Polosvět – 6.díl – Sexklubů

Přidej hodnocení

Ivan Jonák. Mohutný muž mnoha profesí, kriminálně trestaný již v dospívání, se během sametové revoluce proslavil, jako statečný taxikář z Václaváku. Miloval krásné ženy, drahá auta a exotická zvířata. Stal se ikonou nastupujícího českého mafiánství a zahrál si i v několika filmech. S německým společníkem, který byl zároveň milencem jeho manželky, vystavěl Jonák proslulý noční klub kombinovaný s luxusním bordelem. Discolandem Sylvie prošla řada celebrit, herců a politiků a začínaly tu i nejrůznější smutně proslulé zločinecké gangy.

Loading

Polosvět – 5.díl – Polosvět olejů smrti

Přidej hodnocení

Bylo pár let po revoluci. Předsedou vlády byl od roku 1992 až do roku 1996 Václav Klaus a ministrem financí Ivan Kočárník. Probíhá privatizace, i ta divoká, cílem bylo nalít peníze do nově se rodící ekonomiky. V této době se rozjíždí i podnikání, na jehož konci jsou desítky vražd a pohřešovaných lidí. Umírají kvůli daňovým únikům v řádu stovek miliard, které neskončí ve státní kase, ale v rukou obchodníků s ropnými produkty. Budeme vyprávět třicet let starý příběh lehkého topného oleje – LTO a jeho přerodu na naftu.

Loading

Polosvět – 4.díl – Polosvět nájemných vrahů

4/5 - (1 {hlasů})

Začalo to informací ze severočeského kriminálního podsvětí. Jakýsi Černý, zvaný Mimýsek nabízí, že na objednávku zabije a odstraní tělo jakéhokoliv podnikatele. Právě tak, se ke kriminalistům dostala klíčová informace o sudech s mrtvolami v přehradě. Jenže najít těla ve velké nádrži a v hloubce, která dosahuje až padesáti metrů, nebylo vůbec jednoduché. Začal doslova závod o vyzdvižení klíčových důkazů mezi vyšetřovateli, médii a partou bezohledných orlických vrahů. Naštěstí, díky báňským potápěčům, se těsně před koncem pátrání objevil na hladině přehrady první sud.

Loading

Polosvět – 3.díl – Polosvět policajtů

Přidej hodnocení

Příběh jako z hollywoodského filmu a inspirace pro úspěšný seriál. Tohle není gang, kterému by za úplatek pomáhala policie. Tenhle gang je policie! V kriminálním polosvětě začínal David Berdych v klubu Ivana Jonáka. Společně s Jaromírem Prokopem vytvořili profesionální gang, který plánoval loupeže, přepadení, vydírání, ale i vraždy. Prováděl je ve skutečných policejních uniformách a dokonce s pravou policejní výzbrojí. To proto, že policisté, kteří měli trestnou činnost gangu vyšetřovat, ho ve skutečnosti řídili.

Loading

Polosvět – 2.díl – Polosvět světských

Přidej hodnocení

Antonín Běla byl skutečným králem světských své doby. Prošlo mu mnoho kriminálních činů, včetně vraždy policisty. Mocný kmotr František Mrázek se prý řemeslo naučil právě od Běly. Podle manželky a syna to byl skvělý otec a rovný chlap. Podle vyšetřovatelů brutální násilník, který se neštítil ničeho. Bělův konec předznamenala střelba protitankovými střelami na jeho dům, která se nikdy nevyšetřila.

Loading

Polosvět – 1.díl – Polosvět veksláků

5/5 - (1 {hlasů})

Vekslák a miliardář František Mrázek byl známý svými kontakty na příslušníky policie, podsvětí i mocné politiky, díky kterým po listopadu 89 tahal za nitky a sbíral kompromitující materiály. Už za komunismu prodával vše, po čem byla poptávka. Bony, elektroniku, kradené starožitnosti, dokonce i náhrobní kameny z židovských hřbitovů. Díky podplácení, vydírání a vazbám na příslušníky policie, či zpravodajských služeb, se Mrázkovi i jeho kumpánům vedlo skvěle.

Loading