Vraždy v Kitzbühelu 3 – 6.díl – Zemřít zdravý

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Padesátiletý Helge Schramm, majitel Centra bioaktivity, vysvětluje při joggingu svým žákům, jak se mají chovat, aby byl člověk i ve vyšším věku v dokonalé fyzické kondici. Po napití z láhve se speciální syrovátkou se za několik okamžiků zhroutí a umírá. Při pitvě lékařka zjistí, že zemřel na hypoglykemii – v jeho krvi byl inzulinový preparát smíchaný s lékem proti bolesti, což byl smrtící jed. Někdo ho tedy zavraždil. Andreas a Karin zahájí vyšetřování výslechem Schrammovy sestry Moniky, která je spolumajitelkou centra a jejíž přítel Kristian se poslední dobou dostal do potíží na burze.

Loading

Vraždy v Kitzbühelu 3 – 5.díl – Past

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Skupinka mladých lidí se projíždí v horském terénu na kolech. Jeden z nich, Mike Sternbauer, vyzve přítele Alexe k závodění. V cestě jim stojí můstek. Alex vjíždí na můstek první. Vzápětí prudce vyletí z kola, padá a zanedlouho umírá… Nehodu viděla Karin, před můstkem pak našla desku s hřebíky. Nebyla to tedy nehoda, nýbrž vražda. Otázkou je, kdo měl důvod vraždit. Jak se ukáže, Mike Alexovi velmi záviděl sponzorskou smlouvu, na noc před vraždou má ale alibi.

Loading

Vraždy v Kitzbühelu 3 – 4.díl – Pád

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Zvony v místním kostele, napojené na elektrický pohon, se zřejmě zasekly a nepřestávají vyzvánět. Kostelník Josef Ziegler stoupá na věž, aby je zastavil, vypadne však z okna zvonice a je na místě mrtev. Jenže se zdá, že to nemohla být nešťastná náhoda, ale že mu v tom kdosi „pomohl“, tedy že šlo o vraždu. V té době spravoval místní kněz se svým synovcem Christianem motocykl a v domě byla už jen kuchařka Marie a její přítel, hrobník Franz Wahlner.

Loading

Vraždy v Kitzbühelu 3 – 3.díl – Smrt a la carte

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Prezentace knihy Průvodce pro labužníky Bernadetty Winkelbauerové je spojená s ochutnávkou různých lahůdek. Během této akce se kuchařská esa Worasch a Way předhánějí ve svém umění. Oba však mají výhrady k tomu, jakého hodnocení se jim dostalo v knize, a chtějí si to s Bernadettou vyřídit, takže dochází mezi nimi a autorkou Průvodce ke vzrušeným debatám. Domácí pán, Bernadettin manžel a vydavatel její knížky Michael, má dost všech oficialit a stáhne se do kuchyně, aby tam připravil pro sebe a Hannese Kuffela osvědčenou dobrotu.

Loading

Vraždy v Kitzbühelu 3 – 2.díl – Skateboard

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Chystá se soutěž v jízdě na skateboardu, brzy mají nastoupit ženy. Utte Einhalterová je jasná favoritka, právě uprostřed její skvělé jízdy jí však náhle upadne jedno kolečko skateboardu, Utte padá a zůstává ležet na dráze se zlomeným vazem. Policie okamžitě zjistí, že osu kdosi napiloval – pachateli šlo zřejmě o to, aby Utte závod nedokončila. Začíná pátrání po tom, kdo mohl mít zájem na jejím neúspěchu.

Loading

Vraždy v Kitzbühelu 3 – 1.díl – Barvy smrti

Přidej hodnocení

Vrazdy v Kitzbuhelu 3

Náhodný ranní běžec objeví na břehu jezera mrtvolu ženy v podivně malebné pozici. Policie zjistí, že se jedná o osmatřicetiletou milionářku Mathildu Meinhofferovou. Žena byla uškrcena a na její ruce vrah zanechal skvrnu modré barvy… Milionářka byla jednou ze sponzorek letní akademie, kde se v kurzech malování zdokonaluje několik žáků pod vedením profesora Liebehardta. Andreas a Karin se pouští do pátrání. Za hlavního podezřelého považují manžela zemřelé Helmuta Meinhoffera.

Loading