Vraždy podle Agathy Christie 2 – 8.díl – Zlatá brána otevřena

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Marlene požádá Laurence o pomoc s případem týkajícím se její sestry Solange. Ta vedla dům, který poskytoval ubytování, a kde byla otrávena mladá žena… Komisař Laurence se odmítne zabývat drobnými krádežemi v penzionu Solange, který patří Marlénině sestře. Řeší totiž velký drogový případ. Ale vražda mladé dívky ubytované v penzionu, změní komisařův přístup…(TV Prima)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 7.díl – Vražda se nevyplácí

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Zvídavá reportérka Alice Avrilová se živí ženskou rubrikou v místním časopise a denně jí chodí desítky dopisů od nešťastných paní a dívek. Servírka z klubu Eden však píše, že se v podniku dějí podivné věci, a že dokonce viděla mrtvolu. Alice se okamžitě vypraví do Edenu a přijme místo sevírky. Zcela nečekaně se přímo „na place“ potká s komisařem Lawrencem, k jeho velké nelibosti. Ale vyšetřování je opět svede dohromady, tentokrát dokonce Lawrence potřebuje pomoc nejen Alice, ale i své blonďaté sekretářky. Na základě udání je sám vyšetřován dotěrným komisařem Petiponem, kterému se líbí jak jeho židle, tak jeho krásná sekretářka Madelaine…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 6.díl – Karty na stole

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Komisař Laurence a Alice Avrilová jsou pozváni na večeři výstředním sběratelem Shaitanou. Zároveň jsou na komisařství k Laurencovi předvoláni čtyři podezřelí. Ale nikdo z komisařství je na výslech nepozval! Zanedlouho se na večeři opět všichni sejdou. Shaitana tvrdí komisaři, že všichni čtyři jsou vrazi, kteří v minulosti spáchali dokonalý zločin, ale on je usvědčí. Než skončí večeře, je Shaitana zavražděn nožem přímo do srdce. Každý z pozvaných měl příležitost a každý motiv. Proč rozehrál Shaitana tak makabrózní hru, na kterou sám doplatil?…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 5.díl – Viděla jsem vraždu

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Komisař Laurence je napaden a dočasně oslepne. A zrovna se vyskytne tak vážný případ! Při školní slavnosti je zavražděna malá školačka. Komisař Laurence chce za každou cenu najít vraha sám. A najednou potřebuje pomoc té nesnesitelné redaktorky Alice Avrilové, která mu jde neustále příšerně na nervy: on bude mozek a ona oči. A tak se vydají do malého městečka na severu Francie, kde téměř každý z vážených občanů má cosi, co potřebuje před ostatními skrýt. A Avril podlehne kouzlu mladého výtvarníka…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 4.díl – Proč nepožádali Martina?

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Romantická procházka po útesech se pro Avril stane začátkem dalšího případu. Najde člověka, který jí doslova zemře v náručí. Nedá jí to… muž má v kapse fotografii překrásné ženy. Byla to osudová banální nehoda, sebevražda nebo vražda? A co to říkal, než vydechl naposledy? Koho měli o co požádat? Při vyšetřování Avril nechce stát stranou. Komisaře Laurence zajímá však nejdříve totožnost mrtvého muže pak teprve žena na fotografii.
Avril se vrhá do pátrání po hlavě, Laurence s chladnou hlavou profesionála, a přesto se oba ocitnou ve smrtelném nebezpečí, ze kterého je zcela nečekaně zachrání…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 3.díl – Němý svědek

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Služka uvidí ducha nedávno zemřelé paní domu. Duch jí cosi řekl, a služka plná strachu chce za každou cenu okamžitě odjet.
Právě v té době dostane komisař Lawrence dostane v té době dopis, že se bohatá dáma domnívá, že ji chce někdo zavraždit. Ale žena zemřela před několika měsíci, a dopis byl podán před dvěma dny. Alice, která je umořená radami, které uděluje zamilovaným a zhrzeným ženám v redakci Hvězdy severu, se nadšeně zapojí do případu. S komisařem fingují nehodu, a „zraněnou“ Avril odnese Lawrence do zámku, aby se o ní postarali. A Avril pátrá.
To ještě komisař netuší, že do zámku dochází jeho matka na pravidelné duchařské seance a Alice jí hned padne do oka. Shání přece nevěstu pro svého nezadaného syna…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 2.díl – Perlivý kyanid

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Elvira Morenkova má všechno, o čem mohou ženy snít. Je krásná a bohatá a je filmovou hvězdou. A přesto se rozhodla spáchat sebevraždu, dá se říci za plného provozu, uprostřed natáčení. Komisař Laurence však nevěří, že se rozhodla dobrovolně odejít ze života. Elvíra měla mnoho milenců, stejně tak ji mnoho žen nenávidělo a navíc byla bohatá. Příliš mnoho důvodů k tomu, aby se nenašel někdo, kdo jí hodil do sklenky šampaňského kyanid…(Česká televize)

Loading

Vraždy podle Agathy Christie 2 – 1.díl – Smysluplná vražda

Přidej hodnocení

Vrazdy podle Agathy Christie

Resuscitační útulek Podaná ruka se stará o duševně choré, jsou mezi nimi i ti, kteří si prošli vězením. Jeden z chovanců je podříznut za bílého dne. V takovém prostředí se velmi snadno ukáže na jednoho z pacientů. Ale komisař Laurence rychle vyvrátí všeobecnou teorii. Stačí se podívat odkud kam je veden řez. Další vražda na sebe nenechá dlouho čekat. Do případu se připlete novinářka Alice Avrilová, která už má dost rubriky odpovědí zhrzeným ženám. Touží po velkém článku, a tak ji nemůže odradit ani studený, sarkastický komisař. Přijde do útulku jako svedená, opuštěná a těhotná, a dostane místo služky…(Česká televize)

Loading