Slunečná – 58.díl – Kamarádka do deště

Karolína se od Janka dozvídá, že s ní nechce chodit, že má zájem jen o Týnu. Karolína nechápe, proč to Týně neřekne. A nabízí, že to Týně řekne sama. Janek to odmítá. Jenže do jejich rozhovoru vstoupí Týna, která si myslí, že si Janek s Karolínou začal. Karolína se ale pokouší o Janka dál. Jede s ním do Prahy. Tam Jankovi řekne, že ji Týna viděla, jak šla od něho z pokoje, myslí si, že spolu spí. Janek se zlobí, že to Týně nevyvrátila. Karolína se brání, protože byla u toho, když Týna řekla, že už o Janka nemá zájem…(TV Prima)

Slunečná – 57.díl – Umění lásky

Julie nabádá Týnu, aby dala Jankovi jasně najevo, jestli s ním chce znovu začít chodit, nebo ne. Podle Julie v tom musí mít Janek zmatek. Týna je naopak přesvědčená, že v tom má Janek jasno, protože začíná chodit s Karolínou. Za Týnou dorazí Lukáš, protože mu slíbila vyjížďku na koních. Týna má moc práce, tak Lukáše odmítne. Julie se domluví s Vildou, že Janka s Týnou zamknou a tím pádem budou muset být spolu. Ale Týna jejich lest prohlédne…(TV Prima)

Slunečná – 56.díl – Randění ve čtyřech

Janek chce urovnat vztah s Týnou, ale nedaří se mu to. Připravuje se na kolo, a ve chvíli, kdy u kola není se na něm chce projet Slanina a něco pokazí. Opraví kolo, ale špatně. Janek si vyjede na kole s Karolínou. Během jízdy si Karolína stěžuje na špatné sedlo a Janek jí půjčí svoje kolo. Karolína má havárku. Sama si zašije ránu, ale je celá potlučená. Zjistí se, že na kole jel Slanina. Lída domlouvá s farářem svatbu Julie, ale ta se naštve, protože chce svatbu podle svých představ…(TV Prima)

Slunečná – 55.díl – Tajná agentka

Týna Sylva se stále hádají. Lukáš se pokusí pozvat Týnu na skleničku, ale ta odmítne. Tom s Erikou přemýšlejí, jak říct klukům, že se znají už dlouho. Tom v tom plave, ale Erika si je jistá, že to zvládne. Erika řekne klukům, že je tajná agentka a musí plnit různý tajný úkoly. Kluci jsou nadšení a když jim dovolí, aby jí s těmi úkoly pomáhali, tak si ji velmi oblíbí. Erika totiž není tak nudná, jako Tom, a to se klukům líbí. Tím u nich získává body. To se líbí i Roze, která s Erikou hru na agentku hraje taky…(TV Prima)

Slunečná – 54.díl – Čí je to dítě?

Za Jankem dorazila na statek Denisa, aby mu oznámila, že je těhotná. Týna se strašně naštve. Denisa se dobře baví, ví, že dítě Janka není, šlo jí jen o pomstu. Janek si to jde s Denisou vyříkat a je u toho Linhart. Denisa jde s pravdou ven a řekne, že dítě je Johnovo. Jenže ten se naštve, protože je neplodný. Janek přivede Lukáše, který nabídne vyšetření, aby se prokázalo, že je dítě Johna. Denisa i John jsou spokojení. Janek se chce dát s Týnou zase dohromady, ale Týna nechce. Jarošová zase hledá Toma kvůli dalšímu soudu. Roza s Profesorem to Tomovi hned volají. Jarošová přijde ke Kratinům a prošetřuje tam před Kratinou udání, že má Kratinová vztah s Tomem. Kratina tomu nevěří a dokonce řekne, že Tom má známost…(TV Prima)

Slunečná – 53.díl – Doktoři v akci

Lukáš slyší Týnu zpívat a je z ní hotovej. Ptá se Janka, jestli si s ní může něco začít a Janek je proti. Týna je jeho, i když je to teď mezi nimi na bodu mrazu. Lukáš vidí Týnu, jak kácí stromy a opět to v něm začne vřít. Pošle jí kytku. A vyzná se, že se do ní zamiloval. Týna ho odmítne. Janek chce, aby jim nechal Veterinář svoji metodu a Julie zručně domluví, že a ni bude mít 7 procent. Za Zdenkem začnou chodit lidi ze vsi, aby je začal léčit.

Denisa Nesvačilová – Zrzavá kráska – Nová tvář Slunečné

Fanoušci seriálu Slunečná už mohli vidět díly, kde se objeví nová postava Karolína v podání herečky Denisy Nesvačilové. Karolína je holka z děcáku, která v 18 letech našla útočiště na statku ve Slunečné. Díky Bětě pak odcestovala studovat do Irska, kde pracovala jako zdravotní sestra a teď se vrací na statek, aby vrátila nějaké peníze.

Slunečná – 52.díl – Jako v jiném vesmíru

Karolína dává Jankovi najevo, že o něj má zájem, ale Janek jí nabízí Vildu. Karolína se znovu ptá Týny, jestli jí nevadí, že balí Janka. Týna potvrdí. Že nevadí. Karolína si jde s Jankem zaběhat, ale nemá takovou fyzičku, jako Janek. A večer jdou do kina.
Julie samozřejmě zorganizuje, aby šli všichni, nechce, aby se dala Karolína dohromady s Jankem. Janek nabízí Lukášovi, aby pracoval v sanatoriu. Ten to odmítne. Nevěří, že bude veterinářova metoda fungovat na lidech. Nakonec se domluví, Lukáš dostane 7 % a slušný plat. Za Jankem přijedou na statek policisté kvůli Košutovi.

Slunečná – 51.díl – Zásahovka

Janek zjistí, že Karolína vyrůstala na statku. A Týna mu oznámí, že Veterinářova metoda funguje, všechny krávy jsou březí. Janek se ptá, jestli by ta jeho metoda fungovala i na lidech.
Veterinář si myslí, že ano. Janek tedy sežene ženu, na které by to vyzkoušeli. A osloví Slaninovou, která souhlasí.
Janek přiveze Lukáše Vernera a seznámí ho s Kabátovou metodou umístění oplodněného vajíčka do dělohy. A hned to vyzkouší na Slaninové. Ta je pro, ale Slanina nechce. Karolína ho přemluví. Karolína se ptá Týny, jestli je Janek volný, líbí se jí a ráda by si s ním začala.

Slunečná – 50.díl – Romantika na druhou

Janek píchnul a setkává se s Karolínou, která mu vymění pneumatiku. Díky ní se dostane do Prahy na jednání včas. Hledá investora na sanatorium. S prvním investorem neuspěje, ale s druhým Saidem Hanáfím se domluví. Toma vydírá Plesníková. Zaslechne to Běta a Tom jí přizná, že zas tak úplně čisté svědomí s Kratinovou nemají. Lída plánuje pro Julii a Veterináře slavnostní večeři. Julie se z ní snaží vyzout, ale nakonec se jí to nepodaří. Navíc Veterinář udělá romantickou žádost o ruku, přijede v kočáře taženém koňmi. Julie je nadšená. Karolína se vrací na statek. Zjistíme, že tam dlouho žila.

Slunečná – 49.díl – Jehla v kupce sena

Vztah Týny a Janka je na nule, jsou to pouze obchodní partneři. Tony oznamuje, že zase zmizely čtyři balíky sena. Protože je skladují na kraji vesnice, jsou zlodějům na ráně. Janek se snaží sehnat gps, které by do každého balíku dali.
Ale nesežene jich tolik, kolik je potřeba. Týna se rozhodne, že půjde přes noc hlídat, než postaví seník na jiném místě. Děti bere s sebou. Kluci u seníku připravují piknik a Týna jde s Babu na jahody.
Když přijdou tak jim vyděšení kluci hlásí, že chtěli rozdělat oheň a seno vzplálo. Týna je žene do statku pro pomoc a sama běží do seníku. Jakmile se Janek dozví co se stalo, běží pro Týnu. Podaří se mu ji na poslední chvíli zachránit.

Slunečná – 48.díl – Svatba podruhé

Týna nejde Sylvě na svatbu, a ostatní kromě Běty se k ní přidají. Julie by taky nešla, ale Štěpán ji požádá, aby mu šla za svědka. Týna má podezření, že na Sylvu Vackovi něco chystají. Ale nemá žádný důkaz. Roman s Klárou se chystají na svatbu Sylvy. Linhart chce, aby udělal ještě nějakou práci pro Hutlu. Roman ji udělá, ale pak odjede na svatbu. Když má Linhart jednání s Hutlou tak u toho Roman není. John se naštve, ale Roman mu dá do telefonu jasně najevo, že s ním končí.

Slunečná – 47.díl – Indiánské odpoledne

Janek se snaží zjistit, kdo na něho poslal novináře. Podezírá Sylvu a Lídu. Když ale vyjde článek i o Sylvě, tak obě přestane podezírat. Týna se zastává lidí ze statku, nikdo z nich to neudělal. A radí Jankovi, aby si udělal pořádek ve svých kamarádech. Podle ní ho napráskal někdo z nich. Sylva překvapivě nedělá kvůli článku melu, počká si, až bude čas a pak to Jankovi vrátí. Janek podezírá Romana, ale nenajdou s Hanou žádnou stopu. Týna slyší, že Janka práskla novinářům Slaninová, ale neprozradí ji. Týna a Janek se rozejdou. Za Tomem dorazí Jarošová, tentokrát s psychologem. Chce, aby chlapce vyšetřil. Jarošová všechno zveličuje.

Slunečná – 46.díl – Poctivá novinařina

Štěpán a Lída se dozvídají, že mají zaplatit pokutu 15 000. Srazí je to do kolen. Domluví se, že se hlavně nesmí nic dozvědět Franta. Lída pozve Svátka, doufá, že jim pomůže pokutu snížit. Jenže Svátek jim optimismu nedodá, kromě pokuty 15 milionů jim může být doměřena zpětně daň, propadnutí veškerého zboží a tři roky vězení. A zabavení firmy. Lída a Štěpán jsou na zhroucení. A tohle před Frantou už neutají. Když to Frantovi řeknou, tak se Franta zhroutí, vypadá to na infarkt a odváží ho sanitka do nemocnice. Ukáže se, že šlo jen o srdeční slabost. Štěpán mezi tím odjel do Prahy a žádá Romana, jestli by mu nepůjčil peníze na pokutu. Roman odmítá. Štěpán požádá Sylvu o ruku a ta přijme. Lída pochopí, že Štěpán vyžení půlku statku a tím je zachrání.

Slunečná – 45.díl – Lásky z minulosti

Týna se s Jankem pohádá kvůli jeho bývalé lásce Michaele. Vackovi nemají svůj alkohol na vesnické koštování. Lída chce nalívat obyčejný alkohol z obchodu, ale Štěpán nakoupí jejich Vackovici. Lída to samozřejmě neví. A vztah Toma a Kratinové se prohlubuje…(TV Prima)

Slunečná – 44.díl – Ošizený líh

Lída neřekne Sylvě o zrušené svatbě. Do lihovaru přijde kontrola. Ukáže se, že Štěpán ulil líh. Hrozí jim pokuta a zabavení veškerého majetku. Romanovi se podaří zarazit Jankovi dotaci na ozdravovnu. Janek se pohádá s Romanem i Linhartem. A Julie pokračuje ve vztahu s veterinářem…(TV Prima)