Proč bychom se netopili – 10.díl – Poslední plavba

3/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Bongo řeší dilema – má jet na vodu s Maruškou, kterou pozval, jenže zároveň se ještě nedokázal rozloučit s Jitkou. Parta se opět po letech zase celá schází pohromadě. Přijíždí dokonce i Dana z Kalifornie se svými dětmi a manželem. Návrat na řeku, kde se kdysi poprvé všichni seznámili, provází jen Maruščina pochybnost o Bongových čistých citových úmyslech. Křižák jede v lodi s Danou, a čím déle plují a povídají si, tím víc se v nich oživují vzájemné nostalgické vzpomínky. Bongo se rozhodne definitivně získat Marušku a vyzve Křižáka na rychlostní souboj jejich kánoí.

Loading

Proč bychom se netopili – 9.díl – Návrat háčků

2.5/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Zatímco mužové brázdí řeku, jejich ženy vytuší, že břehy jsou plné bludiček. Setkání s Robátky muže znechutí. V hospodě vymyslí plán, jak Robátka vytrestat. Místo toho ale ze stanů vytáhnou jejich vlastní ženy a děti. Ráno nastává vodácký ráj. Křižák dá dětem vodácký křest, možná kvůli Daně – dozvěděl se, že má přijet z Ameriky. A pak začíná vodácké peklo, projedou kolem amazonky. Mužům se nějak nedaří vysvětlit svým ženám, že s nimi skoro nic neměli. Nejlíp na tom je Bongo, užívá si bez výčitek s Jitkou. Melounek, vodácký pánbů ví, kdy se objevit s dírou v lodi.

Loading

Proč bychom se netopili – 8.díl – Křižákův návrat

3/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Křižák se vrací. Utekl z chomoutu slovenské hoteliérky. Jeho příchod se neutají a Bongo musí přísahat Lídě, že nedovolí, aby si její sestřenice Jitka s Křižákem začala. V čestném souboji Jitku vyhrál. Křižák zjistí, že mu muži lhali, na žádné vodě totiž nebyli. Jako výčitka se zjeví na večírku a vytáhne je na vodu na pánskou jízdu. Během plavby potkají čtveřici tak krásných vodaček, že Sumec zapomene na slušné vychování. Pořád má před očima, jak vřele se vítala Lída s Křižákem.

Loading

Proč bychom se netopili – 7.díl – Vodácká svatba

2/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Sotva partě Lída sdělila novinu, že bude svatba, objeví se její výrazná sestřenice Jitka. Všechny tak otráví, až Lída nakonec souhlasí s pravou vodáckou svatbou. Kdo jiný jim má požehnat, než vodácký pánbůh. Až z Kalifornie přijde pozdrav od Dany. Jenom o Křižákovi nikdo nic neví. A léta plynou… Další vodácká sezóna je zahájena až v novém domě Sumce a Lídy u bazénu. Bongo se ale naštve, že zbytek party vyměnil pravou vodu za roztok chlóru. Rozhodl se aspoň v mužích probudit kormidelníky výzvou k dobytí hor. Že jsou Tatry Vysoké, chlapská výprava pocítí na vlastní kůži.

Loading

Proč bychom se netopili – 6.díl – Vodácký ráj

2/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Gábina se definitivně přestěhuje k Otoušovi do lodě. Objeví se peřeje, válečná píseň řeky. Muži se snaží nebezpečí tohoto úseku svým háčkům zatajit, aby dívky nestihly utéct. Ztráty jsou obvyklé, jenom jedna je nečekaná, Křižákovi se rozštíplo pádlo. Na tábořišti dostanou děvčata roli v představení o Vodáckém ráji. Křižák pohotově zachrání Danu z utržené lodi. Parta se rozloučí s Křižákovým zázračným pádlem a vzápětí i nečekaně s Křižákem. Podle dívek zbaběle utekl, podle Bonga to je frajer. Je to poslední společný večer pro partu. Jejich vodácká cesta skončila.

Loading

Proč bychom se netopili – 5.díl – Vzpoura háčků

2/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

To neměl Sumec dělat – nazvat Lídu megerou. Tu urážku Lída nespolkne. Zatímco Keny s Lucií objevili nejkrásnější plážičku na světě, ostatní kormidelníci se začali se svými háčky hádat. Tím hůř se Kenymu s Lucií předstírá, jak se taky nesnáší. Dívky zorganizují vzpouru. Keny doufal, že povstání skončí dřív, než přijde noc, jenže vzbouřenkyně si odvedou Lucii do svého stanu. Mužové k pobavení žen skončí jako háčci. Neuposlechli radu vodáckého pána boha, aby se včas omluvili. Druhý den dívky odjedou i s jejich věcmi, navíc samy zvládnou nebezpečnou šlajsnu.

Loading

Proč bychom se netopili – 4.díl – Anděl na vodě

2/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Otouš udělá chybu, ochutná od Gábiny a Maruška se naštve. V hospodě se seznámí s partou tlusťochů, řízků. Opije se, prý proto, že jí bolí zub. Řízkové ukradnou jednomu z nich Richardovi dřevěného anděla, aby měli na útratu. Okradenému Richardovi se rozhodne parta pomoct. A na řece začne divoká honička. Řízci mezitím najdou kupce, ale obchod se podaří překazit. Jenže zub Marušky potřebuje ošetřit. Richard prokáže oběť a slíbí chalupáři anděla, když odveze Marušku k zubaři. Bongo nakonec ošetří Marušku sám. Použije na to zvláštní anestézii.

Loading

Proč bychom se netopili – 3.díl – Tajemná žebrovka

2/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Vodácké ráno odplavilo problémy. Otouš s Maruškou se na sebe zase usmívají. To zkříží plány Gábiny a Bonga, který má stále větší pochopení pro Moravu. Keny o tom jde udělat zápis do deníku. Melounek, vodácký pánbůh, ovšem tvrdí, že vzpomínky stačí. A pak se to stane – připlave tajemná bílá loď a přinese partě samé neštěstí. Dokonce Kenymu překazí příležitost být s Lucií poprvé chvíli sám. V tábořišti se zastaví pár pěších vodáků, jako jediní se nehádají. Parta sjede první opravdovou šlajsnu a Dana se málem utopí. Chce si ohlídat Křižáka. Parta si myslela, že by se k sobě ti dva hodili.

Loading

Proč bychom se netopili – 2.díl – Maruška

2.5/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Otouš se těší – má mu přijet Maruška, jeho nová známost z Moravy. Chce vybrat pro její přivítání tu nejhezčí louku a vyzdobit jí stan. To je příležitost znovu přesadit háčky. Jenže Lucie se rozhodne jet s Bongem i přesto, že Keny všechny znovu důrazně upozorní, že posádky spolu ve stanu spí a přitom spolu nespí. Šťastná Dana pojede s Křižákem, který se ji líbí. A tak ho poněkud nečekaně odmění. Když dorazí Maruška, Otouš se začne zcela nečekaně stydět za chování party. Kvůli Marušce dočista ztratil smysl pro humor. Nesnesitelné vedro a následný povedený stopařský výlet nakonec partu přivede do daleké hospody. Krušná noční cesta zpátky do tábořiště je plná remcání, ale pro Danu skvělou záminkou, díky níž konečně dostane od Křižáka pusu.

Loading

Proč bychom se netopili – 1.díl – Vyplouváme

3/5 - (1 {hlasů})

Proč bychom se netopili

Na začátku příběhu byla nalezena kéňa. Díky ní se parta kolem Kenyho dá dohromady a vyrazí na vodu. Kenymu se podaří rozdělit posádky téměř do ideálních dvojic, jenom Lucii se mu nějak nepovede dostat do jeho vlastní lodi. Mužové se vypraví na nádraží pro lodě. Jednu z lodí ale dráhy nedopravily včas a tak musejí Sumec s Kenym čekat na další vlak a stávají se tedy opožděnou posádkou. Dívky mezitím uvařily tradiční zahajovací guláš. Jejich osamocenost neunikla pozornosti trojici frajírků, kteří se s nimi rozhodli za každou cenu seznámit. Vše naštěstí zachránil příjezd mužů, zejména pak originální přistávací manévr Bonga, který sedí v lodi poprvé, ale nadšení a odhodlání mu rozhodně neschází.

Loading