Vraždy v kruhu – 12.díl – Na nejvyšší úrovni

3.2/5 - (2 {hlasů})

Vraždy v kruhu -

Milostné dostaveníčko skončí smrtí. Svatováclavská noc zahalí stopy a ten, kdo se je snaží číst, musí zemřít. Smrt mladého novináře Augusty (I. Lupták) napovídá, že kauza, které byl na stopě, mohla ohrozit kariéru řady vlivných a mocných lidí. Byl umlčen, ale jeho bratr (O. Brousek), kolegové z novin a poručice Saidlová (P. Beretová), která Augustovo zmizení vyšetřovala, navedou Holinu na správnou stopu. Není náhodou, že se Augusta před svou smrtí hodně pohyboval kolem ekonomické fakulty. Studentka Erika (E. Křenková), která má kontakty k náměstkovi Čermákovi (M. Roden), ale i dalším mužům z byznysu a politiky, evidentně tuší, co předcházelo brutální smrti její kamarádky Julie. Jak ale Eriku přimět, aby mluvila? Teprve strach ji donutí spolupracovat. Lavina se dá do pohybu, ale Holina si stále není jistý, jestli Julii a Augustu zabil tentýž člověk. Některé nitky pátrání vedou za hranice a jiné tak vysoko, že ani přímé důkazy viníka nedostanou za mříže…(Česká televize)

Loading

Vraždy v kruhu – 11.díl – Budu v tvých vzpomínkách

3.2/5 - (2 {hlasů})

Vraždy v kruhu -

Kdo se skrývá pod maskou nemilosrdného útočníka? Horoskop Sabiny odhalí jen část pravdy. Zbytek není ve hvězdách, ale jako obvykle v kriminalistické mravenčí práci, do které opět zasáhne majorka Šotolová (S. Stašová). Její podezření se soustředí na alkoholika Ráčka (K. Zima). Už jednou před rozhlasem zaútočil – také v masce. Ráček se dopouští násilí na své vlastní ženě a nedovede vysvětlit, kam zmizela. Je tu však ještě lístek od tomboly nalezený na místě činu. Hamouzová, vdova po zavražděném právníkovi (J. Pokorná), stočí vyšetřování ke starému případu, který se týká i Rosti. Proč exekutorka Jesika (V. Hybnerová) Hamouzovou vydírá? A jaký má vlastně rukopis?

Loading

Vraždy v kruhu – 10.díl – Mrtvý v síti

3/5 - (2 {hlasů})

Vraždy v kruhu

Mrtvý mladý muž nepochybně spadl ze střechy pražského domu a v ruce držel utržený rukáv trička. Komu ale rukáv patřil a proč se s ním Matěj v noci před svou smrtí honil po střeše nuselského činžáku, je pro Holinu (Ivan Trojan) záhadou. Ani Matějova přítelkyně zdánlivě nic neví. Na správnou cestu kriminalisty navede Matějův spolupracovník Hoffmann (Jan Plouhar) a několik starých novinových výstřižků. Vše nasvědčuje tomu, že Matěj byl hacker. Informace, které kolují po síti, a ukradený text, který se znenadání objeví na stránkách zdravotní pojišťovny, zavedou Holinu do Centra pro biofyziku. Tým špičkových vědců v čele s ředitelem Eliášem (Martin Pechlát) zde provádí výzkum mozku. Holina zjistí, že výzkum je tajně dotován americkou agenturou, která je napojena na vojenské kruhy. Co mají čeští vědci americké armádě dodat? Jak se o tajném projektu dozvěděl Matěj? Je jeho spolupracovník Hoffmann v nebezpečí?

Loading

Vraždy v kruhu – 9.díl – Láska je černý kůň

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vraždy v kruhu 127x150 1

Zavražděnou třídní učitelku Annu Neumaierovou (Eva Leimbergerová) měli prý její studenti rádi. Alespoň to na začátku všichni tvrdí. Jenže v den své smrti ještě rozdávala pětky u tabule. Jasně to dokazuje videozáznam pořízený jedním ze studentů. Profesor Neumaier (Oldřich Vízner), otec zavražděné, je velkým stoupencem astrologie, díky které pomůže Holinovi (I. Trojan) rozkrýt povahu své dcery. Romantický výlet do Vídně umožní Sabině (Hana Vagnerová) a Rosťovi (Richard Krajčo) navštívit strýce mrtvé učitelky. Ten jim svěří, že jeho neteř měla tajný vztah. Svědčí o tom i nalezená podkova s milostným vyznáním a prstýnek v zamknutém šuplíku. Kdo byl dárce a proč musel zůstat v tajnosti? Zástupce ředitele přizná, že o svou kolegyni kdysi stál. S jejím odmítnutím se ale údajně dávno smířil. Holina je přesvědčený, že zmizení septimána Jindry Opelíka (Jaromír Dulava) a peníze chybějící na účtu jeho otce mají s vraždou úzkou souvislost. Zatčení domovníka Zajíčka (Jiří Wohanka) vynese na povrch pravdu o anonymních dopisech. Zajíček ví, kdo byl v bytě jeho sousedky naposledy. Ví to i její mluvící papoušek.

Loading

Vraždy v kruhu – 8.díl – Vražda s odpuštěním

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vraždy v kruhu 127x150 1

Na lukostřelecké střelnici leží mrtvý Holinův kolega, vyšetřovatel Svoboda (Pavel Oubram). Spokojí se vrah s jednou obětí, nebo má spadeno i na Holinu (Ivan Trojan)? Právě Holina totiž Čeňka Mařase (Robert Hájek) zatkl a obvinil z loupežné vraždy lichváře. Čeňkův bratr Radim (Petr Vágner) není ve světě zločinu nováček. Jeho predátorské chování, násilnické sklony a mstivost mohou stát za požárem v domě Holinovy bytné Štajfové (Zdena Hadrbolcová). Z vraždy svého kolegy, který byl zastřelen šípem, ho ale Holina nepodezírá. To je ovšem chyba, tvrdí kapitán Osina ze Zbraslavi, který se případu kvůli nebezpečí podjatosti ujal. Sleduje Mařasovu stopu a skutečně nachází mnoho indicií. Nakonec pražským a středočeským kriminalistům nezbývá než spojit síly. Společně najdou Mařasovu přítelkyni (Lucie Zedníčková), důkazy Mařasova žhářství i stopy k vraždě lichváře. Za vraždou policisty však Sabina (Hana Vagnerová) vidí náboženské motivy a ty Mařas zřejmě nemá. Kde hledat tajemného lukostřelce? Co znamená smazaná a znovu objevená fotografie dítěte v mobilu mrtvého?

Loading

Vraždy v kruhu – 7.díl – Ve jménu otce

3/5 - (1 {hlasů})

Bývalý primář neurologické kliniky Gabrhel měl mnoho vděčných pacientů a zdánlivě žádné nepřátele. Vlastním úsilím se vypracoval, založil rodinu. Právě v jeho rodině ale Holina cítí nebezpečné napětí. Proč tráví paní Gabrhelová (Radka Fidlerová) tolik času v bohnické léčebně? Je z psychiatrického oddělení opravdu těžké bez povšimnutí odejít? Gabrhelův syn, chirurg (Jan Vondráček), od samého začátku s kriminalisty spolupracuje. Jeho zvyky jsou podivné. Chodí o půlnoci nakupovat, ví, kam otec schovává klíč od sekretáře, a nemá zábrany mu vlézt do počítače. Gabrhelova kolegyně Uhlířová (Petra Bučková) naváže během vyšetřování s Mariánem intimní vztah. Je za tím skrytá strategie?

Loading

Vraždy v kruhu – 6.díl – Duch zákona

2.5/5 - (1 {hlasů})

Holina je přivolán na hokejový stadion k vraždě, která se stala během utkání. Obětí byl trenér mládeže, který měl údajně ke svým svěřencům „jiný“ vztah. Otec jednoho malého hokejisty to tvrdí, ale Holina (Ivan Trojan) nemá žádné důkazy. Zavražděný Dohnal hrál ve všem druhé housle. Druhý trenér, druhý pokladník, druhý činovník ekologického hnutí. Necpal se do popředí, a přitom tahal za nitky. Zabít ho musel někdo, kdo věděl, jaký má skutečně vliv. Mariánovi tentokrát komplikuje práci nejen bolest zubů, ale i paličatost ekologického aktivisty Prokopa (Martin Hofmann) a lži stavitele Gromeše (Jiří Dvořák). Na novou stopu kriminalisty přivede litoměřická policistka (Eva Novotná) a její nenápadná sousedka. Jaké kořeny má tragédie, která ji nedávno potkala? A kam zmizely peníze ukradené Dohnalovi těsně po vraždě? Jsou sliby, které se nedají splnit, ale také nemusí být zapomenuty.

Loading

Vraždy v kruhu – 5.díl – Smrt nad zlato

3.5/5 - (1 {hlasů})

Vánoce jsou štědré, ale bohužel ne pro každého. Záhadné úmrtí v azylovém domě Sv. Barbory doprovází zpěv koled a vůně šafránu. Právě toto drahé koření se při pitvě našlo v žaludku Jonáše Hejduka (Martin Dolenský), který zemřel během štědrovečerní hostiny. Kdo mu dal do rybí polévky jed? Agnieszka (Týna Průchová), Hejdukova novopečená manželka, se zdá být zdrcená. Plánovali s Jonášem nový život, chtěli mít děti, oba se těšili na budoucnost. Potvrzuje to i Igor Pašák (Pavel Liška), společný kamarád, který má však, jak se zdá, přece jen blíž k Agnieszce. Ani Rudolfovi, jejímu bývalému druhovi, který byl nedávno propuštěný z vězení, Agnieszka není lhostejná. Rozhodl se ji opět získat pro sebe a pro své nekalé kšefty? Vánoce jsou urychlovač vztahů, tvrdí Rosťa (Richard Krajčo). Někomu je pomůže urychlit smrt, někomu dovolená v Thajsku, někomu pouhá esemeska…

Loading

Vraždy v kruhu – 4.díl – Vítěz nejde do finále

2.5/5 - (1 {hlasů})

Dvě finalistky televizní soutěže Přes čáru už o hlasy diváků bojovat nebudou. Kdo je vyřadil? Pachatel musí mít podivnou úchylku. Proč by jinak svým obětem zouval jednu botu? Vyšetřování případu komplikuje spolupráce s majorkou Šotolovou (Simona Stašová). Holina (Ivan Trojan) má u ní škraloup kvůli jednomu staršímu pořadu. Oba se ale snaží na minulost zapomenout a táhnout za jeden provaz. Účast v soutěži vynesla zavražděné dívky na výsluní, vrahem může být posedlý “stalker”, anebo některý soutěžící, který neměl tolik štěstí jako ony. Holinovi pomůže nejen zápisník zavražděné Lindy (Alžběta Pažoutová), ale i její horoskop, který Sabina (H. Vagnerová) se svými studenty analyzuje. Do popředí vyšetřování se dostává herní asistentka (Iva Pazderková), která ví o pravidlech soutěže víc, než smí vyjít na veřejnost. Kriminalisté se marně ptají, zda programový ředitel TV Zora (David Prachař) a producent (Jan Šťastný) mají opravdu tak skálopevné alibi, jak tvrdí…

Loading

Vraždy v kruhu – 3.díl – Zlíbám tě, až zabiješ

2.5/5 - (1 {hlasů})

Jít za bílého dne po schodech od Vítkova může být nebezpečné. Udeřil znovu silvestrovský vrah? Než si tuhle otázku Holina (Ivan Trojan) položí, musí se zorientovat v chumlu lidí, kteří se kolem zavražděného Folíka pohybovali. Byl jeho životní partner (Jiří Hána) žárlivější než se zdá? Je podhoubím vraždy řevnivost divadelního prostředí? Chtěl se Folíkův bývalý nájemník (Václav Neužil) jednoduše zbavit rostoucího dluhu? Druhý útok, tentokrát na Vyšehradě, na sebe nenechá dlouho čekat. Nese totiž řadu shodných prvků. Některé z nich čin spojují s brutální silvestrovskou vraždou. Je pachatelem stejný muž? Nebo snad žena? Sabina (Hana Vagnerová), jejíž vztah k Mariánovi se víc a víc prohlubuje, má podezření, že vrahův horoskop měla docela nedávno v ruce…

Loading

Vraždy v kruhu – 2.díl – Kamarád v nouzi

3/5 - (1 {hlasů})

Radek Ryba má za sebou řadu veřejně prospěšných aktivit. Získal si respekt i ocenění, nebojí se prosazovat své názory. Politickým oponentům je solí v očích, z řad komunistů zaznívají hlasy, které jeho minulost očerňují. Skrývá totalitní minulost kořeny dnešní vraždy? Holina (Ivan Trojan) si tím není jistý. Hledá motiv v Rybově manželství s krásnou modelkou (Vladimíra Erbová), v jeho zhoršující se finanční situaci, v utajeném vydírání. Navštíví Sabinin (Hana Vagnerová) kurs astrologie, aby s ní a jejími studenty domnělé motivy vraždy konzultoval. Číslo na Rybově paži však nedává smysl. Proč si vrah svou oběť před smrtí označil jako kus dobytka určený pro porážku? Odpověď zná možná reportérka Televize Vize (Adéla Gondíková), kterou pachatel nečekaně osloví a začne před ní odkrývat karty. Karty, se kterými nikdo nemůže vyhrát.

Loading

Vraždy v kruhu – 1.díl – Pohřbený rozvod

3.5/5 - (1 {hlasů})

V horkém letním ránu je ve svém autě na Rohanském ostrově zavražděna mladá podnikatelka Evelína Vošmiková. Krátce předtím se její a Holinovy (Ivan Trojan) cesty zkřížily. O to intenzivněji komisař pátrá po pachateli brutálního činu. Se svým parťákem Divišem Mrštíkem (Marek Němec) se vydává po stopách Evelíniných milostných vztahů, životních zklamání, nezdařeného manželství a nových nadějí. Vše nasvědčuje tomu, že pachatel nevraždil poprvé. Dvanáct let stará vražda ze severu Čech, která nebyla nikdy objasněna, v mnoha ohledech připomíná aktuální zločin. Během vyšetřování se rozšiřuje Holinův tým o Rosťu Bora (Richard Krajčo), který si před dvěma lety odnesl trvalé postižení z nezdařeného policejního zásahu. I přes svůj handicap se rychle stává v týmu nepostradatelný. Jeho ženu Sabinu (Hana Vagnerová) spojuje s Mariánem nejen zájem o astrologii. Nečekaná svědkyně potvrdí podezření kriminalistů, ale čas je proti.

Loading