Vraždy na přelomu století – 10.díl – Pravda o Konstancii

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Antikvář Mrozowski je nalezen mrtvý ve svém antikvariátu. Muž byl zastřelen malou dámskou pistolí a pod židlí se nachází náušnice. Majitel domu viděl večer před domem vystoupit z kočáru krásnou ženou. Jan a Konstancie připravují svou svatbu. Komisař Jelínek zuří, protože mu Henryk, Veronika ani Jan neřekli, že tajně vyšetřují vraždu Luciana. Zatajili mu kontakty se zastřeleným antikvářem Mrozowskim, a že jeho smrt může mít na svědomí carská ochranka. O všem informuje tajné služby císaře ve Vídni. Jan zjistí, že náušnice z místa činu patří Konstancii a komisaři přijde anonymní dopis, že druhá náušnice patří jí.

Loading

Vraždy na přelomu století – 9.díl – Sebevrazi

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

V hotelu, kde je ubytovaný Jan, je nalezen oběšenec. Pokojská služba se domnívá, že jde o oběšenou prostitutku, jedná se však o soudce Alfreda Tomaševského, vrchního prokurátora soudu v Krakově. Muž si pronajímal pokoj každou druhou sobotu, má na sobě ženské oblečení šité na míru a vyšetřovatelé najdou jeho kufřík s erotickými pomůckami. Henryk také objeví několik vlasů patřících rudovlasé ženě. Míša zanechala ve své závěti většinu svého dědictví Igoru Ivanovovi a Jan chce zjistit, o koho jde. Jan s Konstancií chystají svatbu.

Loading

Vraždy na přelomu století – 8.díl – Zlaté jablko

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Mladý pár najde pod skalou zamilovaných mrtvolu ženy. Henryk na pitevním stole zjistí, že má žena prasklou lebku a polámané kosti i páteř z pádu ze skály. Kriminalisté musí zjistit totožnosti ženy, a zda skočila sama nebo jí někdo strčil. Díky experimentu Jan usoudí, že byla oběť ze skály shozena. Žena měla u sebe přívěsek poloviny jablka s iniciálou „O“, jehož fotografie je zveřejněna v novinách. Klenotník Lipka, který přívěsek jablka rozdvojil uvede, že to byla slečna Janina Maťonková. Jan, Veronika a Henryk navštíví jejího bratra s manželkou, kteří znají jejího bývalého přítele Oskara Lunga.

Loading

Vraždy na přelomu století – 7.díl – Únos dítěte

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Helena Pronobisová najde v postýlce místo svého synka vzkaz, ve kterém žádá únosce sto tisíc korun. Otec dítěte Viktor Pronobis je slavným boxerem. Osoba přistavěla k oknu do pokoje žebřík, aby vyšetřovatele zmátla, únosce však vešel dveřmi, které byly otevřené nebo měl únosce od nich klíč. Peníze na výkupné složí dědeček dítěte. Konstancie je zdrcená z Míšiny smrti a myslí si, že je to její vina. Už se nechce s Janem vídat, protože on znovu oživil minulost. Jan se vrátí zpátky do hotelu. Henryk s Veronikou navrhnou prozkoumat Míšino tělo v laboratoři, ale Janovi se to nelíbí.

Loading

Vraždy na přelomu století – 6.díl – Vrah z tržnice

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Dva muži přinesou velmi zakrváceného muže k lékaři, který stále opakuje „Adolfe, ty zmetku“ a pak zemře. Henryk s Veronikou ohledají tělo muže a zjistí, že zbraň, jíž byl zabit, byla už předtím použita na jiného člověka. V jeho krvi je velká dávka morfia. Zemřelý mladík jel do Krakova na tržnici, aby si zde našel práci. Jelínek a Jan se vydají na tržnici, kde se vydávají za obyčejné místní lidi a zjistí, že zde existují dva gangy – kapsáři a vyděrači. Jeden kapsář poví Janovi, že místní holky a mladí chlapci z tržnice mizí.

Loading

Vraždy na přelomu století – 5.díl – Neštěstí v dole

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Dva chlapci najdou v lese u kolejí mrtvého muže v kvalitním oblečení. Vypadá to, že muže srazil vlak, protože má odseknutou část lebky, která je nalezena opodál. Mrtvola je převezena na do laboratoře, kde Henryk s Veronikou ohledají tělo a ona vytvoří jeho přibližný portrét. Jan se setká s Konstancií, která mu nabídne k bydlení svůj byt, aby nemusel zůstávat v hotelu a vyspí se spolu. Veronika Jana před Konstancií varuje, nemyslí si, že je pro něho ta pravá. Henryk poví Janovi, že lebka, kterou přinesl z hrobky nepatří Luciánovi Morawieckému.

Loading

Vraždy na přelomu století – 4.díl – Vražda v dobré rodině

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Vysoce postavený důstojník armády veličenstva Hartman byl k smrti ubodán ve svém domě a jeho manželka byla podříznuta. Jejich dcery jsou v pořádku, jedna z nich nic neviděla a druhá dcera Faustýna byla praštěna útočníkem do hlavy a nic si nepamatuje. Komisař Jelínek si myslí, že došlo k loupeži, protože zmizeli nějaké šperky. Veronika s Janem se vydají do nemocnice za dívkami, starší z nich vrah uhodil do hlavy a když se probrala z bezvědomí, tak byl muž pryč. Oba své rodiče našla mrtvé, a tak popadla svou sestru a utekla z domu. Večer má Jan schůzku s Konstancií, poví jí, že zbraně v souboji byly tak poškozené, že jejího bratra nemohl zabít.

Loading

Vraždy na přelomu století – 3.díl – Rodinný klan

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

Když hasiči hasí požár opuštěného statku, tak najdou tělo mrtvé ženy. Marcelinu někdo zabil, má prasklou lebku a pod nehty stopy pokožky. Žena před několika měsíci porodila dítě, jehož rodný list měla ukrytý pod šaty. Jan v jejím bytě zatkne jejího opilého partnera Valdeka. Sousedka dosvědčí, že se hodně hádali, ale o žádném dítěti nic neví. Jana kontaktuje nový vlastník pistolí, které on a Lucián použili při souboji. Zbraně mají zdeformované hlavně tak, že není možné trefit cíl, jsou důkazem, že Jan nemohl Luciana zastřelit, bratra své nevěsty Konstancie. Na rodném listu dítěte je znak špitálu, kde žijí sirotci.

Loading

Vraždy na přelomu století – 2.díl – Krakov 1908

Přidej hodnocení

Vrazdy na prelomu stoleti

V souvislosti se smrtí své matky se Jan Edigey-Korycki vrací do města po několika letech nepřítomnosti. Je to nesmírně zajímavý a tajemný člověk. Před lety musel opustit Krakov v dramatických situacích. Zúčastnil se duelu, ve kterém zemřel jeho milovaný bratr Lucjan . John byl považován za vraha, který hanebně porušil platná pravidla. Tragická smrt šlechtice také zničila jeho vztah s Konstancji. Vrátit se do Krakova, chce Edigey-Korycki nejen rozloučit se zemřelou matkou, ale také se dozvědět více o její vraždě. Pro místní policii je případ uzavřen – Aleksandra Edigey-Korycka je obětí místního lupiče. Proč však vrah udělal tolik potíží?…(TV Prima)

Loading