Volha – 4.díl – Maestro

5/5 - (1 {hlasů})

Jsou zlaté osmdesátky, období Spartakiády. Pekárek je šťastný, přes sovětské vojáky šmelí barevné televizory a konečně mu do auta nastoupí i Karel Gott. Standa je „King“. Netuší ale, že si udělal mocného nepřítele. Vidina zájezdu na mistrovství ve Vídni je najednou pryč. Protistátní činnost produkčního Horáčka se sice odehrává mimo Pekárkovo zorné pole, ale Standa už je nebezpečně blízko…(ČESKA TELEVIZE)

Loading

Volha – 3.díl – Tel-evíze

5/5 - (1 {hlasů})

V autoprovozu zakládají řidiči Brigádu socialistické práce s cílem výjezdu na hokejové mistrovství světa ve Vídni. Na exteriérech se Standa Pekárek seznámí se svojí budoucí ženou, brzy čekají dítě a stěhují se do nového bytu. Standovi se náramně daří, ale není to zadarmo. Jeho další obětí je režisér Truhlář, kterému se stane osudnou jeho velká vášeň…(ČESKA TELEVIZE)

Loading

Volha – 2.díl – Huliza

5/5 - (1 {hlasů})

Léta normalizace. Pekárkovi je na přímluvu z vyšších míst přidělena Volha a nastupuje do Redakce humoru a lidové zábavy. Ve víru televizních estrád, sexuálních dobrodružství a hromadění finančních bonusů jako by zapomněl nejen na rodinu, ale i na svůj faustovský úděl. Laxní spolupráce s StB mu neprochází, a tak musí přitvrdit. Opatrně začíná udávat své spolupracovníky. Ale ani on nezůstane bez škraloupu a je degradován na vrátného. Je mu jasné, že zpátky do sedla se dostane, jen když někoho obětuje. Režisérka Válová je první na řadě. Standa má vlastní omluvu: „Stejně to jsou všechno blbci, co se akorát nad nás pracující povyšujou.“…(ČESKA TELEVIZE)

Loading

Volha – 1.díl – Foxteriéry

2/5 - (1 {hlasů})

Rok 1971. Čerstvý absolvent vojenské základní služby Stanislav Pekárek nastupuje jako řidič ČST. Brzy se otrká a vyráží na první exteriérové natáčení, kde získává přehled o názorech a fungování umělecké „sebranky“, ale i principech socialistické ekonomiky. Následné šmelení benzínových talonů se mu stává osudným. Státní bezpečnost na něj má háček a Pekárek podepisuje spolupráci. Má to i své výhody, sen o automobilu Volha je na dosah…(ČESKA TELEVIZE)

Loading