédnout jejich skrýš, najdou tam i střelné zbraně. Když poblíž zaslechnout mluvit nějaké muže francouzsky, raději odtud zmizí. Ross řekne, že by to měl nahlásit do Londýna. Odjíždí tam i s Dwightem, který ho v tom nechce nechat samotného, s Caroline a s Kitty.V Londýně navštíví Mercerona, je tam i Hanson, Ross se dozvídá, že jsou nevlastní bratři.

Loading

Poldark 5 – 6.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ross se ze všech sil snaží zachránit Neda, mluví v parlamentu, obhajuje ho před Wickhamem, ten mu ale řekne, že Ned si oprátku navlékl sám. Ned ve vězení konečně pochopil, že udělal chybu, sebekriticky Rossovi říká, že měl nevyčnívat a držet hubu.? U soudu ho prokurátor obviní, že plánoval chladnokrevnou vraždu krále a svržení vlády s cílem nastolit republiku. Falešní podplacení svědci to potvrzují. Ross má řeč, ve které ho vylíčí jako patriota tělem i duší, Dwight se to zase snaží uhrát na duševní chorobu vše marně. Ned je odsouzen k obzvlášť krutému středověkému trestu, k oběšení, vyvržení vnitřností, stětí a rozčtvrcení. Cecily se dozvídá, že svatba s Georgem bude už za dva dny. Geoffrey Charles zařídí ještě téže noci útěk do Gretna Green.

Loading

Poldark 5 – 5.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ross, Ned, Kitty a Dwight s Caroline odjíždějí do Londýna, Demelza zůstává v Cornwallu. Musí se potýkat s dalším problémem – nedostatek zlata donutil banku vydat papírové bankovky, horníci jim ale nedůvěřují. Situace hned využije Tess a podněcuje ke stávce. Ned v Londýně pokračuje v provokačních řečech a taky dost pije. Ross se stále snaží o jeho rehabilitaci, obhajuje ho před soudcem Merceronem. Merceron je obchodním partnerem Hansona a George. Dostanou dopis od nového dozorce z Haiti – otřesné pracovní podmínky zapříčinily smrt mnoha otroků. Pohozeného dopisu se zmocní Cecilie a předá ho Rossovi.

Loading

Poldark 5 – 4.díl

Přidej hodnocení

Poldark

George stále marně hledá Elizabeth, která se mu přestala zjevovat. Jeho léčbou je oficiálně pověřen Dwight, který místo pijavic a ledových koupelí naordinuje pobyt venku a vlídné slovo. Navštíví spolu Elizabethin hrob a George promluví o bolesti a hněvu z jejího odchodu. U Elizabethina smrtelného lože si George konečně vzpomene na její poslední okamžiky a smrt – a přijme ji. A náhle je z něj zase ten starý George a chladně pohovoří o chystané obchodní transakci – svatbě s Cecily. Ross se stále zasazuje o Neda Desparda, jehož jediným přáním je vrátit se do Hondurasu, ale Nedovým největším nepřítelem je jeho výbušná povaha.

Loading

Poldark 5 – 3.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ross dostává dopis od Ballantina. „Pokud čtete tento dopis, pak jsem mrtvý,“ stojí v něm. A ještě obsahuje varování, že styk s Nedem je nebezpečný. Ross má podezření, že s Ballantinovou smrtí má něco společného Hanson. Varuje Neda, ať se mu vyhýbá, vznětlivý a impulzívní Ned toho ale nedbá. Když se setkají na večírku pořádaném Caroline Enysovou, vyjde navíc najevo, že Kitty byla Hansonovou otrokyní a že ji jako dítě znásilnil. Ross tam Hansona obviní, že nechal zavraždit Ballantina a udeří ho pěstí na solar. Skandálu zabrání jen to, že se do domu vřítí posel se zprávou, že došlo k závalu v jednom z Warlegganových dolů a pohřešuje se 20 horníků. Cary Warleggan odmítá záchrannou akci s tím, že by byla příliš nákladná a stejně by přišla pozdě, rozhoduje důl uzavřít.

Loading

Poldark 5 – 2.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Ned Despard je volný, ale nebyl souzen a jeho pověst je zpochybněna. Ross a Demelza se mu stále snaží pomoci. Ned říká, že by v jeho prospěch mohl vypovídat jeho bývalý tajemník Bannantine. Ross se ho snaží vypátrat. Mezi Geofreyem Charlesem a Hansonovou dcerou Cecily se začíná rozvíjet vztah. Demelza tuší, že to k ničemu dobrému nemůže vést, ale volky nevolky se stává jejich důvěrnicí. Dwight má přednášku na Královské chirurgické koleji. Hovoří o šílenství, což upoutá pozornost muže z publika. Je to advokát Jamese Hadfielda, který se pokusil v divadle Drury Lane zastřelit krále. Chce, aby Dwight svědčil v prospěch jeho klienta.

Loading

Poldark 5 – 1.díl

Přidej hodnocení

Poldark

Je rok 1800. Plukovník Ned Despard, který kdysi na bojišti zachránil Rossovi život, se octl ve vězení v Londýně. Píše Rossovi dopis s žádostí o pomoc, do Nampary ho přiváží jeho žena Kitty, bývalá otrokyně z Hondurasu. V Trenwithu navštíví George v doprovodu Rosse jeho nevlastní syn Geoffrey Charles. Chce chodit na vojenskou akademii. George slíbil Elizabeth, že jejího syna zabezpečí, teď ho ale podporovat odmítne. Ross a Demelza přijíždějí ke svému dolu, najdou tam skupinu propuštěných horníků, kteří doufají, že je zaměstnají. Práce pro ně bohužel není, Demelza přesto slibuje, že se jim nějak pokusí pomoci. Horníci jsou bojovně naladěni, jedna žena, Tess, otevřeně vyzývá ke vzpouře proti pánům jako ve Francii.

Loading