Pozadí událostí – 4.díl – Rošády

5/5 - (1 {hlasů})

Pozadí událostí

Kriminalisté vyslýchají studenta, který se doznal k zabití spolužačky. Rozkrývají vztahový vzorec, motivaci i okolnosti, které k usmrcení Daniely (K. Trnková) vedly. Objevují se rozpory, které detektivy dovedou k přesvědčení, že do vraždy musel být zapleten ještě někdo jiný. Sama děkanka Klusová (J. Čvančarová) se dostává do obtížné situace, dožene ji Klářino (S. Haváčová) tajemství. Její střet s proděkanem Mrkvičkou (P. Vančura) vede až k fyzické inzultaci. To má samozřejmě své následky. Děkanka pochopí, že by mohla být velmi snadno kompromitována a že by tak mohla přijít i o svoji funkci.

Loading

Pozadí událostí – 3.díl – Střet zájmů

Přidej hodnocení

Pozadí událostí

Tragické události, které se odehrály na fakultě, vedou děkanku Klusovou (J. Čvančarová) k radikálnímu postupu. Obviní vedoucího katedry bohemistiky Mádlera (L. Veselý) ze střetu zájmů a neetického chování. To by ho mohlo profesionálně zničit. Něco takového si ovšem nenechá líbit Mádlerova partnerka, studentka Klára (S. Haváčová). Bez vědomí Mádlera připravuje protitah. Zná totiž jisté tajemství, skrývající se na půdě univerzity. Detektivové dále rozkrývají pozadí zločinu, ale jejich vyšetřovací verze se od sebe stále zásadně odlišují. Zach (T. Bambušek) podrobuje svého favorita Vojtěcha Bohdanovského (J. Havelka) intenzivnímu a ponižujícímu výslechu.

Loading

Pozadí událostí – 2.díl – Pozadí událostí

4/5 - (1 {hlasů})

Pozadí událostí

Případu sexuálně motivované vraždy studentky filozofické fakulty se ujímá tým kriminalistů vedený postarším a konzervativním vrchním komisařem Slámou (J. Slovák). Jeho tým tvoří energická a inteligentní Lída Stehlíková (M. Issová), která žije v partnerském svazku se ženou a genderově předpojatý Ondřej Zach (T. Bambušek), který si svoji kolegyni pro její orientaci stále dobírá. Tím vzniká v týmu vyšetřovatelů poněkud výbušné prostředí. Fakulta je ochromena tragickou událostí a tísnivou atmosférou, způsobenou policejním vyšetřováním vraždy. Děkanka Klusová (J. Čvančarová) následkem událostí nebezpečně zvyšuje svoji aktivitu.

Loading

Pozadí událostí – 1.díl – Paridův soud

3/5 - (1 {hlasů})

Pozadí událostí

Stejný, jako je ten náš, a přece svázaný vlastními pravidly. Ponořme se tedy do něj. Soňa Kostková (P. Hřebíčková) žije v nespokojeném manželství s Liborem Kostkou (P. Ostrouchov). Svému bratrovi Vojtěchovi Bohdanovskému (J. Havelka) se svěří, že napsala román, který hodlá vydat. Vzhledem k tomu, že jde o román erotický, hrozí jí v případě odhalení identity problémy v zaměstnání. Soňa i Vojtěch totiž působí jako vysokoškolští pedagogové na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Loading