Případy detektiva Murdocha 3 – 13.díl – Teslův efekt

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch vyšetřuje smrt Morrise Garbutta, bývalého vědeckého spolupracovníka vynálezce Nikoly Tesly. Ten již delší čas experimentuje s novou formou energie, která se přenáší vzduchem. Vražedné stopy přivedou Murdocha až k Jamesovi Pendrickovi, jenž ale vykonává svůj trest ve vězení. Zdá se, že při vyšetřování někde nejspíše udělal chybu. Z dosavadní rovnováhy jej poněkud přivedlo i rozhodnutí doktorky Ogdenové přijmout místo vedoucí na dětské chirurgii v nové nemocnici v Buffalu.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 12.díl – Nehoda

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Při své romantické procházce se detektiv Murdoch a doktorka Ogdenová náhodou ocitnou nedaleko místa vražedného činu, jehož obětí se stala atraktivní mladá žena. Při pátrání po totožnosti neznámé, kterou někdo uškrtil v parku, Murdoch a konstábl Crabtree narazí na některé velmi nemorální fotografie. Stopy vedou k známému tvůrci pornografie, Marcusovi Evansovi. V doktorce Ogdenové zatím roste netrpělivost s jejím soukromým životem. Domnívá se, že milostný vztah s Murdochem nikam nevede, proto vážně zvažuje nabídku…

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 11.díl – Kat

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch vyšetřuje velmi bizarní případ, kdy se odsouzenému vrahovi nejspíše podaří přežít smrt pod popravčí smyčkou. Když je nehybné tělo Cecila Foxe doručeno do márnice, doktorka Ogdenová nalezne v jeho krku dutou trubici a také neklamné známky života. Nemožné se stalo skutečným. Zdá se, že „klientovi“ čekajícímu na smrt, se podařilo částečně dýchat pomocí vložené trubky. To by ale na překažení rozsudku ještě nemohlo stačit.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 10.díl – Prokletí domu Beatonů

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Williama Murdoch vyšetřuje podezřelé úmrtí Chaunceyho Beatona, který buď skočil, anebo byl shozen z balkonu rodinného domu. Všichni zaměstnanci naříkají, že dům je prokletý. Z vražedného činu přitom obviňují ducha Chaunceyho bratra – Timothyho, jenž zemřel již před rokem. Jak se ukáže, rodina Beatonů má dlouhou historii podezřelých úmrtí. To se také pro detektiva Murdocha stane neobyčejně důležitým motivem při pátrání po vrahovi.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 9.díl – Láska a lidské ostatky

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch vyšetřuje případ objevených zbytků dvou lidských těl, které byly nalezeny na místě nového stavebního pozemku. První výsledky pitvy ukazují, že zde byly ukryty asi pět let. Nalezený muž a žena byly nejspíše otráveni. Jaká je pravda, kdo byl vrah a proč spáchal vražedný čin? To jsou otázky, na jejichž zodpovězení detektiv Murdoch a doktorka Ogdenová vynaloží hodně času. Pořádně zamotanou hlavu má i konstábl Crabtree díky své příbuzné z Ontaria.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 8.díl – Předbudoucí nečas

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch s doktorkou Ogdenovou dostávají záhadné pozvání na recepci u Jamese Pendricka, jenž vlastní umělecké sbírky. Jak se ukáže, také je jedním z vedoucích členů společnosti Eugenica, které má dohlížet nad výběrem manželských párů s mimořádnými geny. Čestným hostem akce je proslulý autor sci-fi románů H. G. Wells. Murdochův pocit, že, zde nejspíše není něco v pořádku se potvrdí, když v nedalekém rybníku je nalezena část lidského těla.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 7.díl – Krev a hry

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv William Murdoch se musí zabývat bezesporu zajímavým „sortimentem“ podezřelých, když je cvičitelka Burnettova cirkusu, Kitty Walkerová nalezena mrtvá. První stopy připouštějí hypotézu, že útočníkem pravděpodobně byl vyhladovělý tygr Steigr. Když se celý cirkus snaží narychlo opustit město, nezbývá Murdochovi, než zatknout všechny případné podezřelé z vražedného činu. Nová fakta do případu po pitvě těla cvičitelky Walkerové, vnáší doktorka Ogdenová.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 6.díl – Jedenácté podlaží

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch vyšetřuje krádež cenného Rembrandtova obrazu. Přitom byl přítomen jeho odhalení na slavnostní recepci. Právě z tohoto místa pečlivě střežený obraz později putoval do výtahu v 11. patře a odkud směřoval přímo do prvního patra, kde na něj čekali strážníci Crabtree a Higgins. Když se dveře výtahu znovu otevřely, na zemi ležel mrtvý bezpečnostní důstojník a po vzácném obrazu ani památky. Ale to je pouhá část komplikovaného případu…

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 5.díl – Já, ještě já a Murdoch

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch vyšetřuje vraždu Alexandera Taylora, který byl v den svých narozenin nalezen mrtvý v obývacím pokoji. Jak se zdá, rozuzlení případu nejspíše nebude složité, protože policie objevila jeho dceru Charlottu, sedící na posteli v jiném pokoji s vražednou zbraní v ruce. Dívka dokonce připouští, že chtěla zabít otce, přitom nemá žádné vzpomínky na vražedný čin. Detektiv Murdoch ale s tak jednoduchým a rychlým vyjasněním případu není spokojen.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 4.díl – Boháč a chudák

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Sedmiletý Bobby, syn inspektora Brackenreida je unesen, když si v městském parku hraje s kamarádem na piráty. Ironií osudu je, že na něj po celou dobu dohlížela matka, jejíž pozornost na chvíli odpoutala kapesní krádež peněženky jiné ženy. Detektiv Murdoch brzy zjistí, že únos byl omyl, tím o koho neznámí zločinci měli zájem, byl syn Stantona, bohatého majitele pivovaru. Společně s dalšími muži z policejní stanice pak závodí s časem, aby malého chlapce zachránili.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 3.díl – Viktor nebo Viktorie

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Při slavnostním ceremoniálu v zednářském chrámu v Torontu nečekaně zemřel muž, který měl podstoupit zasvěcovací rituál. Věc je značně podezřelá, protože předtím neměl žádné zdravotní potíže. Poněkud pikantní příchuť celé záležitosti dává účast inspektora Brackenreida a konstábla Crabtreeho. Je zde ovšem ještě několik důležitých okolností, které detektivu Williamu Murdochovi prozradí, že smrt v tomto případě rozhodně nebyla náhodná.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 2.díl – Velká zeď

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Detektiv Murdoch a inspektor Brackenreid vymýšlejí způsob, jak vyhrát nadcházející blížící se policejní hry. Jejich plány přeruší oznámení, že v jiném okrsku byl zavražděn konstábl Cooper a místní detektiv je nemocný. Mezi policií to pořádně vře. Kdo ale mohl mít zájem na smrti respektovaného policejního důstojníka? Vyšetřováním případu je pověřen detektiv Murdoch, kterého vražda zavede mezi přistěhovalce z asijského kontinentu.

Loading

Případy detektiva Murdocha 3 – 1.díl – Murdochova totožnost

Přidej hodnocení

Případy detektiva Murdocha

 

Neoholený, zraněný a jen napůl vnímající Murdoch se ocitá daleko od domova, v ulicích Bristolu. Příliš si toho nepamatuje, jen ví, že někdo má zájem na jeho smrti. Dočasné útočiště před neznámými pronásledovateli nalezne v hospodě, kde barmankou je krásná a temperamentní Anna Fulfordová. Tu okamžitě tento hezký cizinec zaujme a pokouší se zjistit, kdo se jej snaží zabít. Murdoch si bohužel nemůže vzpomenout na vlastní jméno, ani proč u něj byla nalezen lístek na vlak na trati z Montreal do Bristolu.

Loading