Stíny nad Stockholmem 5 – 8.díl – Osudný den

Je klidné ráno a dva dopravní policisté se snaží zastavit automobil za překročení maximální povolené rychlosti. Řidič jim však nejprve ujíždí, a když konečně zastaví, začne na policisty střílet. Jeden z nich zemře a rozbíhá se celonárodní pátrání po chladnokrevném vrahovi, které vede Beckův tým. Žádní ze svědků, ani otřesený a zraněný kolega zastřeleného, nejsou policii příliš nápomocní – nic konkrétního si nepamatují. Nakonec se podaří zjistit registrační značku auta z kamery, a Beckův tým tak konečně má jméno majitele. Jenže ho najde mrtvého v jeho bytě. A vrah má na svém seznamu ještě další oběti…(TV Prima)

Stíny nad Stockholmem 5 – 7.díl – Vraždy na konci ulice

Když ve vlastním domě zabijí bývalého policistu spolu s jeho ženou a dětmi, vyšetřování se ujímá Beck (Peter Haber) a jeho tým. Při prohlídce objeví v domě tajnou zabezpečenou místnost obsahující ukradené zbraně a otisky zločince, který se podílel na loupeži. Zastřelil svého partnera a zmizel s penězi. Otázkou je, jak přišel bývalý policista ke zbraním a co ho spojuje s lupiči. Případ je nesmírně citlivý a dotýká se nejvyšších policejních míst…(TV Prima)

Stíny nad Stockholmem 5 – 6.díl – Smrt v ohni

V karavanovém parku je ve vyhořelém přívěsu nalezeno neidentifikovatelné tělo. Majitelka vozu, mladá, drogově závislá žena, se pohřešuje, ale je obětí opravdu ona? A hrála v případu roli místní samozvaná sousedská hlídka? Beckův (Peter Haber) nadřízený se rozhodne i přes Beckovy protesty zaměstnat charismatického norského vyšetřovatele Steinara Hovlanda (Kristofer Hivju). Nová posila naruší rovnováhu v týmu a Beck má potíže najít cestu ke svému starému já…(TV Prima)

Stíny nad Stockholmem 5 – 5.díl – Smrt novináře

Ve svém domě je nalezen mrtvý investigativní žurnalista a na první pohled se zdá, že za jeho smrt může notoricky známý vymahač dluhů. Novinářovi ale vyhrožovali i pravicoví extremisté, a navíc psal knihu o temné straně společnosti. A právě kniha zaujme Becka (Peter Haber) a jeho kolegy. Případ se komplikuje a v sázce je daleko víc než jen nalezení vraha. Beck a jeho kolegové ještě nikdy nemuseli tolik balancovat svůj profesionální a osobní život…(TV Prima)

Stíny nad Stockholmem 5 – 4.díl – Vražda v nemocnici

 

Ve stockholmské nemocnici zemřela starší žena, která trpěla nevyléčitelnou nemocí. Její syn ale odmítá uvěřit, že právě nemoc je tím, co stálo za její smrtí. Do případu se musí vložit komisař Beck…(TV Prima)

 

Stíny nad Stockholmem 5 – 3.díl – Smrt v lese

Dva chlapci, kteří si v lese hráli na vojáky, našli zahrabané tělo muže. Podle pitvy zemřel na úder do spánku a pohřben v lese byl tak maximálně dva dny. U sebe neměl vůbec nic osobního. Jen pár mincí, jízdenku na trajekt z Talinu a vizitku nějakého party servisu. Oskar a Jenny se tam vypraví a najdou další mrtvolu. Majitele party servisu Ibrahima Chajeda někdo ubodal nožem na otvírání dopisů. Ibrahim se svým vrahem bojoval, ale prohrál. Nejednalo se pravděpodobně o vloupání, zdá se, že nic nezmizelo. Policie našla na místě spoustu otisků, ale v databázi mají jen jedny. Patří Čečencovi Jamilu Dabajevovi.

Stíny nad Stockholmem 5 – 2.díl – Rodinná záležitost

Známý kriminální boss je zastřelen odstřelovačem před celou svou rodinou, a tak se Martin Beck (Peter Haber) a Gunvald (Mikael Persbrandt) pouští do náročného mapování všech nepřátel oběti. A to není zrovna lehký úkol, protože na jejich seznamu se objeví většina stockholmského podsvětí. Při vyšetřování se objeví i spojitost se smrtí matky dvou dětí, kterou někdo vytlačil z parkoviště na předměstí…(TV Prima)

Stíny nad Stockholmem 5 – 1.díl – Pokoj 302

Vyšetřování smrti mladé ženy, která je nalezena uškrcená v hotelovém pokoji, zavede vyšetřování Martina Becka (Peter Haber) a jeho parťáka Gunvalda (Mikael Persbrandt) do nitra stockholmského nočního života a jeho stinných stránek. Komplikované vyšetřování Martinovi a Gunvaldovi neulehčuje ani to, že mají nového vedoucího týmu, který chce rychlé výsledky. Beck si navíc musí zvyknout, že jeho dcera začala chodit s policistou…(TV Prima)