Případy 1. oddělení 1 – 14.díl – Klubové barvy

4/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Svět fotbalových fanoušků a nelegálních bitek hooligans patří z hlediska policejní práce k těm obtížně zmapovatelným. Poslední epizoda Případů 1. oddělení to ukazuje na příběhu pobodaného mladíka, který byl nalezen na autobusové zastávce na okraji Prahy. Nejenže bylo obtížné dokázat, že opravdu šlo o zranění v bitce, ale ještě složitější bylo usvědčit útočníka, jenž byl potrestán osmi lety vězení…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 13.díl – Smrt novináře

3.5/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Případ muže, který v centru Prahy zastřelil pracovníka známé televizní stanice, patřil v posledních letech k mediálně nejznámějším. Epizoda Případů 1. oddělení ukazuje, jak postupovali kriminalisté v pátrání po muži, který se díky vojenskému výcviku uměl výborně skrývat. Jen díky policejní lsti se podařilo zadržet pachatele, jehož soud nakonec poslal do vězení na 25 let…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 9.díl – Totožnost

4/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Případ dívky, kterou ubodal její arabský přítel, aby pár hodin po činu doletěl z Prahy do Dublinu, ukazuje složitost policejní práce v komunikaci se soudy, státním zastupitelstvím a policisty v zahraničí. Lze vydat mezinárodní zatykač, když pachatel cestoval na ukradený pas a tedy pod jinou identitou? Skuteční policisté museli čekat sedm let, než se pachatel pokusil vycestovat ze země, kde se skrýval…(Česká televize)

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 8.díl – Policajt na odstřel

4/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Muž, který se bránil zatčení policejní hlídkou s pistolí a granátem v ruce, nejenže prostřílel služební auto a zranil policistu, ale kriminalisté postupně zjišťovali, že příště se bude chtít zadržení bránit s využitím mnohem razantnějších prostředků. Jeden z případů pražské kriminálky, kdy nebylo možné váhat a bylo nutné co nejrychleji najít muže, o němž policisté věděli jen to, že je nebezpečný. Neznali ale jeho totožnost ani bydliště. Že nešlo o banalitu, svědčí i čtrnáctiletý trest vězení, k němuž byl po dopadení odsouzen…(Česká televize)

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 7.díl – 48 hodin

3.5/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Často je složitější pachatele včas usvědčit, než dopadnout. Další epizoda kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje příběh muže, který věděl, že bude propuštěn, když vydrží nepromluvit čtyřicet osm hodin, kdy ho má policie právo zadržovat. Policejní souboj s časem byl postaven na trpělivosti, schopnosti využít zkušenost a všímat si každého detailu. Pachateli vynesl 25 let ve vězení…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 6.díl – Nenávist

3.5/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Příběh jedné ze dvou žen, odsouzených v České republice na doživotí za vraždu. Případ byl komplikovaný už tím, že několik na sobě nezávislých úmrtí mužů zdánlivě nic nespojovalo. Epizoda seriálu Případy 1. oddělení ukazuje, jak je ve skutečnosti pro kriminalisty obtížné propojit nesouvisející zločiny, jež se odehrály mnoho let po sobě, a odhalit skutečnou motivaci pachatele…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 5.díl – Laborant

3/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Mrtvé tělo dívky, rozřezané a bez orgánů, nalezené začátkem devadesátých let v Průhonickém parku patří k nevyřešeným kriminalistickým „pomníkům“. Nečekaný nález v centru Prahy o dvacet let později vedl pražské kriminalisty k tomu, aby znovu otevřeli nevyřešené případy sadistických vražd. Pátraní po stopách vraha, jemuž se přezdívalo Chirurg, patří mezi případy s nejpřekvapivějším řešením…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 4.díl – Klíčový důkaz

3/5 - (1 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Vražda manželů a malého dítěte vede pražské kriminalisty z 1. oddělení do prostředí arabských restaurací a obchodních firem, protože existuje důvodné podezření, že jeden ze zavražděných se zapletl do nelegálních obchodů. Vrah obchodníka a jeho rodiny byl odsouzen na 25 let, ale vrchní soud mu s ohledem na okolnosti spáchání trestného činu snížil trest na 15 let vězení…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 3.díl – Doživotní chyba

3.5/5 - (3 {hlasů})

Případy 1. oddělení

Jeden ze slavných případů pražské kriminálky popisuje rozsáhlé pátrání po muži, který se vydával za plynaře a přepadával v bytech staré ženy. Obětí bylo během několika týdnů přes čtyřicet, několik z nich zemřelo. Třetí epizoda popisuje několikatýdenní pátrání a dopadení muže, který byl za sérii 84 trestných činů odsouzen na doživotí…(Česká televize)

 

 

Loading

Případy 1. oddělení 1 – 1.díl – Rozčtvrcená

3.3/5 - (3 {hlasů})

Případy 1. oddělení

První epizoda kriminálního seriálu, jehož spoluscénáristou je šéf pražského oddělení vražd, ukazuje pátrání po pachateli, který svou oběť – mladou ženu – rozřezal a roznosil po popelnicích. Kriminalisté pátrají v jejím okolí, snaží se zmapovat její poslední dny a svědky shánějí prostřednictvím médií. Pachatel tohoto činu byl dopaden za 8 dnů a potrestán patnáctiletým vězením…(Česká televize)

 

Loading