Třicet let lady Diany – 3.díl

Přidej hodnocení

Příběh lady Diany má sice pohádkový začátek, ale jeho konec je spíše baladický. V roce 1992 bylo oficiálně oznámeno její odloučení od Charlese, o čtyři roky později došlo k rozvodu. Zatímco Charles zůstával „věrný“ své dlouholeté milence Camille, pro Dianu nebylo snadné najít partnera, protože na ni byla neustále upřena pozornost médií. A před ní chtěla chránit především své syny. Ona sama se ochránit nedokázala.

Loading

Třicet let lady Diany – 2.díl

5/5 - (1 {hlasů})

Osmdesátá léta. Jak šel čas s nejpopulárnější princeznou světa.
Během osmdesátých let minulého století přestávala být Diana tou plachou dívkou, jakou znal národ před svatbou. Jak stoupala její popularita, začalo stoupat i její uvědomění. Najala si módního návrháře Bruce Oldfielda, který udělal kus práce nejen s jejím šatníkem, ale i s její sebeprezentací obecně. Zejména díky obrovskému úspěchu, který zaznamenala při své návštěvě Spojených států, se Diana naučila své popularity využívat k dobročinným účelům. V roce 1985 zaštítila dnes už legendární obrovský koncert hudebních hvězd Live Aid, který zorganizoval Bob Geldof a na němž vystoupili například David Bowie, Queen, U2 či Eric Clapton.

Loading

Třicet let lady Diany – 1.díl

Přidej hodnocení

Sedmdesátá léta. Jak šel čas s nejpopulárnější princeznou světa.
„Vyprávět příběh Dianina života znamená připomenout si poslední dekády dvacátého století, v nichž hrála tak mimořádnou roli.“, praví se v úvodu třídílného dokumentárního filmu věnovaného jedné z nejslavnějších aristokratek dvacátého století. Svět se o ní dozvěděl v září roku 1980, kdy se začalo proslýchat, že je žhavou kandidátkou na nevěstu nejžádanějšího mládence jménem Charles. Tvůrci dokumentu se však v první části vracejí do let sedmdesátých, kdy plachá Diana Spencerová dospívala.

Loading