První republika 2 – 13.díl

4/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Irenino nové závodní auto nejede tak, jak si představovala. Nejlepší mechanik Švejda se vypařil. Lippi možná ví, kde je, ale nechce Ireně pomoci. Irena nechápe proč. Přece to byl on, který jí k novému autu pomohl. Pátrá po příčinách, ale zjišťuje, že vše kolem nepojízdného auta je jenom zástěrka neveřejných obchodních dohod mezi jejím otcem Jaroslavem a Hansem von Lippim. Irena pátrá neúnavně dál. Možná vše souvisí s nedobrou finanční situací firmy, proto chce tatínkovi pomoci, ale ten vše zlehčuje. Až nepochopitelně se brání, aby mu pomohla. I Marie se přimlouvá, aby Jaroslav Ireně prozradil všechno, mohlo by to totiž pomoci nejen jemu ve firmě, ale i Marii ochránit před vězením. Ví, že Jaroslav mluvil s Kryštofem, který se dozvěděl pravdu a tlačí ho k tomu, aby se šli s Marií oba Mlčochovi přiznat.

Loading

První republika 2 – 12.díl

Přidej hodnocení

První republika 2

Valentovi se těžko vyrovnávají s nešťastnou událostí v rodině. Andrle se snaží v Ireně probudit novou chuť závodit. Má nové auto, veškerý servis, ale nedaří se to. Lippi se naopak Ireny zastává, před smutkem se nedá utíkat, potřebuje odeznít. Eliška tráví v nemocnici svůj veškerý volný čas. I ona se tím snaží zapomenout. Vyčítá si, že nemohla udělat víc. Vojta jí musí přikázat, aby si šla domů odpočinout. Irena se zlobí na Vladimíra, kterého považuje za viníka. Do toho z Ruska přijíždí Klářin bratr Kryštof a napjaté emoce v rodině gradují. Vladimír s Jaroslavem se z bezmoci a vzájemného obviňování poperou. Vladimír odchází z vily. Marie na sebe bere i svůj díl viny, má výčitky, ale Jaroslav ji uklidňuje.

Loading

První republika 2 – 11.díl

Přidej hodnocení

První republika 2

Irena získává závodní auto. Zásluhu na tom má i von Lippi. Andrle slibuje Ireně, že při ní bude stát, i když bude závodit, že ji bude podporovat. Malou překážkou jejich vztahu je stále Andrleho matka, která plánovanou svatbu s Irenou těžko nese. Jaroslav dokáže Andrlovou překvapivě uklidnit. Shodnou se, že děti za minulost nemůžou. Irena si na tchyni těžko zvyká. Jaroslav s Fraňkem hledají Marii, ale předběhne je Vladimír. Napadne ho, že by se mohla s Rozárkou schovávat ve starém bytě, kde kdysi bydlela s Kloudou. O něm ale Jaroslav nemá tušení. Vladimír najde Marii a chce zavolat policii. Marie nechce opustit Rozárku. Raději Vladimírovi řekne to, co už ví Jaroslav. Mlčoch upozorňuje Valentovy, že Král utekl z vězení.

Loading

První republika 2 – 10.díl

3/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Objednávky na úpravy aut rostou. Jaroslav chce ve firmě udělat další krok a vyrábět vlastní automobil. Vladimír je opatrnější a rád by nejprve našel dědice Kloudy, kvůli Mechanice. Jaroslav nemůže bratrovi říct, že ho zná, že dědicem je Marie, bývalá Kloudova žena. Marie je v rozpacích. Chce patřit k Jaroslavovi. Ví, že ji chrání, ale přestal projevovat city. Jaroslav ale nemůže dělat víc, než dělá, její tajemství ho hodně ranilo. Mlčoch ví, že Klouda byl zabit jinou pistolí, než sám držel v ruce a Freddy ho podle úhlu smrtící rány při rvačce zastřelit nemohl. Do rodiny ale jednu pistoli donesl, má svědka. Jaroslav to přiznává, ale zbraň zapře. Zbavil se jí kvůli bezpečí rodiny. Mlčoch mu nevěří. Marie chce utéct, zmizet, nekomplikovat Jaroslavovi a rodině dále život.

Loading

První republika 2 – 9.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Mlčoch vyšetřuje smrt Kloudy. Ví, že měl na svědomí několik mrtvých, ale spravedlnost platí pro každého. Vyslýchá Freddyho, ale ten si střet s Kloudou pamatuje pouze mlhavě. Že při tom viděl Jaroslavův kabát, ví jen Jaroslav s Marií. Marie je nervózní, chce kabát raději spálit, kdyby se Freddy podřekl a přišla na něj policie. Jaroslav je vážný, kabát pálit nechce, protože ví, že on v něm na místě činu nebyl. A pokud ho měl na sobě někdo jiný, bude to jeho odpovědnost. Ví Marie více než on? Marie mlčí, nemá slov, ale ví, že když tajemství neřekne Jaroslavovi, tak už nikomu. Jaroslav je po Mariině zpovědi jako přimrazený, nemá slov.

Loading

První republika 2 – 8.díl

2.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Jaroslav s Marií přiznávají svůj partnerský vztah. Rodina je ráda, že ve vile zůstává i Rozárka. Marie se ale o dceru až chorobně bojí. Když ji k Valentům neplánovaně přijdou navštívit Kozelkovi, rychle je pošle pryč. Všichni se snaží začít žít normálním životem, i když policie stále hledá Kloudu, který po zmařeném únosu Ireny znovu zmizel. Irena se zotavuje v náručí Andrleho, ale do společnosti se jí moc nechce. Jaroslav nevěří, že všechno skončilo. I policie ví, že Klouda je trpělivý. Freddy objeví peníze zaplacené jako výkupné Ireny, bankovky totiž mají nepatrnou značku. Zdá se, že je do oběhu pouští von Lippi. Policie proto neváhá, předvolá si ho k výslechu. V jeho peněžence najde další podobně označené bankovky.

Loading

První republika 2 – 7.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Rada Mlčoch se s rodinou Valentů snaží najít způsob, jak najít Irenu, kterou unesl Klouda. Jaroslava ale jen sedět už nebaví, je zvyklý věci řešit, ne jenom čekat. Objedná v novinách inzerát s fotografií, že za informaci o Kloudovi vyplatí velkou částku peněz. To ale naštve policii, které najednou začnou chodit desítky falešných udání na místo úkrytu Kloudy. Musí se jimi zabývat, a ztrácí tak drahocenný čas. I v rodině to vře, ne všichni mají Jaroslavův nápad s inzerátem za dobrý plán. Vladimír hledá Krále, který se po únosu vypařil. Najde ho v Mechanice. Nic neví, jen nechce donekonečna vysvětlovat policii, že je nevinný. Tuší, že se mu Klouda ozve, mohl by tak zjistit, kde je.

Loading

První republika 2 – 6.díl

4.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Magdalena rozjíždí výrobu nového kakaového likéru a bude potřebovat více aut na přepravu. U Škvorů o tom jedná s Vladimírem. Vidí je přitom Klára, a nejen jí připadá, že jsou nebezpečně blízko sebe. Von Lippi podezírá Jaroslava, že má prsty ve zmizení Kloudy, ale Jaroslav je nad věcí. Vystraší ho až pohlednice z ciziny. Vystřelil si z něj von Lippi, nebo je to varování od Kloudy? Jaroslav raději nechává povoznictví i domácnost hlídat Fraňkovými lidmi. Marie se chce s Rozárkou přestěhovat od Valentů do malého bytu. Jaroslav to odmítá, není nejvhodnější doba. Irena pochybuje o manželství, jestli není po čase jednotvárné, ale Andrleho miluje.

Loading

První republika 2 – 5.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Klouda vydírá Valentovy směnkou získanou díky Freddyho hráčské vášni. Peníze na první splátku může rodina získat pouze nevyplacením vánočních prémií zaměstnancům povoznictví, ti ale reptají. Není jasné, jak získat na splacení dluhu další peníze. Irena jde na vánoční večírek automobilových závodníků s Anderlem, kde tančící pár pozoruje Klouda, kterému se to nelíbí a vyvolá malý konflikt. Von Lippi se dozví o finančních problémech Valentů a nabízí odkup celého jejich povoznictví. Jaroslav i Vladimír odmítají, i když jim von Lippi hrozí, že všechna auta, která by chtěli koupit kvůli rozšiřování firmy, si už zarezervoval pro sebe.

Loading

První republika 2 – 4.díl

4/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Celá rodina Valentů hledá Irenu, po které se slehla zem. I Klouda se ztratil. Jaroslav najde legionáře Krále, ale ani ten mu nechce nic prozradit. Naštvaný Jaroslav se pohádá s bratrem Vladimírem, že Irenu hledá málo intenzivně. Vyčítá mu, že Kloudu do rodiny dovedl on. Jediná Klára zachovává chladnou hlavu. Pomoc nečekaně nabízí i poručík Andrle, který přes své kontakty mezi automobilovými závodníky odhalí možné místo pobytu Ireny ve Francii. Klouda ale přes své informátory v Praze zjistí, že mu chtějí Irenu odvést zpět, a zařídí, aby Jaroslav nemohl do Francie vůbec odjet. Přesto nedomyslí, že kromě Jaroslava může za Irenou přijet i někdo zcela jiný.

Loading

První republika 2 – 3.díl

3.5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Vladimír v sobě dusí válečné tajemství i během oslav deseti let republiky. Nechce se nechat fotografovat, nechce převzít vyznamenání. Když se odhodlá říct poručíkovi Andrlemu pravdu o jeho otci, Klouda a jejich přítel ve zbrani Král mu v tom chtějí zabránit. Vladimír nakonec končí zmlácený na zemi přede všemi hosty recepce, což uškodí i Jaroslavovi, který už měl na dosah důležitý úvěr od banky na rozšíření povoznictví. Co nejdříve potřebuje nakoupit další auta na rozvoz zboží ze Škvorova lihovaru, kde se jeho zakázky snaží převzít dravý německý podnikatel von Lippi. Klára najde doma zabalený kufr Vladimíra. Teplý svetr, hygiena. Bojí se, že Vladimír půjde do vězení, ten ji ale uklidňuje. Hádky mezi Vladimírem a Kloudou kulminují, což se týká i Ireny.

Loading

První republika 2 – 2.díl

5/5 - (1 {hlasů})

První republika 2

Jaroslavova cesta na vrchol se komplikuje. I když v Magdaleně získává důležitého spojence, ukazuje se, že bez souhlasu Škvora to prostě nepůjde. Jaroslav ví, že dostat cukrovarníka na svou stranu nebude snadné, přesto to nevzdává. Ani když se mu pod nohy začne plést Martin Klouda, který hraje klíčovou roli ve válečném tajemství, které Vladimíra sžírá. Vladimír tuší, že násilné události z uplynulých dní nejsou dílem náhody. Chápe, že jejich prapůvod vyvěrá z události, která se stala v zákopech 1. světové války. Ví, že bude muset sebrat odvahu a říct nejbližším pravdu, aby je ochránil. Celé je to o to komplikovanější, že se Irena přátelí s oběma muži, kterých se dávná událost bezprostředně týká.

Loading

První republika 2 – 1.díl

4.9/5 - (11 {hlasů})

První republika 2

Osud Jaroslava poznamená osmiletý pobyt ve vězení, kde si odpyká trest za podíl na vraždě manželů Léblových. Teď, když se vrací domů, je odhodlaný dostat se zpátky na vrchol. Chce získat postavení ve firmě, uznání společnosti, přijetí v rodině. Do té doby ale tíha starosti o rodinu zůstává na Vladimírovi. Vladimír udělá cokoliv, aby uspěl. Aby po událostech kolem vraždy Klářiných rodičů byla rodina už napořád v bezpečí. Když ale do Prahy pozve kamaráda z války, netuší, jak moc temná tajemství se dostanou na povrch. Právě s Kloudou se bude sbližovat dcera Irena, která vzdoruje všem okolo sebe, a i proto si prosadí závodění v autech, což je v té době téměř výhradně mužská záležitost.

Loading