Ve znamení Merkura – 5.díl – Návrat princezny

Přidej hodnocení

Ve znamení Merkura

 

Hranice překročila cisterna s kanystrem, který obsahuje kradené předměty. Ukáže se, že podvodníky jsou staří známí Romana a Mirka, kteří změnili „obor“. Karel Hradilák je povolán do Železné Rudy, později se ale dostává do starého dobrého Hřenska. Zároveň hledá Jolanu, které by všechno vysvětlil. Podaří se mu ji najít včas?

  

Loading

Ve znamení Merkura – 4.díl – Stopa stříbrných draků

Přidej hodnocení

Ve znamení Merkura

 

Tentokrát se podíváme do Bratislavy. Hranice kousek od města byla za minulého režimu pečlivě střežena. Mária, vedoucí vyhledávací skupiny v celnici, je schopná, ale striktní osoba, která důrazně vyžaduje dodržování předpisů. Zatímco její charakter je pro daný typ práce více než vhodný, o jejím soukromém životě se to říci nedá. Vše se ale může změnit. Kontrola vlaku, který míří do Vídně, způsobí Márii trable.

  

Loading

Ve znamení Merkura – 3.díl – Případ živého muže

Přidej hodnocení

Ve znamení Merkura

 

Když žena najde v mrazírenském voze mrtvolu muže, zhroutí se. U zemřelého byl lístek s jakýmsi obsahem, ten ale bohužel vyřízená žena zapomněla. Když se pak náhle paměť vrátí díky jistému podnětu, pátrání se může rozběhnout.

  

Loading

Ve znamení Merkura – 2.díl – Léto s Venuší

Přidej hodnocení

Ve znamení Merkura

 

Drahoslavický zámek skrývá jednu velkou vzácnost – obraz Léto s Venuší. Když kastelán Souhrada o uměleckém díle povídá svému příteli, kterého zároveň nechává na tajuplném místě přespat, odstartuje se řetězec událostí, které vedou až k odcizení vzácného kousku. Pražská kriminálka se snaží vypátrat jak obraz, tak podezřelé.

  

Loading

Ve znamení Merkura – 1.díl – Muzikantský celník

Přidej hodnocení

Ve znamení Merkura

 

Karel Hradilák je z rodiny celníků. Začíná pracovat na hraničním přechodu v Hřensku, kde se z něj postupně stává profesionál. Vyvrcholením je situace, kdy hranice překračuje kapela, která celníkům navíc zpříjemní den svými skladbami. Na nástrojích hudebníků je ale cosi podezřelého. Navíc je ohlášena ztráta vzácných mincí, které by někdo mohl nelegálně dostat za hranice.

  

Loading